Spevnite ochabnuté horné viečka. 3 účinné cviky proti ovisnutým viečkam. Video v článku

Oči sú oknom do duše, ale faktom je, že starnutie sa na tejto partii ukáže najskôr. Zvädnutý výzor í dodáva unavený vzhľad, ktorý vôbec nemusí súvisieť s našim životným štýlom a vôbec nemusí odrážať váš celkový zdravotný stav. Vnútorne sa možno cítime fajn, zdravo a máme plno energie, ale tvár ostatným hovorí: “ Som unavená, bez energie a možno mám nejaké problémy“.

Čo spôsobuje ochabnutie očných viečok?

Facefit program na DVD ale aj Online

Vzhľadom k tomu, že koža okolo očí stráca pružnosť, môže vytvoriť voľné záhyby kože a zhoršiť problém. Svaly okolo očí tiež povoľujú, vekom pribudne tukové tkanivo ktoré obklopuje oči a spôsobí akési vydutie dopredu. To spôsobí tkz.“vrecovitý“ vzhľad na dolnom viečku.

Oxidačný stres je ďalšou hlavnou príčinou povolenej pokožky. Je dôsledkom zlých stravovacích návykov, vysokej konzumácie spracovaných potravín, tuku, cukru a nedostatkom ovocia, zeleniny a nízkotučných zdrojov bielkovín. Výsledkom býva ochabnutie viečok, bledosť a vačky.

Nechirurgický lifting horných očných viečok?

Nezabúdajte, že očné viečka a spadnuté obočie spolu súvisia. Oslabené svaly na čele sú priamo zodpovedné za klesanie obočia. Takže musíme posilniť oboje. Starnutím začína aj obočie klesať a dodáva očiam unavený vzhľad. Cvičenie tvárovej gymnastiky predchádza ďalšiemu uvoľňovaniu a rieši už aj povolené očné viečka.

3 účinné cviky  tvárovej jogy 

Cvičenie posilňuje oblasť obočia s spevňuje uvoľnené viečka

1. Uvoľnite čelo

2. Položte tri stredné prsty oboch rúk pod každé obočie, brušká prstov zoradených pozdĺž spodnej časti obočia

3. Dlane uvoľnite, smerujú smerom dole ku tvári.

4. Jemne zatlačte obočie dohora prstami

5. Zatlačte tak vysoko, ako je to možné, a potom jemne smerom von z tváre. Oči sú otvorené dokorán.

6. Teraz si predstavte, že chcete silno zavrieť oči, zatlačte obočie smerom dole, ale nesmiete uvoľniť pozíciu rúk. Tie stále fixujú obočie na mieste. Vytvorí sa resistancia v oblasti obočia. Držte po dobu 5 sekúnd. Opakujte 5 až 10 krát.

Cvičenie posilňuje čelo a spánkovú oblasť

1. Dlane položte na spánky a čelo, ako je na obrázku

2. Pokožku jemne potiahnite dozadu a hore jemným ťahom rúk

3. Dlaňami vyviňte jemný tlak

4. Teraz oči pevne zatvorte a vo fáze napätia držte resistanciu 5 sekúnd

5. Musíte cítiť napätie svalov pod dlaňami

6. Vydržte 30 sekúnd a zopakujte 2x

 

Cvičenie posilní vrchné viečka a otvorí oči

Posilňuje horné viečka. Precvičíme zdvíhač horných viečok a tým oko otvoríme.

1. Položte ukazovák pod obočie, takže sa môžete cítiť kosť obočia

2. Držte pevne, pomaly prižmurujte oči a zamerajte sa na vrchné viečka

3. Mali by ste cítiť mierny ťah od obočia až po viečko

4. Teraz stlačte viečka pevnejšie a vytvorte silnejší ťah. Keď sú oči pevne prižmúrené, pohľad upriamte nahor. Oči musia byť stále prižmúrené.

5. Podržte 5 sekúnd

6. Uvoľnite oči a opakujte 5 krát

Ďalšie tipy

Na spevnenie vrchných viečok pevne zavrite oči ale nežmúrte, zdvihnite oblúky obočia tak vysoko, ako je to možné, a držte ich tam po dobu 10 sekúnd. Urobte 5 opakovaní. 

Na spevnenie očných svalov otvorte oči najviac ako to ide a snažte sa rýchlo žmurkať. Tým podporíte lymfatický obeh a bojujete proti vráskam v okolí očí a proti kruhom pod očami.
Ukončite cvičenie obkladom s vychladenou uhorkou.

Domáce recepty z vašej kuchyne

1, Maska s vaječným bielkom

Naneste malé množstvo vaječného bielka na viečka. Táto maska vypne, zdvihne uvoľnenú pokožku na viečkach aj v okolí očí. Aj napriek tomu, že sa jedná o dočasnú úľavu, dlhodobá aplikácia zvýši pružnosť pokožky.

2, Ananás a jablko

ananás obsahuje enzým – bromelín, ktorý pomáha ošetrovať očné vrásky. Zmiešajte čerstvú jablkovú a ananásovú šťavu v pomere 1:1 a namočte doň 2 vatové tampóny. Priložte na oči a nechajte pôsobiť 20 minút. Aplikujte denne.

3, Omladzujúce očné sérum z esenciálnych olejov

Zmiešajte 30 ml jojobového oleja s 5 kvapkami esenciálneho oleja z ruže a 5 kvapiek esenciálneho oleja z harmančeka. Uložte túto zmes v sklenenej fľaštičke. Použite kvapku tohto séra pod a okolo očí. To očné sérum je ideálne pre omladenie a stiahnutie uvoľnenej pokožky okolo očí.

Účinné riešenia na spevnenie a rozjasnenie očného okolia

Eyelift reprezentuje neinjekčnú technológiu pre vyplnenie rýh a vrások, navyše redukuje výskyt tmavých kruhov a opuchlín pod očami bez drastického prístupu. Eyelift neobsahuje parabény a petrochemické látky, takže je vhodný aj pre citlivú pokožku.

Posilňuje spojivové tkanivo okolo očí. Klinické štúdie potvrdili 32% obmedzenie opuchlín očí a 35% obmedzenie tmavých kruhov po 8 týždňoch. Stimuluje bunkovú komunikáciu a obnovu, čo významne pomáha redukovať jemné ryhy a vrásky okolo očí. Hustá, ale napriek tomu jemná báza aktívne zavodňuje a obmedzuje stratu vlhkosti v citlivej oblasti okolo očí – očné okolie je regenerované. Obsahuje špeciálne optické častice, ktoré odrážajú slnečné svetlo, aby vytvorili osobitné maskovanie cez tiene okolo očí. 

Eyelift Peptides pre vyhladenie vrások okolo očí

44,00

Produkt je novou verziou pôvodného produktu Eyelift, teraz v novom balení s pumpičkou bez prístupu vzduchu. Absolútna špička medzi prípravkami proti vráskam okolo očí. Intenzívny gél, ktorý vďaka svojmu zloženiu pomáha bojovať proti vráskam a strate pevnosti pokožky v oblasti očného okolia. Ako bonus odstraňuje tmavé kruhy pod očami a vypĺňa prepadnuté kruhy.

Add to cart

Odporúčam tento set na ošetrenie očného okolia. Je to limitovaná ponuka. Ušetriť sa dá až 40%

Tvárová joga pre pevnú pleť. Cvičte týchto 6 cvikov a omladnite

Predstavte si, že máte mladistvejšiu a pevnejšiu pleť s menším počtom vrások a žiarivým vzhľadom. Znie vám to ako reklama na nočný krém či botox? V skutočnosti je to presne to, čo môžete dosiahnuť pomocou tvárovej jogy!

Read more

Vrásky na čele a medzi obočím? Takto sa ich zbavíte bez injekcií a botoxu

Ak používate svaly na čele na otváranie očí namiesto toho, aby ste sa spoľahli na očné viečka, môžu byť vaše vrásky hlbšie. Cvičením jednoduchých cvikov spevníte svalstvo tejto partie a zmiernite viditeľnosť vrások, zároveň upravíte padanie očných viečok.

Read more

4 cviky tvárovej gymnastiky jogína Gary Sikorski spevnia a omladia vašu tvár o 3 roky. Vedecky podložené a testované

Pracoval som s jednou ženou 6 týždňov a jej dcéra si myslela, že podstúpila facelift,“ hovorí Gary Sikorski, certifikovaný inštruktor tvárovej gymnastiky a zakladateľ Happy Face Yoga (Joga šťastná tvár) v Providence, Rhode Island.

Read more

Prvá dôkazová štúdia na svete potvrdzuje účinky tvárovej gymnastiky. Vedecky podložené a účinné

Máme poznatky, že tvárové cviky môžu zlepšiť vzhľad tváre a redukovať niektoré viditeľné znaky starnutia,“ hovorí vedúci autor výskumu Murad Alam, dermatológ zo Severozápadnej univerzity. „Cvičenie tvárovej jogy zväčšuje a spevňuje tvárové svalstvo, čím sa tvár stáva pevnejšia, tónovaná a tvarovaná, akoby bola mladšia.“

Read more

Tvárová joga ako holistické cvičenie. Tvár je príbeh procesov vo vašom tele

Toto sa stane, ak začnete cvičiť tvárovú jogu. Keď aktivujete tvárové svalstvo, prispievate k rovnováhe celého tela. Táto myšlienka má korene v alternatívnej medicíne a holistických prístupoch k zdraviu a prospievaniu. Tvárová joga zlepšuje krvnú cirkuláciu v mozgu a žľazách, čím pomáha vytvárať hormonálnu rovnováhu. Zvyšuje energiu a pomáha vám cítiť sa dobre vo vlastnej koži.

Read more

Nosovoústne vrásky. Čo ich spôsobuje a ako ich vyhladiť?Video v článku

Táto oblasť je tvorená trojicou svalov – levator labii superioris, zygomaticus minor a zygomaticus major, ktorý zdvíha hornú peru do diagonálnej pozície. Nosoústne vrásky sú spôsobené činnosťou týchto troch svalov

Read more