Magazín krásy

Melazma alias “tehotenská” maska– ako sa jej vyhnúť a ako ju liečiť?

Melazma – ako sa jej vyhnúť a ako ju liečiť   Melazma je kožné ochorenie vyskytujúce sa u žien, ktoré sa prejavuje hnedými, sivými a žltohnedými škvrnami na tvári (konkrétne na lícach, čele a brade). Je spôsobená denným vystavovaním sa slnku a hormonálnymi zmenami počas tehotenstva či hormonálnej terapie. Je druhom hyperpigmentácie, pretože spôsobuje nadmernú telesnú tvorbu pigmentu. Býva .

Čo je GLYKÁCIA, ako poškodzuje naše bunky a spôsobuje starnutie? Ako predísť glykácii?

Ako predísť glykáciou spôsobenému starnutiu pleti? Najviditeľnejšie sa predčasné starnutie prejavuje práve na pokožke, kde sa strácajú pevné a zdravé kolagénové vlákna, a otvárajú tak cestu vráskam, suchosti a ochabovaniu. Externé faktory ako slnečné lúče tento proces urýchľujú, vedci však upozorňujú aj na ďalší negatívny faktor – vnútorné starnutie spôsobené glukózou. Glukóza je vitálnym bunkovým palivom. Nespôsobuje .

19 benefitov ranného dvojzložkového tonika s citrónom a himalájskou soľou

19 benefitov ranného dvojzložkového tonika s citrónom a himalájskou soľou   Mnohí z nás dodržiavajú nejakú rannú rutinu zlepšujúcu každodenné zdravie – ranná meditácia, joga, rýchla prechádzka po okolí či lahodné ovocné smoothie. Denná rutina je životabudičom prinášajúcim zdravie a šťastie, ak sa dodržiava pravidelne.   Vyskúšali ste už rýchlo pripravený pohár teplej citrónovej vody s himalájskou .

Top 6 vitamínov pre rast a hustotu vlasov (číslo 2 je esenciálny)

Vzhľad vlasov zohráva v živote človeka významnú úlohu, pretože ovplyvňuje jeho fyzický výzor a sebadôveru. Preto môže byť vypadávanie vlasov závažným, na prvý pohľad neriešiteľným problémom. Vedeli ste však, že existujú vitamíny, ktoré podporujú ich rast? Najbežnejšími príčinami vypadávania vlasov je nedostatočná strava a deficit vitamínov. Prírodné prípravky pomáhajú riešiť koreň celého problému, a to hormonálnu hladinu či .

10 príčin pigmentácie pleti, o ktorých ste možno nevedeli. Môže za ne teplo, ale aj stres!

10 príčin pigmentácie pleti, o ktorých ste možno nevedeli   Čudovali ste sa niekedy, že máte na pokožke pigmentáciu aj napriek tomu, že sa vyhýbate slnku? Myslíte si, že váš opaľovací prípravok nie je dostatočne účinný? Nadmerné vystavovanie sa slnečným lúčom je síce hlavnou príčinou tmavých škvŕn na pokožke, existujú však aj iné faktory, ktoré .

Novinky od Medik8 s retinolom v uvádzacej cene! Crystal Retinal 6 a 10 už v ponuke

Crystal retinal 6 je silnejší ako retinol Konverzia je nevyhnutná. Retinol patrí medzi najobľúbenejšie látky proti vráskam. Podporuje produkciu kolagénu a omladzuje na bunkovej úrovni. Aby však takto pôsobil, musí sa v organizme premeniť na retinaldehyd a v ďalšom kroku na kyselinu retinovú, ktorá je už biologicky aktívna a môže ovplyvňovať kožu na bunkovej úrovni. .