Ovisnuté, horné očné viečka: 3 účinné cviky + video

Oči sú oknom do duše, ale faktom je, že starnutie sa na tejto partii ukáže najskôr. Ovisnuté a ochabnuté horné očné viečka dodávajú unavený vzhľad, ktorý vôbec nemusí súvisieť s našim životným štýlom a vôbec nemusí odrážať váš celkový zdravotný stav. Vnútorne sa možno cítime fajn, zdravo a máme plno energie, ale tvár ostatným hovorí: “ Som unavená, bez energie a možno mám nejaké problémy“.

Čo spôsobuje ochabnutie – ovisnutie očných viečok?

Tvárova joga, tvarova gymnastika

Vzhľadom k tomu, že koža okolo očí stráca pružnosť, môže vytvoriť voľné záhyby kože a zhoršiť problém. Svaly okolo očí tiež povoľujú, vekom pribudne tukové tkanivo ktoré obklopuje oči a spôsobí akési vydutie dopredu. To spôsobí tkzv.“vrecovitý“ vzhľad na dolnom viečku.

Oxidačný stres je ďalšou hlavnou príčinou povolenej pokožky. Je dôsledkom zlých stravovacích návykov, vysokej konzumácie spracovaných potravín, tuku, cukru a nedostatkom ovocia, zeleniny a nízkotučných zdrojov bielkovín. Výsledkom býva ovisnutie očných viečok, bledosť a vačky.

Nechirurgický lifting?

Nezabúdajte, že očné viečka a spadnuté obočie spolu súvisia. Oslabené svaly na čele sú priamo zodpovedné za klesanie obočia. Takže musíme posilniť oboje. Starnutím začína aj obočie klesať a dodáva očiam unavený vzhľad. Cvičenie tvárovej gymnastiky predchádza ďalšiemu uvoľňovaniu a rieši už aj povolené očné viečka.

3 účinné cviky  tvárovej jogy 

Cvičenie posilňuje oblasť obočia s spevňuje uvoľnené, ochabnuté, ovisnuté očné viečka

1. Uvoľnite čelo

2. Položte tri stredné prsty oboch rúk pod každé obočie, brušká prstov zoradených pozdĺž spodnej časti obočia

3. Dlane uvoľnite, smerujú smerom dole ku tvári.

4. Jemne zatlačte obočie dohora prstami

5. Zatlačte tak vysoko, ako je to možné, a potom jemne smerom von z tváre. Oči sú otvorené dokorán.

6. Teraz si predstavte, že chcete silno zavrieť oči, zatlačte obočie smerom dole, ale nesmiete uvoľniť pozíciu rúk. Tie stále fixujú obočie na mieste. Vytvorí sa resistancia v oblasti obočia. Držte po dobu 5 sekúnd. Opakujte 5 až 10 krát.

Cvičenie posilňuje čelo a spánkovú oblasť

1. Dlane položte na spánky a čelo, ako je na obrázku

2. Pokožku jemne potiahnite dozadu a hore jemným ťahom rúk

3. Dlaňami vyviňte jemný tlak

4. Teraz oči pevne zatvorte a vo fáze napätia držte napätie 5 sekúnd

5. Musíte cítiť napätie svalov pod dlaňami

6. Vydržte 30 sekúnd a zopakujte 2x

 

Cvičenie posilní vrchné viečka a otvorí oči

Posilňuje horné viečka. Precvičíme zdvíhač horných viečok a tým oko otvoríme.

1. Položte ukazovák pod obočie, takže sa môžete cítiť kosť obočia

2. Držte pevne, pomaly prižmurujte oči a zamerajte sa na vrchné viečka

3. Mali by ste cítiť mierny ťah od obočia až po viečko

4. Teraz stlačte viečka pevnejšie a vytvorte silnejší ťah. Keď sú oči pevne prižmúrené, pohľad upriamte nahor. Oči musia byť stále prižmúrené.

5. Podržte 5 sekúnd

6. Uvoľnite oči a opakujte 5 krát

Ďalšie tipy

Na spevnenie vrchných viečok pevne zavrite oči ale nežmúrte, zdvihnite oblúky obočia tak vysoko, ako je to možné, a držte ich tam po dobu 10 sekúnd. Urobte 5 opakovaní. 

Na spevnenie očných svalov otvorte oči najviac ako to ide a snažte sa rýchlo žmurkať. Tým podporíte lymfatický obeh a bojujete proti vráskam v okolí očí a proti kruhom pod očami.
Ukončite cvičenie obkladom s vychladenou uhorkou.

Domáce recepty z vašej kuchyne na ovisnuté a ochabnuté očné viečka

1, Maska s vaječným bielkom

Naneste malé množstvo vaječného bielka na viečka. Táto maska vypne, zdvihne uvoľnenú pokožku na viečkach aj v okolí očí. Aj napriek tomu, že sa jedná o dočasnú úľavu, dlhodobá aplikácia zvýši pružnosť pokožky.

2, Ananás a jablko

ananás obsahuje enzým – bromelín, ktorý pomáha ošetrovať očné vrásky. Zmiešajte čerstvú jablkovú a ananásovú šťavu v pomere 1:1 a namočte doň 2 vatové tampóny. Priložte na oči a nechajte pôsobiť 20 minút. Aplikujte denne.

3, Omladzujúce očné sérum z esenciálnych olejov

Zmiešajte 30 ml jojobového oleja s 5 kvapkami esenciálneho oleja z ruže a 5 kvapiek esenciálneho oleja z harmančeka. Uložte túto zmes v sklenenej fľaštičke. Použite kvapku tohto séra pod a okolo očí. To očné sérum je ideálne pre omladenie a stiahnutie uvoľnenej pokožky okolo očí.

Novinka FaceFit kartičky v hrebeňovej väzbe

Účinné riešenia na spevnenie a rozjasnenie ovisnutého a ochabnutého očného viečka a okolia

Eyelift reprezentuje neinjekčnú technológiu pre vyplnenie rýh a vrások, navyše redukuje výskyt tmavých kruhov a opuchlín pod očami bez drastického prístupu. Eyelift neobsahuje parabény a petrochemické látky, takže je vhodný aj pre citlivú pokožku.

Posilňuje spojivové tkanivo okolo očí. Klinické štúdie potvrdili 32% obmedzenie opuchlín očí a 35% obmedzenie tmavých kruhov po 8 týždňoch. Stimuluje bunkovú komunikáciu a obnovu, čo významne pomáha redukovať jemné ryhy a vrásky okolo očí. Hustá, ale napriek tomu jemná báza aktívne zavodňuje a obmedzuje stratu vlhkosti v citlivej oblasti okolo očí – očné okolie je regenerované. Obsahuje špeciálne optické častice, ktoré odrážajú slnečné svetlo, aby vytvorili osobitné maskovanie cez tiene okolo očí. 

Pridajte sa k nám na Facebook a získajte ďalšie tipy a rady.

Must have produkty

Prečítajte si