Japonská masáž Tanaka vás omladí už o dva týždne- video v článku

Tanaka – japonská masáž tváre

Budíte sa s opuchnutou a bledou tvárou každé ráno? Veľa ľudí si už všimlo, že ráno vyzerajú akosi inak. Pozrú sa do zrkadla a vidia unavenú a zostarnutú „rannú tvár“. Tento problém riešia drahými kozmetickými výrobkami, make-upom či dokonca plastickou chirurgiou. A pritom existuje toľko iných možností!

Japonská kultúra stravovania nám toho prináša naozaj veľa. Síce nie je príliš zdravá (pokiaľ sa zamyslíme nad jej zložkami ako ryža, biely chlieb, hlboko-zmrazené potraviny plné soli a cukru), jej pozitívny vplyv na zdravie je však značný. Máme na mysli najmä zelený čaj, vodnú terapiu, zeleninu, strukoviny, morské chaluhy či fermentované potraviny.

Japonské zvyky v oblasti krásy sú tiež obdivuhodné. Japonské ženy starnú s noblesou, nemajú žiadne vrásky, ich vlasy sa lesknú a šedivejú až vo veľmi vysokom veku a predovšetkým, ich pokožka je jemná, čistá a hydratovaná. Nie je to len genetikou a opaľovacími prípravkami a slnečníkmi, ktoré s obľubou používajú. Nájdeme za tým omnoho viac.

Kompletnú sadu cvikov som pre vás zhrnula do praktickej pomôcky, ktorú strčíte do kabelky. NOVINKA kartičky FACEFIT program, vďaka ktorej môžete cvičiť kdekoľvek a kedykoľvek.

Séria cvičení tvárovej gymnastiky inšpirovaná známymi lektormi sveta. Nová technika cvičenia, s maximálnou výdržou a rýchlejšími výsledkami.

Pri tvorbe tohto programu som sa inšpirovala najlepšími leadrami tvárovej gymnastiky ako sú Gary Sikorski, Carolle Maggio a Eva Frasier. Účinky týchto cvičení boli potvrdené štúdiou v roku 2017, ktorá sa uskutočnila v USA. Pri pravidelnom cvičení tvár omladne o 3 roky iba za 2 mesiace.

Program tvárová gymnastika/joga na kartičkách obsahuje aj zoznam cvikov, odporúčanú skladbu cvikov ale aj moje ukážkové tréningy. Pomocou tohto manuálu sa v MENU  ľahko zorientujete.

Tvárová masáž Tanaka omladí už o 2 týždne

Namiesto toho, aby ste sa problém so starnúcou tvárou pokúsili zamaskovať, vyskúšajte Tanaku, ktorá vám ho pomôže vyriešiť. Vymyslela ju svetoznáma odborníčka na krásu Yukuko Tanaka. Jej masáž vám pomôže zdvihnúť kontúry tváre, ktorá tak bude vyzerať mladšie a sviežejšie.

Ide o proces, ktorý rýchlo odstráni vrásky a zároveň napne pokožku. Stimuluje lymfatické žľazy na tvári a urýchľuje odbúravanie toxínov a prebytočných tekutín. Jemným rozohrievaním a precvičovaním tvárových svalov tlačíte toxíny a tuky cez lymfu pred uchom, čím ich odstránite z tváre a vypustíte von cez krk.

Predtým, ako začnete aplikovať masáž Tanaka, nájdite pre seba vhodný krém či olej. Nesprávny tip prípravku by totiž mohol podporiť tvorbu pľuzgierikov a svrbivých vyrážok. Použiť môžete váš bežný krém alebo vyskúšať olivový či mandľový olej. Ja som už dlhšie závislá na  C-Tetra Intense Medik8 s vitamínom C a F. Ak by ste masírovali len nasucho, mohli by ste si podráždiť pokožku.

Tanaka benefity

Uvoľní stres

Moderný život je plný frustrácie a tlaku a mnoho ľudí sa cíti stresovaných každý deň. Tvárová masáž vám umožní zrelaxovať a uvoľniť stres, pretože si vyhradíte a užijete čas len pre seba. Môžete sa tiež zamerať na tlakové body eliminujúce bolesť hlavy spôsobenú stresom.

Rozžiari pokožku

Pre žiarivú pokožku si masírujte tvár 10 minút dvakrát do týždňa. Odstránite toxíny, hydratujete pleť a vaša tvár už nebude taká napuchnutá a mdlá.

Minimalizuje nerovnomernú pigmentáciu

Nerovnomerná pigmentácia je spôsobená nečistotami na pleti a zníženou hladinou kolagénu ústiacou do nejednotného tónu pleti.

Odstráni poškodené kapiláry

Ak sa krvná cieva na tvári poškodí, zanechá na povrchu pokožky červenú alebo fialovú linku. Nie je jednoduché sa takýchto prejavov zbaviť, jemná masáž mandľovým olejom vám však môže pomôcť.

Zabráni vzniku vrások

Vrásky sú spôsobené poklesom hladiny kolagénu v pokožke a nevhodnými výrazmi tváre ako napríklad mračenie. Tvárová masáž stimuluje produkciu kolagénu a pomáha vyplniť vrásky a zjemniť celkový vzhľad tváre.

Zvýši cirkuláciu

Nedostatočná cirkulácia zanecháva pleť opuchnutú a bledú. Masírovanie okolia úst, očí a obočia zrýchli cirkuláciu krvi v pokožke a zmierni jej napuchnutý vzhľad.

Tipy pre správny postup masáže Tanaka

  • Najideálnejšie je aplikovať masáž ráno. Môžete sa masírovať aj večer, ale až po vyčistení pokožky.
  • Vždy použite krém alebo olej v dostatočnom množstve, aby ste si nepodráždili pleť. Nebude potrebné ho vtierať, Tanaka používa tlak na konkrétne miesta.
  • Na vyvinutie potrebného tlaku budete potrebovať prsty a dlane vašich rúk. Netlačte príliš silno, nemali by ste cítiť bolesť, ale uvoľnenie.
  • Ústa majte počas celej procedúry zatvorené, zuby jemne zaťaté.
  • Uistite sa, že tlačíte na správne tlakové body. Techniku je potrebné sa riadne naučiť, ideálnu intenzitu tlaku si taktiež osvojíte časom.
  • Tanaku nepraktizujte ak trpíte lymfopatiou

Odporúčané olejčeky s céčkom a retinolom

Výborná je aj táto banková masáž

Vyskúšajte kameň Gua Sha – najlepší facelift pre pokožku

Pri pravidelnom používaní Gua Sha pomáha zlepšiť funkčnosť pokožky a účinne bojuje s mnohými problémami: hlboké linky a vrásky, ochabnutá pokožka, rosacea, akné, jazvy po akné, pigmentácia, tmavé kruhy, opuchy. Precvičí tvárové svalstvo, uvoľní ich, posilní,

Read more

Opuchy tváre a tela pred menštruáciou. Stavte na tieto potraviny a japonskú masáž. Video v článku

Opuchnutie tela pred menštruáciou je bežný PMS syndróm Týždeň pred menštruáciou môžete pocítiť citlivosť a opuchnutie prsníkov, nafúknutie brucha, vačky pod očami a iné nepríjemné faktory, ktoré frustrujú nejednu ženu. Jedná sa o bežné premenštruačné syndrómy (PMS). Či sa u vás vyskytnú alebo nie, vaše telo v tomto období zadržiava vodu. Čo spôsobuje opuchy pred menštruáciou Zadržiavanie vody spojené s PMS […]

Read more

Opuchnutá tvár? Môže za to štítna žľaza, nedostatočná hydratácia aj nezdravá strava

4 spôsoby, ako predísť opuchom na tvári Opuchnutá tvár je javom, ktorý môže znižovať sebadôveru človeka. Keď však pochopíme, prečo tvár vlastne opuchá, môžeme tomuto neželanému stavu efektívne predchádzať. Niektorí ľudia vstávajú s opuchnutou tvárou každý deň, majú pocit, akoby pribrali na hmotnosti alebo boli chorí, aj keď tomu tak nie je. Zdá sa im, akoby […]

Read more