8 prírodných tipov ako omladnúť o 10 rokov

Ako omladnúť je “tajomstvo”. Rokmi sa na tvári objavujú jemné linky, vrásky, pleť je mdlá. Príčinou je pokles kolagénu a elastínu v pokožke.  Tieto nepríjemné zmeny sú ešte znásobené vplyvom vonkajšieho prostredia. Príčinou je pokles množstva kolagénu a elastínu v pokožke, kvôli čomu vyzerá staršia ako v skutočnosti je. Nie je jednoduché, s týmito prejavmi bojovať. Nič však nie je nemožné! Prečítajte si a vyskúšajte nasledujúce tipy, ktoré môžete podporiť aj zdravším stravovaním. Výsledok je zaručený! 

Ružová voda a glycerín

Ide o pleťovú vodu, ktorá je vhodná pre každý tip pleti. Odstraňuje znaky starnutia a hydratuje pokožku zvnútra. Pravidelným používaním ju viditeľne omladíte a doslova sa vrátite v čase. Ružová voda, bohatá na antioxidanty, vracia pleti pružnosť, vláčnosť a oživuje kožné tkanivo. Glycerín navyše pokožku zjemní a rozžiari.

Ako teda omladnúť? Najskôr pleť pretrite vatovým tampónom namočeným v ružovej vode, následne zmiešajte ružovú vodu s glycerínom v pomere 1:1 a naneste na noc na tvár. Ráno opláchnite.  

Papája a med

Papája, bohatá na vitamín C, pokožku zjemní a omladí, zatiaľ čo med ju prirodzene zvláčni. Esenciálne enzýmy nachádzajúce sa v tejto zmesi účinne bojujú proti starnutiu.

Ako omladnúť?

V miske dobre premiešajte 2 čajové lyžičky zrelej dužiny papáje a 1 čajovú lyžičku medu. Aplikujte na tvár, nechajte pôsobiť 5 až 10 minút a potom odstráňte vatovým tampónom namočeným v teplej vode. Následne tvár opláchnite vlažnou vodou.

Surové mlieko a soľ

Táto zmes je vhodná ako prírodný peeling. Surové mlieko obsahuje rôzne minerály, vitamíny a živiny, soľ zbaví pleť odumretých buniek a zanechá ju jemnú a pružnú.

Ako omladnúť?

Do ¼ šálky studeného surového mlieka pridajte 1 čajovú lyžičku soli. Poriadne premiešajte a krúživými pohybmi naneste na tvár. Po 6 – 8 minútach opláchnite. Opakujte dvakrát týždenne. 

Mrkva, kurkuma a mlieko

Mrkva obsahuje vitamín A, beta karotén a antioxidanty, ktoré zastavujú starnutie pokožky. Kurkuma je účinnou rastlinou, ktorá redukuje začervenanie pokožky a chráni ju pred rôznymi druhmi poškodenia. Mlieko ju zase zbaví voľných radikálov.

2 čajové lyžičky nastrúhanej mrkvy zmiešajte so 4 čajovými lyžičkami teplého mlieka. Nechajte chvíľu zmäknúť. Pridajte 1 čajovú lyžičku kurkumy a dobre premiešajte. Aplikujte na tvár, po 10 minútach opláchnite. Opakujte dvakrát týždenne.    

Zelený čaj a citrón

Táto zmes vašu pleť tonizuje bez nutnosti pridania alkoholu. Zelený čaj má omladzujúce účinky, odbúra voľné radikály a obnoví poškodenú pokožku. Pôsobí taktiež ako výborná prevencia proti akné, škvrnám a strate vláčnosti. Citrónová šťava obsahuje vitamín C – výborný antioxidant, ktorý pokožku zosvetlí.

2 čajové lyžičky citrónovej šťavy pridajte do polovice šálky zeleného čaju. Zmiešajte a pomocou vatového tampónu naneste na očistenú tvár. Zmes môžete použiť aj ako okamžité osvieženie pleti. Je potrebné ju uskladniť vo fľaši a na hodinu dať zachladiť do chladničky.   

Prášok vitamínu C, olej vitamínu E, ružová voda a aloe vera gél

Všetky tieto zložky môžete zmiešať do obnovujúceho pleťového séra, ktoré sa do pokožky rýchlo vstrebe a zanechá ju svetlejšiu a mladšiu. Vitamín C, účinný antioxidant, zvýši pružnosť pokožky, a tým ju zanechá hladšiu a žiarivejšiu.

2 lyžičky čistého vitamínu C zmiešajte s 5 čajovými lyžičkami ružovej vody. Keď sa úplne rozpustí, pridajte 1 čajovú lyžičku aloe vera gélu a 2 čajové lyžičky oleja vitamínu E. Poriadne premiešajte. Naneste na tvár po dobu 10 minút, opláchnite vlažnou vodou a následne ju niekoľkokrát ošpliechajte studenou vodou. Opakujte dvakrát týždenne, vaša pleť bude žiariť.   

Pomaranč a vaječné bielko

Zmiešaním týchto dvoch ingrediencií získate zázračnú spevňujúcu masku na tvár. Proteíny nachádzajúce sa vo vajíčku zvyšujú množstvo kolagénu v pleti a udržiavajú ju elastickú, žiariacu a navyše sťahujú póry. Šťava z pomaranča obsahuje vitamín C, už spomínaný antioxidant.

V malej miske zmiešajte 3 čajové lyžičky pomarančovej šťavy a bielko z jedného vajíčka. Naneste na tvár a po 5 minútach opláchnite vlažnou vodou. Celý proces môžete zopakovať ešte raz. Ak budete masku používať aspoň raz či dvakrát do týždňa, vaša pleť bude vyzerať o 10 rokov mladšie.    

Ako omladnúť? Tvárová gymnastika a už žiadne výhovorky  

 Podstatou tvárovej gymnastiky je pohyb svalov, tým dochádza aj ku zlepšeniu prúdenia lymfy v oblasti tváre a krku. Pokožka sa rozjasní a prečistí. Bude jemnejšia, čistejšia a pružnejšia. Základom akéhokoľvek cvičenia tvárovej gymnastiky je napínanie a uvoľňovanie svalu. Sval sa nachvíľu odkrví a po uvoľnení sa doň nahrnie čerstvá okysličená krv so živinami. Opakované napínanie a uvoľňovanie svalov pri cvičení tvárovej gymnastiky podnieti v danom mieste regeneračný proces, čím sa sval spevní, vráti sa mu pružnosť a objem. Nové DVD FaceFit program TU