Magazín krásy

Skvalan, dragon fruit či aljašská čučoriedka? Vyhladia vrásky a spevnia pleť. Ako to robia?

  Čoby zložky kozmetických produktov sa čoraz častejšie objavujú exotické a neznáme ingrediencie. Poznáte extrakt z ovocia dragon fruit, aljašskú čučoriedku alebo skvalan? Zoznámte sa s ich účinkom na pleť. Začnime skvalanom, ktorý je oxidovanou formou skvalénu. Ten tvorí zhruba 12% kožného mazu a pleť prirodzene zvlhčuje. Skvalén vzniká prirodzene v tele, lenže s .

12 potravín pre zvýšenie tvorby kolagénu v pokožke a zdravé kĺby. Stavte na cesnak aj vajíčka

12 potravín, konzumáciou ktorých zvýšite príjem kolagénu Ak hľadáte cesty, ako spomaliť proces starnutia a udržať pokožku jemnú, vypnutú a pevnú, zamerajte sa na kolagén. Je to proteín nachádzajúci sa v celom tele, konkrétne až 30 % organizmu je tvorených práve ním. Je vysoko koncentrovaný najmä vo vnútornej vrstve pokožky a udržiava ju pevnú .

Suchá pleť(xeróza) v zime? Ako ju vrátiť do rovnováhy a čomu sa radšej vyhnúť?

Suchá pleť trápi veľkú časť populácie. Jej stav sa zimou zhoršuje Zima sú pre pleť náročné obdobie. Dokonca aj normálnu pleť je počas nich často suchá a napnutá. A čo potom majú hovoriť nositeľky a nositelia suchého typu pleti. Suchá pleť sa našťastie neradí k neriešiteľným problémom. Normálna čiže ideálna pleť má dostatočný objem .

Za pigmentové škvrny môže enzým TYROSINÁZA. Ako blokovať jeho tvorbu prirodzene?

Prečo by mal každý používať spomaľovač tyrozinázy? Vo vnútri našej pokožky, najmä v epiderme, sa nachádzajú rôzne vrstvy. Jedna z nich sa nazýva základná vrstva a je to tá, kde sa tvoria a oddeľujú kožné bunky a vytvárajú vonkajšiu vrstvu pokožky. V tejto vrstve sú bunky nazývané melanocyty. Melanocyt je dendritická bunka, ktorá má .

Palming ako univerzálne cvičenie? Zlepší zrak, uvoľní bolesť a upokojí

Prikryte si oči dlaňami Palming je metóda, ktorá vám zlepší zrak a uvedie vás do príjemnej relaxácie. Je účinnejší, keď máte oči otvorené a vydržíte dlhší čas. Jedná sa o formu meditácie, pri ktorej zablokujete vonkajší svet a sústredíte sa na svoje vnútro, upokojíte myseľ, spomalíte dýchanie a uvoľníte telo. Je to jednoznačne liečivé .

4 druhy vrások, príčiny ich vzniku a rady experta, ako s nimi zatočiť

4 druhy vrások a rady experta, ako s nimi zatočiť V oblasti krásy došlo v posledných rokoch k výraznému posunu. Ženy už nechcú zastaviť čas, túžia optimalizovať zdravie svojej pokožky a byť tou najkrajšou verziou samej seba, bez ohľadu na vek. Experti na krásu túto zmenu podporujú, avšak zhodujú sa v názore, že každý rád prijme pomoc, ak ho trápia vrásky. .