Magazín krásy

Ako spomaliť starnutie. Zastavte stres a omladnite o roky

Anti-aging efekt meditácie Na trhu dostať množstvo anti-aging produktov, ktoré by mali priniesť odpoveď na jednu z najzákladnejších otázok ľudstva: Ako spomaliť starnutie? A pritom to môže byť také jednoduché. Jednou z najlepších techník je totiž meditácia. Áno, meditácia môže spomaliť proces starnutia. Nie je vôbec potrebné meditovať niekoľko hodín každý deň. Stačí pár minút a podporiť to .

Zamerané na očné vrásky. 13 tipov ako sa ich zbaviť a 1 účinný cvik tvárovej jogy

Aká je pokožka očného okolia a prečo očné vrásky vznikajú? Starnutím stráca pleť elasticitu. Environmentálne faktory (vystavovanie sa slnku) a genetika zohrávajú dôležitú úlohu pri tom, ako skoro sa začnú vytvárať vrásky a jemné linky na vašej tvári. Najskôr ich možno pozorovať v očnom okolí, pretože pokožka pod očnými jamkami je veľmi tenká a .

Môžu malinový a mrkvový olej skutočne ochrániť pleť pred slnkom?

Môžu malinový a mrkvový olej skutočne ochrániť pleť pred slnkom? V posledných rokoch sa zvýšil záujem o používanie prírodných olejov a opaľovacích prípravkov. Na internete sú stovky blogov a receptov, ktoré sľubujú čisto prírodnú UV ochranu. Poďme si povedať fakty o dvoch látkach slúžiacich na tento účel – oleji z malinových jadierok a oleji z mrkvových semienok. Základné pojmy  Opaľovací prípravok môže mať .
Rednúce obočie, čo ho spôsobuje a ako proti tomu bojovať?

Rednúce obočie, čo ho spôsobuje a ako proti tomu bojovať?

Rovnako ako vlasy na hlave rednú, stenčujú sa aj chĺpky obočia. Dôvodov môže byť niekoľko: infekcia, kožné ochorenia, hormonálne zmeny, príliš aktívny imunitný systém, nedostatky vo výžive, fyzické zranenie či emocionálny stres. Ak zistíte príčinu, môže váš doktor nasadiť správnu liečbu na prevenciu, zvrátenie či minimalizovanie vypadávania obočia. Alopecia areata Alopecia areata je autoimunitné ochorenie. .

Je vaša pleť suchá a napätá? Chýbajú jej ceramidy? Prečo sú bombou pre pleť?

Poznáte ceramidy? Tieto zložky kozmetických produktov sú dokonale multifunkčné. Nielen, že podporujú hojivé a regeneračné procesy v pleti, ale navyše stimulujú aj jej omladenie. Nájdete ich väčšinou v pleťových krémoch. Ceramidy sú lipidové molekuly. Na základe tejto svojej podstaty napomáhajú pri topickej aplikácii obnoviť prirodzený ochranný lipidový plášť pleti, ktorá vďaka tomuto mechanizmu zostáva hydratovaná, .