Antiaging, aký ste ešte nezažili. Vitamín A odhalí krásu vašej pleti. Potvrdené štúdiami

Retinol (vitamín A) je zlatý štandard anti-aging produktov. Vysoko odporúčaný dermatológmi a kožnými terapeutmi je prvým poradí, keď sa jedná o zlepšenie známok fotostarnutia. Medik8, ako expert na vitamín A rozumie jeho výnimočnej dôležitosti pre pokožku.

Antiageing, aký ste predtým nezažili

Vitamín A je schopný stimulovať bunkovú obnovu v pokožke, vytláča čerstvé kožné bunky na jej povrch, výsledkom čoho je jemnejší a mladistvejší vzhľad pokožky. Napomáha otváraniu pórov pre bezchybný stav pleti a podporuje tvorbu kolagénu, bojujúc tak proti jemným linkám a vráskam. Je účinný pri blokovaní tvorby pigmentu a zanecháva pleť svetlejšiu s jednotnejším tónom.

Nevýhody vitamínu A(retinolu)

Treba však podotknúť, že má aj svoje nevýhody. Pri vyššej koncentrácii, kedy je efekt viditeľnejší na pokožke, môže spôsobiť podráždenie vo forme štípania, začervenania a šupinatosti. V Medik8 sa rozhodli tento nedostatok riešiť.

Vedľajšie účinky retinolu sú často spojené s príliš včasným pôsobením a uvoľňovaním do pokožky. Aby sa tomu zabránilo, vyvinuli v Medik8 unikátny uvoľňovací systém Time Release (TR™). Všetky séra vitamínu A od firmy Medik8 sú balené v kapsulách obsahujúcich mikro-tekutinu alebo v polymérovej škrupine. Keď sa sérum votrie do pokožky, táto enkapsulácia sa rozpadne a vitamín A sa postupne a pomaly uvoľňuje. Toto výrazne minimalizuje riziko podráždenia a zaručuje pomalý a dlhšie trvajúci nástup účinku. Preto sú produkty Medik8 s retinolom považované za „inteligentný retinol“.

Postupné dávkovanie retinolu

Keďže v Medik8 sú presvedčení, že retinol by sa mal aplikovať postupne, vyvinuli „retinolový rebríček“, ktorý umožňuje pleti postupne si na túto látku zvyknúť:

Začnite s produktom najnižšej silovej úrovne, ako je Retinol 3TR™ dvakrát týždenne prvé 2 týždne, potom každý druhý večer počas ďalších 2 týždňov, následne každý večer. Akonáhle si pleť vybuduje toleranciu na túto zložku, môžete prejsť na vyššiu silu retinolu.

Čo sa týka produktov s retinaldehydom, začnite s Crystal Retinal 6™ a zakomponujte ho do vašej rutiny podľa rebríčka. Akonáhle si naň pleť zvykne, prejdite na Crystal Retinal 10™. Medik8 ponúka širokú škálu produktov s vitamínom A pre každý typ pleti. Nepoužíva tradičné retinylové estery (ako napríklad retinyl palmitát), pretože sú slabé a nedostatočne absorbované do pokožky. Namiesto toho sa zameriava na formy vitamínu A, ktoré preukázateľne poskytujú vynikajúce výsledky.

Čo je RETINOL

Klasickou formou vitamínu A je retinol. Je vyskúšaný a overený množstvom dermatológov a dermatologických periodík. Aplikovaný na pokožku prechádza dvomi konverziami.

Najskôr sa mení na retinaldehyd a následne na kyselinu retinovú. Kyselina retinová je aktívna forma vitamínu A, ktorá môže byť využívaná priamo pokožkou. Podporuje bunkovú obnovu a produkciu kolagénu, čo jej používateľom spôsobuje vynikajúce výsledky. V Medik8 vyvinuli širokú kolekciu produktov, od Night Ritual Vitamin A™ (0.2%) pre absolútnych začiatočníkov až po maximálne silný Retinol 10TR™ (1%) pre skúsených používateľov vitamínu A.

Čo je RETINALDEHYD

V rámci inovácie sa Medik8 zameral na obnovu inteligentných sér s retinolom. Rozhodli sa posunúť vitamín A na novú úroveň a predstavili spotrebiteľom retinaldehyd – novú generáciu molekuly vitamínu A, ktorá je jeden krok bližšie ku kyseline retinovej ako samotný retinol.

Prináša tak 11-krát rýchlejšie výsledky ako klasické formy retinolu, rýchlo obnovuje povrch pokožky a hladinu kolagénu. Dodávaný je v enkapsulovanom systéme, takže sa uvoľňuje postupe počas noci. To znamená, že je rovnako jemný ako retinol, avšak efekt je porovnateľný s kyselinou retinovou na predpis. Podporuje priamu antibakteriálnu funkciu, čo z neho robí ideálnu anti-aging zložku pre pleť so sklonom k akné a iným nečistotám.

Je k dispozícii v dvoch rôznych silách, začnite s Crystal Retinal 6™, aby si vaša pleť zvykla (používajte podľa spomínaného rebríčka) a následne prejdite na Crystal Retinal 10™, keď budete pripravení.

Čo je RETINYL RETINOATE

Táto inovatívna zložka, ktorá je výsledkom 8 ročného výskumu v spolupráci s kórejským superlaboratóriom, je skutočným prelomom v anti-aging starostlivosti o pokožku. Retinyl retinoate je hybridná molekula, ktorá spája retinol a kyselinu retinovú.

Medik8 má na ňu celosvetový patent a exkluzívne ju využíva výhradne vo svojich produktoch. Je v enkapsulovanej forme a spája vlastnosti oboch zložiek: zlepšuje anti-aging aktivitu retinolu bez podráždenia kyselinou retinovou. Nachádza sa v produkte r-Retinoate®(biely)  a v r-Retinoate® intense(čierny) Zvyšuje tvorbu kolagénu pre obnovu vrások až v 8-násobnej sile ako štandardný retinol. Navyše je stabilnejšia na slnečné svetlo ako iné druhy retinolu, takže môže byť používaná vo dne aj v noci pre ešte rýchlejší účinok. Rozdiel medzi bielym a čiernym je v obsiahnutých dodatočných zložkách. Čierny retinoate obsahuje navyše ceramidový komplex, peptidy a retinaldehyd. Je to komplexný nočný krém a nie je už potrebné ku nemu pridávať žiaden nočný krém. Biely Retinoate je sérového zloženia, je potrebné doplniť nočný krém Advanced night restore.

OMLADENIE OČNÉHO OKOLIA S RETINOLOM R-RETINOATE

Intenzívna štvortýždňová kúra proti vráskam okolo očí, ktorá je dostatočne ohľaduplná k jemnému očnému okoliu, to je r-Retinoate sada na omladenie očného okolia. Špeciálne napustené náplaste proti vráskam.

Silu molekuly Retinyl retinoate si v očnom okolí užijete naplno vďaka séru v unikátnom silikónovom masážnom aplikátore, ktorý pri aplikácii stimuluje mikrocirkuláciu a lymfodrenáž.

Sada navyše zaistí jeho prienik do hlbších vrstiev pleti, v ktorých stimuluje tvorbu kolagénu a elastínu vďaka unikátnemu systému dvoch typov absorpčných vankúšikov. Tie po aplikácii séra priložíte na očné okolie a necháte pôsobiť aspoň dve hodiny, lepšie však je nechať serum pôsobiť po celú noc.

Mesačná kúra v akciovej cene iba do vypredania zásob

https://antiage.sk/produkt/sada-na-omladenie-ocneho-okolia-r-retinoate/