Čo o nás prezrádzajú ovisnuté líca? Tradičná čínska medicína pozná odpoveď

Čo o nás prezrádzajú ovisnuté líca?

Jasné, že nás škrie zemská gravitácia, hlavne keď sa prejavuje na našej pokožke a svaloch, ktoré ovísajú.  Mať tak pevné, plné líca bábätok. Príroda sa oklamať nedá, čo sa však dá, je poskytnúť svojmu telu tú najlepšiu výživu a starostlivosť, aj ono sa vám tak ako záhrada odvďačí úžasnou úrodou.

Pevným líčkam dominujú 3 meridiány

Meridián žalúdka

Keď sa pozrieme na líca z hľadiska tradičnej čínskej medicíny, topografia ukazuje tri dráhy, ktoré na líci dominujú.  Tou hlavnou je dráha žalúdku. Riešia sa na nej problémy tváre (čelo, oči, tvár, pery…), choroby krku (zvonku aj vnútra), problémy orgánov, krvi, energie. Je tu zopár špeciálnych bodov, ktoré pracujú s akné na tvári, ale riešia aj vzťah k jedlu (bulímia, anorexia) a pri ich stimulácii dochádza k emocionálnemu a fyzickému nasýteniu – zbavujú nás rôznych závislostí. Čo je v našom prípade najrelevantnejšie, pri ich akupunktúrnom použití napínajú tvár.

Meridián hrubého čreva

Dôležitou dráhou na tvári je aj meridián hrubého čreva. Riešia sa na ňom problémy obehu krvi a energie, poruchy výživy svalov, problémy v oblasti tváre, zápaly v ústach. Takisto sa využíva v dermatológii na prácu s akné. Nachádza sa na ňom základný bod pre napnutie pokožky v tvári.

Meridián tenkého čreva

Treťou dominantou dráhou je meridián tenkého čreva, ktorý rieši nadbytok horúčavy alebo hlienu pri srdci, bolesti na chrbte.

Omladzujúci trojuholník na vašej tvári

Priamo na lícach má každá z týchto dráh po jednom bode, ktoré tvoria tzv. omladzujúci trojuholník. Ako ho využiť vo svoj prospech? Na veľa spôsobov. Cvičením tvárovej gymnastiky hýbeme svalmi, v ktorých sa tieto body nachádzajú. Tvárovou/kozmetickou akupunktúrou ich priamo stimulujeme. Guashovacou doštičkou ich takisto “nútime” pracovať. Úžasná procedúra je kombinácia akupunktúry s guashou. Je razantná a výsledky prináša veľmi rýchlo. 

Ak si oprieme guashovacie doštičky o bočné strany nosa v úrovni vrcholu lícnych kostí a potiahnete ich po celej šírke líc smerom k ušiam, hravo stimulujete všetky tri body. Viac o guasha dostičkách TU

Guasha je pre tvár mimoriadne prospešná. Je to aj vďaka holografii, čo je vlastne unikátna terapia v rámci tohto systému liečby. Jej princípom je cez malú časť tela ošetriť väčšiu plochu nášho organizmu. Na našich lícach nájdeme holografické zobrazenie tlstého čreva, obličiek a predovšetkým dolných končatín. Ovisnuté líca teda upozorňujú na ich energetickú nerovnováhu. 

Slezina, prečo je dôležitá?

Ovisnuté líca vypovedajú niečo aj o stave sleziny, pretože tej v TČM podliehajú svaly/mäso. Ľudia s dobrou kondíciou sleziny a žalúdka majú dostatočne vyživené všetky svaly a vďaka tomu bude aj ich pokožka na tvári pružná a napnutá. A naopak, ľudia s oslabenou funkciou týchto dvoch orgánov budú zjednodušene povedané vyzerať staršie na svoj vek. 

Aj tu nám bude veľmi nápomocná guashovacia doštička. Ošetrenie sa robí na lícach v reflexnej oblasti tenkého a hrubého čreva a na chrbtici pri stavcoch Th 11 a Th 12, ktoré stimulujú energetiku sleziny a žalúdka. 

Komplexné precvičenie líc 

Toto cvičenie posilňuje sval buccinator, sval spodného líca a orbicularis oris- svaly úst. To pomôže posilniť lícne svaly a vytvoriť obrysy a definície okolo lícnych kostí.

  • Otvorte veľké ústa, čosi ako veľké A. 
  • Prekryte zuby perami.
  • Vyformujte z pier čosi ako O.
  • Dlane priložte na lícne kosti ako na obrázku. Dlane potiahnite smerom ku špičkám uší.
  • Bradu jemne predsuňte. Kútiky úst tlačte dovnútra úst smerom ku stoličkám.
  • Usmejte sa, napnite líca, pritlačte líčka na zuby a ďasná, (musia byť ako kameň), líčka sa snažte nadvihnúť smerom hore ku špičkám uší, ale snažte sa zachovať pozíciu pier,  zuby musia byť zakryté. Líčka zdvíhajte a napínajte do maxima. Opakujte 3x a držte pózu 30 sekúnd.
  • Cvičenia sú aj na kartičkách FaceFit faceyoga

Viac cvičení aj v mojom online programe FaceFit faceyoga

Guasha a krištáľové valčeky

Ak by sme vám povedali, že môžete mať čistejšiu, mladšiu a zdravšiu pokožku s použitím jediného produktu, pravdepodobne by ste nám neverili. Je to však realita a čínska technika, ktorú si predstavíme, je pravdepodobne efektívnejšia ako všetky produkty, ktoré máte doma.

Hovoríme o  krištáľovom valčeku a Guasha kameni, ktorého jemnými pohybmi po špecifických energetických líniách tváre dosiahnete efektívnejšie odstránenie toxínov z lymfatického systému.