Magazín krásy

Vrásky a pigmentové škvrny po lete? Ako omladiť slnkom poškodenú pokožku? Radí dermatológ

Ako zvrátiť poškodenie pleti slnečným žiarením Keď leto odíde a počasie sa ochladí, nejaké známky slnka na nás predsa len zostávajú. Jedná sa hlavne o poškodenia spôsobené hodinami strávenými na slnečných lúčoch bez adekvátnej ochrany. Snáď ste si toto leto dávali pozor a pravidelne sa natierali. Nejaké stopy však na sebe môžete badať aj napriek tomu – .

Je prírodná kozmetika čistou a zdravšou voľbou? Nemusí to vždy platiť!

Prečo niekedy prechod na prírodnú kozmetiku nemusí byť to najlepšie pre vašu pleť? V poslednom čase ľudia čoraz viac dbajú o to, akú kozmetiku si na seba natierajú. V roku 2017 globálna informačná spoločnosť Skupina NPD vydala správu, v ktorej uvádza, že 40 až 50 percent žien si vyberá kozmetiku prírodného či organického zloženia. Zdá sa, že prírodné .

Elastín a pružná pleť? Ako podporiť tvorbu elastínu v pokožke?

Zistite viac o tomto mocnom proteíne a jeho úlohe pri udržaní pružnej, pevnej a vypnutej pokožky. Pokiaľ sa jedná o starostlivosť o pokožku, pravdepodobne ste sa už stretli so slovom kolagén a viete, aká je jeho úloha. Mnohí z vás však možno nepoznajú elastín a jeho dôležitosť pre pevnú a pružnú pleť. Kolagén a elastín sú dva proteíny nachádzajúce sa v spojivovom tkanive. Spolu udržiavajú .

Telesná mapa Akné. Čo znamená akné na chrbte, krku, hlave či hrudníku?

telesná mapa akné Kde na tele sa zvykne vyskytovať akné a čo to znamená? Podobne ako na tvári, kedy sa poloha akné pripisuje nejakému zdravotnému problému, je to aj na zvyšku tela (chrbte, hrudníku či pozadí). Čínsky doktor medicíny, Wang Zheng Hu, tvrdí, že akné na tvári či zvyšku tela môže byť spôsobené rôznymi internými .

Nie je retinol ako retinol! Na čo si dávať pozor a aký typ retinolu je vás vhodný?

Experti na vitamín A(retinol) Retinol (vitamín A) je zlatý štandard anti-aging produktov. Vysoko odporúčaný dermatológmi a kožnými terapeutmi je druhým v poradí, keď sa jedná o zlepšenie známok fotostarnutia. Medik8, ako expert na vitamín A, rozumie jeho výnimočnej dôležitosti pre pokožku. Anti ageing aký ste predtým nezažili Vitamín A je schopný stimulovať bunkovú obnovu v pokožke, vytláča čerstvé kožné bunky .

40 faktov o vitamíne C v kozmetike ktoré musíte poznať – číslo 38 si obzvlášť zapamätajte!

40 faktov ktoré by ste mali vedieť o vitamíne C – číslo 38 si obzvlášť zapamätajte! Všetci vieme, že vitamín C je pre naše telo prospešný. Už sme počuli, že by sme mali denne prijímať množstvo tohto vitamínu a piť veľa čerstvej pomarančovej šťavy. Niektorí z nás však aj napriek tomu trpia jeho nedostatkom! Experti odporúčajú prijímať .