10 chýb starostlivosti o pleť ktorým sa vyhnite

10 chýb starostlivosti o pleť ktorým sa vyhnite

Mať správnu rutinu starostlivosti o pleť je rovnako dôležité ako vedieť, ako ju používať. Nestaňte sa obeťou týchto bežných chýb v starostlivosti o pleť. Tu je návod, ako efektívne používať vašu starostlivosť o pleť.

Ponáranie prstov do téglikov s produktom

Aj keď sú vaše ruky čisté, mohli by ste nevedomky preniesť baktérie a kožný maz do vašich krémov. Pri každom použití je najlepšie použiť špachtľu, odmerku alebo čerstvý vatový tampón.

To je dôvod, prečo milujem očná krém, EYE architect Anna Brandejs a krém s rastovými faktormi z Kórei Dermaheal.

Trenie a ťahanie pokožky

Trenie a ťahanie tváre zaťažuje pokožku. Robíme to denne bez toho, aby sme o tom premýšľali, od naučeného držania pokožky okolo očí pri nanášaní očnej linky až po vtieranie očného krému. Trením o pokožku, najmä o jemnú oblasť očí, stráca pokožka časom elasticitu. Naučte sa správne aplikovať očný krém poklepkávaním.

Nečistenie mobilného telefónu pravidelne

Zamyslite sa nad tým, koľkokrát za deň sa dotknete svojho mobilného telefónu. Utrite obrazovku aspoň raz týždenne, ak nie denne. Čistiace prostriedky pre domácnosť môžu poškodiť obrazovku vášho telefónu, preto hľadajte možnosť vhodnej pre telefón.

Príliš častý píling

Peeling pomáha zvýšiť bunkovú obnovu, aby sa na povrch dostali čerstvé bunky, ale každodenný peeling môže vašu pokožku podráždiť. Začnite exfoliáciou 2x týždenne. Ak máte citlivú pleť, voľte enzymatický peeling, napríklad Algae Peel od estónskej značky by Mukk.

Ignorovanie príznakov dehydratácie

Napätá, šupinatá pokožka je hlavným indikátorom dehydratácie. Zaveďte ráno do svojho rituálu hydratačný krém na báze kyseliny hyalurónovej a potom večer vyskúšajte niečo trochu bohatšie, ako je náš nočný krém s prebiotikami od Anny Brandejs, ktorý dehydrovanej pleti dodá zvýšený obsah vody a opraví jej hydratačnú bariéru.

Nečistenie štetcov na make-up

Olej a mejkap sa hromadia na vašich štetcoch na líčenie. Umyte si štetce mydlom a vodou aspoň raz týždenne, aby ste uvoľnili odolné nánosy a nečistoty. Použite detský šampón alebo jemný čistiaci prostriedok.

Aplikácia starostlivosti o pleť v nesprávnom poradí

Aplikácia produktov v správnom poradí vám pomôže vyťažiť z vašej starostlivosti o pleť maximum. Napríklad séra sú určené na prenikanie do pokožky, zatiaľ čo SPF ide vždy posledné, takže by ste si najskôr nechceli nanášať opaľovací krém. Tu je správne poradie na aplikáciu produktov starostlivosti o pleť.

Ako vrstviť produkty a čo nanášať ako prvé?

Neodstraňovanie make-upu pred spaním

Počuli ste to miliónkrát, pretože je to pravda! Ponechanie make-upu cez noc ničí vašu pleť. Produkt sa usádza do jemných vrások a navyše zabraňuje tomu, aby vaša pleť prešla nočným opravným cyklom. Dokonca aj s minerálnym make-upom zdravým pre pokožku by ste mali každý večer vyčistiť mastnotu, špinu a zvyšky z dňa.

Najlepšie odlíčenie od Medik8

Šetrenie na SPF

Och, toto neznášam. Nemohla som vytvoriť zoznam chýb bez toho, aby som spomenula SPF opaľovaciu starostlivosť. Bežne vidím, že niektorým vydrží denný krém s SPF aj rok. Len napoviem, že ochranný krém, ak sa ozaj používa, musí vydržať maximálne 1 mesiac.

Vystavujete sa slnku každý deň bez toho, aby ste si to uvedomovali, v aute, pri okne, na prechádzke so psom. Aplikujte opaľovací krém denne na všetky exponované oblasti pokožky a nezabudnite reaplikovať. Odporúčam Heliocare všetkými 10timi. Novinka Heliocare A R emulsion, necítite na pleti, neštípe v očiach a je vhodný na úplne tú najcitlivejšiu pleť.

Používanie nesprávnych produktov pre váš typ pleti

Je vaša pokožka v zlom stave? Pozrite sa na svoju základnú rutinu starostlivosti o pleť. Suchá pleť potrebuje ošetrujúce zvláčňujúce zložky, zatiaľ čo mastná pleť potrebuje zložky, ktoré tvorbu mazu eliminujú. Zistite, aký je váš typ pleti, a vyberte si tú najlepšiu zostavu pre vašu rutinu starostlivosti o pleť. Pamätajte že hydratáciu potrebuje každý typ pleti, vrátane tej mastnej.


S článkom súvisí