Môj príbeh. Prečo som začala cvičiť tvárovú gymnastiku?

Ako to celé začalo? 

Prvýkrát som začala praktizovať cvičenia tváre v USA. Písal sa vtedy rok 2005. Tvárovej gymnastike sa teda venujem už viac ako 10 rokov. 

32 rokov, začínam… 

Bola som v  New Yorku,  mala som 32 rokov a moja tvár vyzerala unavene. Uvedomila som si to, keď som šla jedného dňa do práce. Šla som okolo výkladu, pozrela som sa na vystavený tovar a odraz v skle ma trošku prekvapil.  Už som nebola svieža, ani mladá, chýbala iskra a líčka boli prepadnuté. Netušila som kedy sa to vlastne stalo, ale uvedomila som si, že starnutie začalo.

Na mojej pleti sa odzrkadlili známky a dôsledky prehýrených nocí aj nadmerného opaľovania. Samozrejme, skúšala som krémy, séra, masky, neinvazívne ošetrenia a tak ďalej. Efekt bol menej ako minimálny. Veľmi som chcela zmenu. 

Fyzicky som sa síce cítila som fit, ale moja tvár hovorila niečo iné.  Napokon som sa dostala do bodu, keď som zistila, že ani ten najdrahší krém nedokáže spevniť uvoľnené kontúry tváre, nevyhladí nosovo ústne ryhy a uvoľnený krk. 

Moja cesta od dermatológa ku cvičeniu

Moja úplne prvá cesta viedla k dermatológovi. Všade sa písalo o botoxe, výplniach a podobných veciach. Povedala som si, že sa pôjdem aj ja. Lekár bol naozaj fešák, sympatický černoch v obleku. Vzal fixku a nakreslil mi asi 15 krížikov na tvár. To mali byť body vpichu botoxu a neviem čoho ešte. Nakoniec ma presvedčil, že potrebujem aspoň upraviť vrásky okolo očí a čelo. Čakám teda týždeň na výsledok. Dostavil sa. Obočie mi vyskočilo hore a vrásky okolo oči zmizli. Efekt ma priznám sa, prekvapil, ale líca boli stále prepadnuté a celkový výraz stále nie je ono. 

Hľadám ďalej, stretávam cvičiteľku tvárovej gymnastiky

Hľadala som spôsob, ktorý by bol prirodzený a bezbolestný.  Keďže som chodila pravidelne cvičiť do posilňovne, raz sa mi podarilo natrafiť na cvičiteľku tvárovej gymnastiky z Californie. Bola na návšteve v NYC a celý týždeň viedla kurzy tvárovej jogy v športovom centre kam som chodievala. Šla som na svoju prvú hodinu.

Na cvičení sa trápim, neviem pohnúť čelom, necítim okolie očí. Lektorka sa so mnou trápila a ja som sa samozrejme nechcela priznať k mojej návšteve u dermatológa. Myslím , že to aj tak vedela:). Tak pokračujem teda doma a čakám, kedy mi injekcie prestanú účinkovať. Trvalo to asi 2 mesiace a mimika sa vrátila.

3 obdobia môjho života: 20, 30 a 43 rokov

Takže… Mám 32 rokov, ovisnuté viečka, chudé a stiahnuté líčka, pery sa mi pomaly zužujú. Starnem! Iste, čas nezastavím, no aspoň sa pokúsim znížiť mu rýchlosť. Presne tak som to vtedy cítila. Vyskúšala som teda metódu cvičiteľky tvárovej gymnastiky.

Hovorila som si: „Keď cvičenie funguje na tele, prečo by nemalo aj na tvári?“ Spravila som teda rozhodnutie – vybudujem si novú tvár, mladšiu, zdravšiu, sviežejšiu. Tak som teda začala, no a viditeľné zmeny na seba nenechali dlho čakať. Videla som ich ja aj ľudia z môjho okolia. Bolo to skvelé. Konečne som našla spôsob bezbolestný a efektívny, ako vylepšiť svoju tvár. 

Musím sa priznať , že som spočiatku o možnom úspechu pochybovala, no po týždni cvičenia som videla prvé výsledky. Líca boli zrazu akoby mäsitejšie, pery boli plnšie a nebadala som už žiadne opuchy. Výsledky  ma absolútne presvedčili. Nuž a aj preto sa dnes tvárovej gymnastike venujem aktívne. Som presvedčená o tom, že pravidelné cvičenie tvárovej gymnastiky je jedinou účinnou a prirodzenou metódou prevencie tvorby vrások a cestou ku mladšej a žiarivej pokožke. Cvičenie tvárovej gymnastiky je vhodné nielen ako prevencia, ale aj ako liečba už povolených svalov tváre a krku. 

Pohni tvárou, zmení Ti to život!

Nalejme si však čistého vína, nič nejde z večera do rána. Aj tieto zmeny si vyžadovali pravidelné cvičenie. Našťastie, nejde o nič náročné. Vyplazovať jazyk a usmievať sa zvládne predsa každý. Pravdaže, aj tu treba dodržiavať správnu techniku. Svoje bohaté skúsenosti a poznatky teraz posúvam ďalej. Dnes, vo veku 44 rokov sa cítim lepšie, ako kedykoľvek predtým. Často dostávam komplimenty a otázky typu ako to len robím?

Odpovedám: „Jednoducho! A vy môžete urobiť to isté.“

Moja FaceFit tvárová gymnastika je totiž balzamom nielen pre tvár, ale aj pre dušu. Je to čas, ktorý strávite len sama so sebou. Je jedno koľko máte rokov, je jedno či ste žena alebo muž. Cvičenie tvárových svalov má presne taký istý význam ako cvičenie tela.  

eBook 20 dní k novej krajšej JA  

Moja kniha sa zameriava na najviac problémové partie, a teda oči, ústa, pery, nasolabiálne záhyby, krk a bradu. Cvičiť môžete konkrétnu oblasť zvlášť, ale najlepšie je cvičiť tvár komplexne. Pokiaľ precvičíte celú tvár, výsledky sa ukážu skôr. V žiadnom prípade neupadnite do stereotypu. Necvičte stále to isté, cvičenie meňte, výber cvikov je pestrý. Väčšina cvičení má aj “pokročilú pózu”. V knižke si ale nájdete aj recepty, tipy a návody na rôzne séra a masky.

6 týždňový DVD kurz tvárovej gymnastiky 

Video sa skladá z troch fáz.

Prvá fáza cvičenia tvárovej gymnastiky je regeneračná. V tejto fáze dochádza k regenerácii svalových štruktúr a buduje sa nové svalové tkanivo. Absolvujete presne 10 cvičení.

Druhá fáza cvičenia tvárovej gymnastiky je intenzívna. V tejto fáze sa formuje svalstvo tváre a krku. Absolvujete 30 krátkych cvičení.

Tretia fáza cvičenia tvárovej gymnastiky je kombináciou prvých dvoch fáz. Tretia fáza tvárovej gymnastiky nasleduje po odcvičení prvých dvoch fáz. Táto fáza je už fáza doživotná. Je to akási kombinácia oboch fáz. Cvičím už skoro denne, vyberiem si 10 cvikov na celú tvár, odcvičím zhruba 10 opakovaní s výdržou 5 až 7 sekúnd, kým ma nezačne sval trošku páliť a na konci každého cviku pridám 30 krátkych 1 sekundových pulzov.

Počas celého cvičenia tvárovej gymnastiky podrobne vysvetľujem techniku cvičenia a venujem zvýšenú pozornosť podrobnej a názornej inštruktáži jednotlivých cvikov tvárovej gymnastiky, aby sa predišlo technickým chybám. Výber cvikov na DVD FaceFit tvárová gymnastika je pestrý, precvičíte celú tvár a dekolt, so zameraním na najčastejšie problémové partie.

Napísali ste

Katka

Volám sa Katka, mam 42 rokov. Som mamina 3 dcér, kde dve už sú dospelé. Môj život v určitej fáze nebol prechádzka ružovou záhradou a to zanechalo aj stopy na mojej tvári. Ale rozhodla som sa, že ešte nehodím flintu do žita a pokúsim sa, aj keď nie opraviť, tak aspoň tieto stopy zastaviť. Vyskúšala som rôzne dostupné metódy. Rôzne kozmetické “zázraky” ktoré sľubovali vypnutie pokožky, stratu vrások. Bohužiaľ, zázrak sa nekonal. Vyskúšala som neskôr aj kyselinové výplne, ktoré spravili svoju úlohu. Ale postupne som zistila, že kyselina sa pri mojom športovom živote a metabolizme rýchlo vstrebáva a treba dopĺňať. Aby moja tvár vyzerala dobre, tak by si vyžadovala veľa veľa kyseliny a na to som nemala financie. Tak som hľadala lacnejšiu alternatívu. 
lvetku som prvý krát oslovila v roku 2014, kedy som si kúpila DVD tvárová gymnastika. Dovtedy som mala knihu alebo nejaké dvd od iných autorov, ale lvetka ma zaujala osobnosťou, spôsobom akým cele cvičenie viedla a v neposlednom rade aj radami, ktoré nám ženám posúva v oblasti zdravia a krásy. Uverila som jej. Dnes sú to 3 roky čo naozaj poctivo cvičím podľa jej návodov, kúpila som si aj e-book, kde lvetka upgradovala cviky, ktoré sú náročnejšie. Najčastejšie cvičím v aute, hlavne cviky kde nepotrebujem používať ruky, alebo doma, kde sa naozaj dokážem viac sústrediť na precvičenie celej tváre. Okrem cvičenia som sa naučila podľa jej videa aj japonskú tvárovú masáž a tu si robím každý večer. lvetkinu stránku sledujem pravidelne. Podľa jej receptov si vyrábam rôzne séra, používam už len prírodné a esenciálne oleje. A ako sa hovorí, krása vychádza zvnútra, tak aj niektoré rady v oblasti zdravia a zdravej výživy som si od lvetky zobrala a zaradila do svojho každodenného života.
A samozrejme sa stretávam s otázkami ako to robím. A ono to naozaj nie je zložité a už vôbec nie drahé. Stačí len uveriť, že to naozaj funguje a neprestať cvičiť. 
Ak niekoho inšpirujem a pomôžem, budem len rada 
Katka Katerinčinová 

Jitka

Chtěla bych velmi poděkovat Ivetce za její báječnou knihu o obličejové gymnastice….já osobně cvičím pravidelně a opravdu se cítím skvěle a dokonce i okolí mi říká jak vypadám dobře….všem ženám jen doporučuji a velmi se těším na kurz v Praze určitě se zúčastním…Ivetko jste báječná žena a ještě jednou veliké poděkování za to jak nás ženy děláte krásnější a sebevědomější.

Zuzana

Zuzka začala cvičiť iba pred 3 týždňami, evidentne sa jej spevnila kontúra tváre, líčka, eliminovali vrásky pod očami a zjemnila nosovoústna ryha. Tu je jej správa:

Dobrý deň Ivetka, ja by som sa Vám chcela ešte raz veľmi pekne poďakovať. Knižka je fantastická a aj Vaša stránka. Poctivo cvičím skoro mesiac každý deň. Ani sa mi nechcelo veriť, že človek môže mat svalovicu aj na tvári. Konečne vyzerám sviežo, nemám prepadnuté líca, oči nie sú tak unavené. Majte sa krásne a prajem ešte veľa úspechov. Prikladám aj fotky pred a po.
Teraz si konečne môžem povedať, že na 37 rokov to nie je až tak zlé :))  

Silvia

Pred pár rokmi mi diagnostikovali v hlave nádor. Pri operácii som prišla o sluch na jedno ucho a ochrnula mi pravá časť tváre. Bolo pre mňa veľmi ťažké takto vyzerať. Paréza sa dala ako tak doporiadku, ale tí ktorí ju majú alebo mali vedia, že to už nikdy nebude úplne v poriadku. Začala som vidieť, že mám rozdiely medzi pravou a ľavou časťou tváre a ako to už býva, vekom tvár stráca pevnosť, ochabuje a ja som sa bála, že tie rozdiely budú ešte väčšie. Našla som reklamu na tvárovú gymnastiku a potešilo ma to, možno to bude moja záchrana. Zúčastnila som sa kurzu a bolo super, Ivetka je fakt profík a vyzná sa. Cvičím rok a pol s jednou dlhšou prestávkou, pretože sa mi narodilo bábätko a dalo mi dosť zabrať. Videla som, že sa to zhoršuje tak som začala znova. Cvičím poctivo, snažím sa každý večer. Možno na fotke rozdiel až tak nevidno, ale dvihli sa mi líčka a rozdiel medzi oboma polovicami až taký nie je.

Janka

Od 12 rokov sa trápim s akné. Nepomohlo mi nič, iba antikoncepcia (z tej som dostala v 2000 trombózu PHK) a potom liečba Roaccutane (a to mi veľmi vysušovalo pokožku tela aj vlasov) a teraz – odkedy cvičím tvárovú gymnastiku sa (okrem pôvodného zámeru spevniť tvár) odrazu zlepšil aj stav mojej pokožky. Vysvetľujem si to tak, že cvičením sa prekrvujú všetky úrovne kože a svaly, preto tam tie naplavené usadeniny nemajú šancu, proste “odplávajú” krvou preč. Nie som odborník, tak len tak laicky som to popísala, ale verím, že ste ma pochopili. S mastnou pokožkou sa už nejako dá vysporiadať, aj maskovať make -upom, púdrom, ale tie boľavé vriedky, to je niečo strašné. Tých sa zbaviť je veľmi príjemný pocit. Ešte raz ďakujem.

Tatiana

Mám pár hodín tohto kurzu za sebou a musím povedať , že som nadšená. Najmä, keď aj ľudia okolo mňa vravia že som “iná“ Teším sa na výsledky po ďalších hodinách cvičenia :):). Som rada, že som sa pre kurz rozhodla, je to investícia do budúcna a nie sú to vyhodené peniaze.

Sylvia

 Práve som v strede intenzívneho cvičenia – mala som spadnuté líca, ovisnuté kútiky. Skrátka celá na nič a strhaná. Včera som dostala kompliment, že vyzerám šťastnejšie a krajšie. Teším sa o to viac, že kompliment som dostala od nie priateľskej ženy. Každému odporúčam, naozaj som veľmi spokojná.

Katka

 Zdravím Ivetka. Cvičím poctivo. Naozaj veľmi pekne ďakujem za stránku a všetky informácie. Pre mňa boli dôležitejšie líčka, lebo som ich mala spadnuté a teraz mam také dve buchtičky. Tiež trošku experimentujem, pridávam si cviky. Naša rodinná fotografka ma fotí a moju rodinu takých 6 rokov, ona je môj najväčší fanúšik, lebo tento rok moje fotky vôbec neretušovala:) Tak sa z toho teším, pomohla ste mi veľmi. Robíte super prácu pre nás ženy a hlavne za málo peňazí.

https://tvarova-gymnastika.sk/

 

Komentáre vypnuté.