Anti-age – Retinol proti vráskam, pre krásnu pleť

Retinol (vitamín A) je zlatý štandard anti-aging produktov. Vysoko odporúčaný dermatológmi a kožnými terapeutmi je prvým poradí, keď sa jedná o zlepšenie známok fotostarnutia. Medik8, ako expert na vitamín A rozumie jeho výnimočnej dôležitosti pre pokožku.

Anti-ageing, aký ste predtým nezažili

Vitamín A je schopný stimulovať bunkovú obnovu v pokožke, vytláča čerstvé kožné bunky na jej povrch, výsledkom čoho je jemnejší a mladistvejší vzhľad pokožky. Napomáha otváraniu pórov pre bezchybný stav pleti a podporuje tvorbu kolagénu, bojujúc tak proti jemným linkám a vráskam. Je účinný pri blokovaní tvorby pigmentu a zanecháva pleť svetlejšiu s jednotnejším tónom.

Nevýhody vitamínu A(retinolu)

Treba však podotknúť, že má aj svoje nevýhody. Pri vyššej koncentrácii, kedy je efekt viditeľnejší na pokožke, môže spôsobiť podráždenie vo forme štípania, začervenania a šupinatosti. V Medik8 sa rozhodli tento nedostatok riešiť.

Vedľajšie účinky retinolu sú často spojené s príliš včasným pôsobením a uvoľňovaním do pokožky. Aby sa tomu zabránilo, vyvinuli v Medik8 unikátny uvoľňovací systém Time Release (TR™). Všetky séra vitamínu A od firmy Medik8 sú balené v kapsulách obsahujúcich mikro-tekutinu alebo v polymérovej škrupine. Keď sa sérum votrie do pokožky, táto enkapsulácia sa rozpadne a vitamín A sa postupne a pomaly uvoľňuje. Toto výrazne minimalizuje riziko podráždenia a zaručuje pomalý a dlhšie trvajúci nástup účinku. Preto sú produkty Medik8 s retinolom považované za „inteligentný retinol“.

Postupné dávkovanie retinolu

Keďže v Medik8 sú presvedčení, že retinol by sa mal aplikovať postupne, vyvinuli „retinolový rebríček“, ktorý umožňuje pleti postupne si na túto látku zvyknúť:

Začnite s produktom najnižšej silovej úrovne, ako je Medik8 Intelligent Retinol 3TR™ dvakrát týždenne prvé 2 týždne, potom každý druhý večer počas ďalších 2 týždňov, následne každý večer. Akonáhle si pleť vybuduje toleranciu na túto zložku, môžete prejsť na vyššiu silu retinolu.

Čo sa týka produktov s retinaldehydom, začnite s Medik8 Crystal Retinal 6™ a zakomponujte ho do vašej rutiny podľa rebríčka. Akonáhle si naň pleť zvykne, prejdite na Medik8 Crystal Retinal 10™. Medik8 ponúka širokú škálu produktov s vitamínom A pre každý typ pleti. Nepoužíva tradičné retinylové estery (ako napríklad retinyl palmitát), pretože sú slabé a nedostatočne absorbované do pokožky. Namiesto toho sa zameriava na formy vitamínu A, ktoré preukázateľne poskytujú vynikajúce výsledky.

Čo je retinol

Klasickou formou vitamínu A je retinol. Je vyskúšaný a overený množstvom dermatológov a dermatologických periodík. Aplikovaný na pokožku prechádza dvomi konverziami.

Najskôr sa mení na retinaldehyd a následne na kyselinu retinovú. Kyselina retinová je aktívna forma vitamínu A, ktorá môže byť využívaná priamo pokožkou. Podporuje bunkovú obnovu a produkciu kolagénu, čo jej používateľom spôsobuje vynikajúce výsledky. V Medik8 vyvinuli širokú kolekciu produktov, od Medik8 Night Ritual Vitamin A™ (0.2%) pre absolútnych začiatočníkov až po maximálne silný Medik8 Intelligent Retinol 10TR™ (1%) pre skúsených používateľov vitamínu A.

Čo je retinaldehyd

V rámci inovácie sa Medik8 zameral na obnovu inteligentných sér s retinolom. Rozhodli sa posunúť vitamín A na novú úroveň a predstavili spotrebiteľom retinaldehyd – novú generáciu molekuly vitamínu A, ktorá je jeden krok bližšie ku kyseline retinovej ako samotný retinol.

Prináša tak 11-krát rýchlejšie výsledky ako klasické formy retinolu, rýchlo obnovuje povrch pokožky a hladinu kolagénu. Dodávaný je v enkapsulovanom systéme, takže sa uvoľňuje postupe počas noci. To znamená, že je rovnako jemný ako retinol, avšak efekt je porovnateľný s kyselinou retinovou na predpis. Podporuje priamu antibakteriálnu funkciu, čo z neho robí ideálnu anti-aging zložku pre pleť so sklonom k akné a iným nečistotám.

Je k dispozícii v dvoch rôznych silách, začnite s Medik8 Crystal Retinal 6™, aby si vaša pleť zvykla (používajte podľa spomínaného rebríčka) a následne prejdite na Medik8 Crystal Retinal 10™, keď budete pripravení.

Čo je RETINYL RETINOATE

Táto inovatívna zložka, ktorá je výsledkom 8 ročného výskumu v spolupráci s kórejským superlaboratóriom, je skutočným prelomom v anti-aging starostlivosti o pokožku. Retinyl retinoate je hybridná molekula, ktorá spája retinol a kyselinu retinovú.

Medik8 má na ňu celosvetový patent a exkluzívne ju využíva výhradne vo svojich produktoch. Je v enkapsulovanej forme a spája vlastnosti oboch zložiek: zlepšuje anti-aging aktivitu retinolu bez podráždenia kyselinou retinovou. Nachádza sa v produkte r-Medik8 Retinoate®(biely)  a Medik8 r-Retinoate® intense(čierny) Zvyšuje tvorbu kolagénu pre obnovu vrások až v 8-násobnej sile ako štandardný retinol. Navyše je stabilnejšia na slnečné svetlo ako iné druhy retinolu, takže môže byť používaná vo dne aj v noci pre ešte rýchlejší účinok. Rozdiel medzi bielym a čiernym je v obsiahnutých dodatočných zložkách. Čierny r-Retinoate intense Medik8 obsahuje navyše ceramidový komplex, peptidy a retinaldehyd. Je to komplexný nočný krém a nie je už potrebné ku nemu pridávať žiaden nočný krém. Biely Retinoate je sérového zloženia, je potrebné doplniť nočný krém Medik8 Advanced night restore.

Ako zvýšiť antiage účinok retinolu a omladiť pleť

Použite Dermastamp. Derma Stamp je mikroihličkový nástroj, pomocou ktorého sa zavádzajú vertikálne mikrovpichy do pokožky. Pomocou jemných ihiel vytvorí transportné kanáliky, čo zvyšuje prienik účinných látok. Výsledný efekt je porovnateľný s efektom frakčných laserov a chemických peelingov. Výsledky štúdie ukázali účinné zlepšenie jemných línií, elimináciu hyperpigmentácií a spevnenie pokožky.

Mikroihly Derma Stamp prenikajú epidermou a dermou pokožky a vytvárajú mikrokanály v uhle 90 stupňov od kože. To umožňuje produktom ľahšie preniknúť do pokožky, čím sa výrazne zvyšuje ich účinnosť pri podpore omladzovania pokožky a zlepšení produkcie kolagénu. Mechanizmus derma-stamp je založený na kolagénovej indukčnej terapii, ktorá stimuluje produkciu kolagénu rozbitím starých kolagénových vlákien a podporuje tvorbu nových.

Derma Stamp je jedinečná metóda, pretože vpichy sa robia pod uhlom 90 stupňov k pokožke. To umožňuje rovnomernú hĺbku a pri prieniku do kože neťahá ani nenapína, čo je oveľa citlivejší prístup ako samotný dermaroller. Používajte spolu s retinolom, vitamínom c alebo sérom s kyselinou hyalurónovou.

Pridajte sa k nám na Facebook a získajte ďalšie tipy a novinky.