8 zvykov, ktoré vám zničia pleť, ak s nimi okamžite neprestanete!

1. Pleť čistíte až príliš

Pleť je samozrejme treba umyť ráno aj večer, toto nie je žiadne povolenie na to, aby ste sa vydali spať s make-upom na tvári! Ak je však pleť suchá, čistite ju menej často, pretože frekventované umývanie narúša a odstraňuje prirodzený kožný maz. Suchú pleť čistite krémovým čističom alebo prípravkom na báze prírodných olejov. Vďaka tomu, že jemne hydratujú, sú ideálne pre suchú pleť. Ráno voľte buď rovnaký prípravok alebo umyte tvár iba vodou, ak by vám po ránu mastnejšia konzistencia prípravku nevyhovovala. Vďaka tomu maximálne využijete vlastný kožný maz.

Vyskúšajte jemný krémový čistič Cream Cleanse s kyselinou laktobionovou

2. Nepoužívate opaľovací krém všade, kde by ste mali

Na tvár je potrebné aplikovať opaľovací krém minimálne s SPF 15 , ja som zvolila Medik8 ADVANCED DAY TOTAL PROTECT SPF30, každodenne po celý rok, ale to už asi viete. Lenže to nie je len tvár, ktorú by ste mali pred slnkom chrániť. Aj na tvári sa navyše často vynechávajú niektoré oblasti, najmä línie vlasov, čeľusť a uši. Mimo tváre je potom vhodné opaľovací prípravok nanášať na krk, dekolt, ruky (aby ste sa vyhli vzniku stareckých škvŕn) a ďalšie plochy, kde dopadajú  na kožu slnečné lúče vo väčšej miere.

3. Nenechávajte svoje štetce a aplikátory na make-up dostatočne preschnúť

O nutnosti pravidelne čistiť aplikátory a štetce na make-up (ideálne je raz týždenne, minimum raz mesačne) sa píše snáď všade. Sú totiž plné nečistôt, ako z produktov, tak aj z vašej pleti a z ovzdušia. Keď už, ale aplikátory čistíte, musíte ich nechať tiež správne uschnúť! Inak sa na pleti môžu objaviť vyrážky, zápaly a dokonca plesne. Preto nechajte aplikátory po umývaní dostatočne na vzduchu preschnúť a až potom ich upracte.

4. Používate príliš hrubé exfoliátory

Exfoliácia (odstraňovanie mŕtvych buniek kože) by nikdy nemala bolieť. Ak by scrub či peeling pichal, bolel, pálil alebo zanechal pleť červenú a so škvrnami či šupinami, radšej ho nepoužívajte. To všetko sú znaky toho, že tento prípravok z pleti odstraňuje prirodzený kožný maz. Celkovo sa peelingy hodia skôr pre pleť mastnú a normálnu, než suchú a citlivú.

Ale exfoliácia je každopádne pre krásnu pleť dôležitá! Voľte však jemný exfoliant, ktorý pleť nepodráždi, a používajte ho len raz, maximálne dvakrát týždenne (nie častejšie!). Okrem jemného fyzického exfoliantu (jemné drobné guľôčky, tzv. scrub) môžete zvoliť aj exfoliant chemický, ako sú napríklad prípravky s obsahom kyseliny salicylovej alebo kyseliny L-mandľovej.

Pokiaľ chcete výraznejšiu mechanickú exfoliáciu, vyberte si jemný peeling Pore Refining Scrub, ktorý vás zbaví rozšírených pórov a okrem vyššie spomínaných kyselín obsahuje naviac mikroskopické čiastočky pre ešte lepšiu exfoliáciu.

5. Nepoužívate čistiace obrúsky na tvár

Umyť si tvár pred tým, ako pôjdete spať alebo po hodine spinningu by mala byť povinnosť, pretože make-up, špina a baktérie na koži môžu spôsobiť rozpuk akné, fádny vzhľad pleti a dokonca vrásky! Čo nás privádza k používaniu čistiacich obrúskov. Stačí jediný obrúsok, aby umyl špinu za celý deň! Noste ich stále pri sebe v športovej taške, rovnako tak ako ich majte pre dni, kedy budete „úplne mŕtva“, položené tiež na nočnom stolíku. Totiž keď už lenivosť vyhrá a vám sa nebude chcieť ísť do kúpeľne sa odlíčiť, je lepšie použiť aspoň čistiace obrúsok než vôbec nič!

6. Používate po celý rok stále tie isté produkty

Pleť potrebuje v rôznych ročných obdobiach iné produkty. Každá zmena ročného obdobia by preto mala byť príležitosťou na prehodnotenie vašej rutiny starostlivosti o pleť.

V zime by ste sa mali zamerať na hydratáciu. Na jar by ste mali prečistiť pleť po zime, preto siahnite po prípravkoch na prečistenie pórov a peelingu, ktoré pleť oživia. V lete by ste sa mali zamerať na ochranu pleti pred slnečným žiarením používaním krémov na opaľovanie a prípravkov s antioxidantmi, ktoré pleť ešte viac chránia. Výrobky by mali byť na jar a v lete ľahšie, pretože je vzduch viac presýtený vlhkosťou a je teplo. Na jeseň sa zamerajte na exfoliáciu, ktorá zlepší stav pleti poškodenej slnečným žiarením z leta.

7. Správate sa hrubo k pleti okolo očí

V očnom okolí nájdeme vôbec najjemnejšiu a najtenšiu kožu na celom tele, preto je potrebné sa o ňu náležite starať. Je tiež prvou oblasťou, kde sa začínajú prejavovať známky starnutia. Či už pleť naťahujete, keď si nasadzujete kontaktné šošovky, pri kreslení očných liniek alebo sa len dôkladne odličujete s tak trochu silou, môže v dôsledku tlaku dôjsť k „opotrebovaniu“ kolagénnych a elastínových vlákien, čo spôsobí predčasný vznik jemných vrások a liniek. Prípravky na očné okolie preto vždy aplikujte prstenníkom, ktorý má zo všetkých prstov najmenej sily. Produkty jemne vklepte, aby ste sa vyhli tlaku a ťahaniu.

Na citlivú pleť očného okolia si vyberte hydratačný krém Medik8 ADVANCED NIGHT EYE , ktorý  redukuje vrásky a zlepšuje kvalitu jemného očného okolia.

8. Nový produkt prestanete používať príliš skoro

Ak máte pocit, že váš nový krém proti vráskam vôbec, ale vôbec nefunguje, skúste ho pravidelne používať dlhšie, než ním opovrhnete.

Produkt musíte používať aspoň šesť týždňov, aby došlo k viditeľnej zmene v pleti. Jeden cyklus kože trvá 30 dní (ako sa nové kožné bunky dostanú z hĺbky až na povrch), takže ak chcete vidieť rozdiel v textúre, tóne či čistote pleti, musíte produkt používať dlhšie ako mesiac. U anti-agingových produktov dokonca dlhšie, pretože trvá až štyri mesiace, než sa kolagén a elastín zregenerujú.

Celú ponuku dermatokozmetiky Medik8 s obashom tých najčistejších účinných látok na báze retinolu, vitamínu C a kyseliny hyaluronovej nájte te na www.antiage.sk