Ako si uchovať plné líčka a zabrániť ochabovaniu tváre

Existuje staré príslovie, že vekom sa musíme rozhodnúť, či zvolíme krásnu tvár alebo štíhle telo. Ak chceme ostať štíhle ako lusk aj vo vyššom veku, často musíme obetovať našu tvár. Na tom je trošku pravdy, však?

V podstate ako starneme a sme aktívne, aby sme ostali štíhle, nízka hmotnosť sa na tvári prejaví ako prvá. Niektorí ľudia radšej volia možnosť pribrať pár kíl, ale zachovajú si plnosť v tvári. Plnší ľudia nevyzerajú tak strhane a tým pádom vyzerajú mladšie. Majú vypnutú pleť a v líčkach objem. Takže čo robiť? Zvoliť estetické výplne, pribrať, alebo upraviť stravu a pridať cvičenie.  Čítajte ďalej.

Veľa celebrít sa uchyľuje k estetickým zákrokom a nechávajú si korigovať a vypĺňať tvár rôznymi výplňami. Do istej miery to naozaj funguje. Pokiaľ sa ale zákrok nevydarí, človek vyzerá akoby mal tvár vypchatú vankúšom alebo vyzerá neprirodzene. Výraz škrečka asi poznáte. Navyše na takej chudej tvári chýba podložie, akýsi základ vo forme pevných svalov, takže ani výplne to nevedia zachrániť.

Ak máte obavy o svoju tvár, ste prirodzene štíhle alebo ste v poslednom čase stratili na váhe a vyziabnutá tvár nie je to po čom túžite, pravdepodobne sa pýtate, či existuje riešenie tohto problému.

Dobrou správou je, že môžete mať plnšiu tvár aj bez toho, aby ste platili za kozmetické procedúry, ktoré nie vždy urobia dobrú službu.

3 krokový plán ako predísť “vyziabnutému” výrazu tváre

Tvárová gymnastika v kombinácii so správnou diétou je jedným z najlepších prírodných prostriedkov na udržanie pružnosti a pevnosti.

1. krok : Správna diéta. 5 top potravín, ktoré určite zaradiť do jedálnička

Potraviny na tomto zozname boli vybrané pre ich schopnosť zlepšiť stav vašej pokožky, pomáhajú udržať vašu pleť hladkú, bacuľatú a žiariacu zdravím.

1. Voda – Voda je absolútnym základom krásnej pleti, pretože pomáha hydratovať vaše vnútro, zatiaľ čo vypína aj vašu pokožku. Snažte sa piť šesť až osem pohárov čistej vody denne. Pomáha to zlepšiť problém suchej pleti a rozžiaruje pokožku. Jednoduché nie?

2. Omega 3 kyseliny, losos a ďalšie tučné ryby – odborníci odporúčajú konzumovať ryby: lososa, makrelu, tuniaka, sardinky asi 3 krát do týždňa. Budete odmenení mladistvejšie vyzerajúcou pleťou. Losos obsahuje vysoké množstvo omega-3 olejov a je tiež vynikajúcim zdrojom chudých bielkovín – životne dôležité pre každú zdravú výživu. Zlepšenie na pokožke možno očakávať asi po 6 týždňoch pri konzumácii rýb 3 krát do týždňa.

3. Orechy a semená – orechy a semená sú vynikajúce antiage potraviny, pretože obsahujú vysoké množstvo prospešných dobrých tukov. Odporúčam mandle, slnečnicové, tekvicové semená, vlašské orechy ale aj lieskovce. Obsahujú veľké množstvo zdravých minerálov a antioxidantov, ktoré sú dobré pre vašu pokožku.  Nepreháňajte to s ich konzumáciou ak sa snažíte schudnúť. Odporúčam za malú hrsť orechov denne.

4. Sladké zemiaky – sú nabité vysokými dávkami vitamínu C, ktorý dokáže naštartovať produkciu kolagénu a vyhladiť vrásky. Vitamín C teda uľahčuje tvorbu kolagénu a čím viac kolagénu vaša pokožka produkuje, tým menej vychudnutá a bledá bude vaša pleť.

5. Lykopén – Potraviny obsahujúce lykopén môžu pomôcť zlepšiť tón, štruktúru a plnosť vašej pokožky.

Odporúčam paradajkovú polievku, vodný melón, guava, papája a ružový grep.

2, Začnite používať retinol

Medik8 10 TR sérum po 3 mesiacoch

Retinol je jednoducho iný názov pre vitamín A v podobe séra na pleť. Je to typ retinoidu, z rodiny látok súvisiacich s vitamínom A. Retinoidy sú účinné pre liečbu akné, majú silné antiaging vlastnosti, teda vyhladzujú a zmierňujú vrásky.

Zo začiatku síce môžete pociťovať olupovanie, začervenanie, alebo suchú pleť. To je bod, keď to veľa ľudí vzdá. Avšak ak vydržíte, po niekoľkých týždňoch uvidíte neskutočné zlepšenia. Retinol pôsobí vlastne tak, že starú pleť nahrádza novou. Pod starou kožou vám vzniká nová, bez vrások. Postupne sa staré a odumreté bunky olupujú a vaša pleť je viditeľne žiarivá a bez vrások. Pokiaľ sa rozhodnete siahnuť po kozmetike s retinolom, pripravte sa, že jeho aplikácia si vyžaduje minimálne 3 mesiace, aby sa staré bunky nahradili novými.  Ak ste sa s retinolom ešte nezoznámili začnite nižšou koncentráciou napr. Medik8 3TR alebo 6TR a postupne prejdite na tie silnejšie. Viac info o retinole 

3. Krok: Cvičenie

Tvárové cvičenie pre elimináciu vyziabnutého výrazu tváre. Vyskúšajte nasledujúce cvičenia, ktoré sa zameriavajú na tento problém.

Pri vykonávaní týchto cvičení, pokiaľ nie je uvedené inak, sa uistite sa, že sedíte na stoličke s rovným operadlom, vaše ramená sú uvoľnené ale nesmiete sa hrbiť.

Cvičenie 1

▸ Zavrite ústa pevne, ale bez napätia alebo “zvierania”

▸ Nafúknite líca

▸ Držte vzduch po dobu 5 sekúnd

▸ Opakujte 10 krát

 

Cvičenie 2

▸ Ústa sú mierne pootvorené. Predstavte si linku ktorá spája každý kútik úst a ušný lalok. Linka je pomyslene rozdelená 5 bodov, prvá pätinka, druhá , tretia atď.

▸ Skúste teraz roztiahnuť kútiky úst tak že nasledujete imaginárnu linku, ktorá je rozdelená na 5 úsekov. Na každom úseku zastavte, napnite sval líčka, odkrvte a podržte 5 sekúnd. Takže zastavíme na prvej pätine a držíme, potom sa posunieme na druhú a podržíme 5 sekúnd a tak až do úplného napnutia. V Každej pozícii podržte 5 sekúnd.

▸ Takže ste v širokom úsmeve, teraz sa musíte vrátiť späť. Budeme povoľovať pomaly. Vrátime sa pomaly na bod číslo 4, podržíme 5 sekúnd, potom na bod 3 podržíme 5 sekúnd a tak sa postupne dostaneme až do uvoľnenia. Cítite to napätie v líčkach?

▸ Opakujte 3 až 5 krát celú sériu

Cvičenie 3

▸ Vtiahnite líčka dovnútra, teraz vyzeráte ako rybka

▸ Pokúste sa o úsmev, kým sú líčka vtiahnuté a prilepené na zuby

▸ Držte 10 sekúnd

▸ Opakujte 5 až 10 krát