Začínate s tvárovou jogou? Cvičte 5 minút 3 základné tvárové cviky

3 anti-aging tvárové cviky pre začiatočníkov

Ak s tvárovou jogou ešte len začínate, môže to byť vzrušujúca, avšak aj zmätená jazda. Na internete totiž nájdete množstvo cvikov, v ktorých sa môžete ľahko stratiť.

 • “Čo potrebujem?”

 • “Ako mám začať?”

 • “Ktoré cviky mám cvičiť?”

 • “Ako dlho mám držať pozície?”

 • “Naozaj to funguje?”

Presne tieto otázky mi vírili hlavou keď som začínala.Takže poďme pekne poporiadku.

Najskôr si povedzme jednu dôležitú vec

Žiarivá pokožka pochádza zvnútra.

V snahe o redukciu vrások, vyčistenie akné a odvedenie lymfy sa musíme pozrieť pod povrch pokožky. Vedeli ste, že na tvári sa nachádza 57 svalov, ktoré reprezentujú 60% jej štruktúry? Ďalej tu máme 20% pokožky, 10% kostí a 10% tuku. Pod vplyvom gravitácie svaly tváre ochabujú a strácajú objem. Pokožka je spojená so svalstvom a vždy ho nasleduje. Ak svalstvo ochabuje, nemá pokožka na čom ležať a vráskavie.

Antiage kozmetika

Anti-aging kozmetika nikdy neovplyvní najhlbšie vrstvy pokožky, je preto ideálne spojiť vašu bežnú kozmetickú starostlivosť (ktorá by mala byť kvalitná) s pravidelnou tvárovou gymnastikou. Ako si správne vybrať a vyskladať kozmetické séra a krémy správne sa dozviete v článku  Ako si správne vyskladať dennú a nočnú starostlivosť

Ak riadne precvičujete svaly, získajú objem a zosilnejú. Pokožka sa po nich rozprestrie, čo spôsobí prirodzený facelift. Zlepší sa krvná cirkulácia v jej najspodnejších vrstvách, bunky dostanú viac kyslíka, toxíny sa vyplavia a pokožka bude zaznamenávať menej akné, menšie póry a vyššiu elasticitu.

V tomto článku si predstavíme 3 začiatočnícke anti-aging cviky, ktoré sú efektívne a pri pravidelnom cvičení vám pomôžu dosiahnuť požadovaný cieľ. Je potrebné ich cvičiť v sérii, nestačí len zopár cvikov nájdených na internete. Je potrebné poznať tie správne cviky a cvičiť ich správnym spôsobom. Dôležité je aj správne poradie, ktoré zabezpečí ten najlepší výsledok.

Nie všetky svaly na tvári sú rovnaké. Líšia sa veľkosťou, tvarom a hmotnosťou. Gravitáciou ochabujú smerom nadol, pričom ťažšie svaly tlačia na tie menšie. Preto je potrebné precvičovať najskôr veľké svaly. Pretože tvoria najväčšiu kožnú základňu, efekt cvičenia môžete vidieť veľmi skoro. V porovnaní s ostatnými svalmi v tele sú tie tvárové stále dosť malé, takže sa ľahšie precvičujú.

Prvé dlhodobé výsledky uvidíte už po prvých troch cvikoch, obvykle to však trvá 14 dní, pokým sa dostavia viditeľné zmeny. Preto je vhodné robiť si fotografie pred a po. Pohľadom do zrkadla totiž nemusíte spozorovať všetko. Pamätajte si však, dôležitá je pravidelnosť a vytrvalosť. Zahrňte tvárovú jogu napríklad do svojich ranných rituálov, vaša pleť sa vám poďakuje. Každý pohyb vykonávajte pomaly, jemne a s láskou.

UPOZORNENIE!

Ak nebudete cvičiť správne, môžete si spôsobiť ešte viac vrások. Na začiatok je preto vhodné pozerať sa pri cvičení do zrkadla, rukami by ste mali pleť vystierať, nemala by byť pokrčená a zvráskavená.

3 základné anti-aging cviky

Jedná sa o cviky s názvami Mačacie oči, Úplný facelift a Dovidenia dvojitá brada. Tieto cviky sú základné a zoznámia vás s tvárovou gymnastikou ako takou.

Každú pozíciu držte 30 sekúnd a zopakujte 3-krát. Cvičenie trvá menej ako 10 minút, avšak budete cítiť prácu tváre. Keď ho zvládnete, môžete pokračovať s precvičovaním ostatných svalov.

1. Mačacie oči

Toto cvičenie sa zameriava na vrchnú časť tváre. Eliminuje vrásky okolo očí, zdvíha horné očné viečka a odvádza lymfu zaseknutú na dolnom viečku. Zlepšuje zrak, vyrovnáva hormonálny systém, redukuje bolesti hlavy a dodáva energiu.

 1. Dlane položte na spánky, prstami objímte hlavu.
 2. V zrkadle skontrolujte, či dlane pokrývajú konce obočia – mali by!
 3. Zatlačte najskôr do svalov, následne smerom dozadu a nahor.
 4. Zatvorte oči veľmi intenzívne, aby ste cítili prácu svalstva pod nimi.
 5. Krk, ramená a ostatné svaly na tvári musia byť uvoľnené. 
 6. Napätie držte 30 sekúnd a opakujte 3x.

2. Úplný facelift

Toto cvičenie obnovuje, zdvíha a tónuje všetkých 57 svalov na tvári a krku. Redukuje vrásky na tvári, krku a dekolte. Najlepšie je cvičiť ho ráno, pretože vám dodá energiu, zobudí vás a vyčistí myseľ.

 1. Ústa vytvarujte do dlhého rovného písmena „O“, držte pár sekúnd.

 2. Vrchnú a spodnú peru vtiahnite dnu ponad zuby, držte pevne.

 3. Prst položte na bradu, aby bolo vaše „O“ dlhé a rovné. Alebo dlane priložte na líčka a prsty ležia pritom na spánkoch. Potiahnite dozadu ku ušiam. Bradu jemne predsuňte.

 4. Líca zdvihnite od kútikov úst, akoby ste sa chceli usmiať.

 5. Dajte si pozor, aby ste si nevytvorili vrásky okolo očí. Ako prevenciu môžete položiť prsty na spánky a zatlačiť do svalov a dohora.

 6. Urobte 3x po 30 sekúnd.

3. Dovidenia dvojitá brada a ovisnuté kontúry tváre

Toto cvičenie formuje a tónuje skupiny svalov okolo a pod bradou. Zdvíha ochabnuté líca a posilňuje celú čeľusť. Redukuje vrásky na oboch stranách brady (tzv. vačky), eliminuje dvojitú bradu a zjemňuje pokožku na krku.

 1. Usmejte sa, otvorte ústa a urobte zvuk „aaaa“.

 2. Spodnú peru a kútiky vtiahnite ponad zuby a zatiahnite dovnútra.

 3. Vytlačte čeľusť von – tak ďaleko ako je vám to komfortné a snažte sa zdvihnúť líca.

 4. Musíte cítiť odpor medzi lícami tlačenými nahor a čeľusťou tlačenou von.

 5. Keď sánka už nemôže ísť ďalej, položte 2 prsty okolo úst po oboch stranách, aby ste predišli vráskam, a držte napätie 20 sekúnd.

 6. Urobte 3 opakovania.
https://tvarova-gymnastika.sk/videokurzy/
Klikni sem a registruj sa do Online kurzu FaceFit