Kyselina na tvár – omladí, dodá žiarivosť a čistotu

Hm… Mám si dať kyselinu na tvár?! Nie som si istá či je to dobrý nápad.

Aby som vám povedala pravdu, je to skvelý nápad! Najlepší aký ste mohli dostať:)

Existuje ale niekoľko zásad starostlivosti o pleť, ktoré považujem za kľúčové.

Nikdy nevynechajte opaľovací krém, hydratačný krém, zaraďte retinol(vždy o tom píšem), ale kyselina je váš najlepší priateľ a dobrá kyselina na tvár môže ozaj zvrátiť starnutie vašej pokožky.

Produkty na báze kyselín v posledných rokoch zaplavili trh . Tieto kyseliny sú chemické exfoliátory, ktoré vykazujú výsledky už po prvých použitiach.

Chcete aspoň jedného z týchto zlých chlapcov na svojej poličke krásy. Na základe toho, čo každá kyselina robí, si budete môcť vybrať svojho hrdinu starostlivosti o pleť. Nájdete kyseliny na tvár, ktoré dokážu rozjasniť, hydratovať a eliminovať póry.

Typy kyselín na starostlivosť o pleť

Kyselina glykolová


Najmenšia molekulárna štruktúra kyseliny glykolovej jej umožňuje preniknúť hlboko do pokožky pre lepšiu exfoliáciu. Výberom produktov starostlivosti o pleť s kyselinou glykolovou môžete zlepšiť textúru a vzhľad pokožky a zároveň znížiť hyperpigmentáciu, jemné linky, nerovnomerný tón pleti a tmavé škvrny. Ja zbožňujem nočnú masku od Medik8 s kyselinou glykolovou, ktorú už smelo kombinujem s retinalom Crystal10. Takto dosiahnem extra omladenie a boost, ale musíte už mať s retinalom skúsenosti, inak skončíte červené ako rak:). Robím to tak, že aplikujem Sleep glycolic, počkám a na to aplikujem môj retinal Crystal 10 od Medik8.

Odporúčam

Kyselina salicylová


Kyselina salicylová znižuje riziko upchatia pórov tým, že pokožku exfoliuje. Podporuje tvorbu elastínu a kolagénu. Kyselina salicylová BHA je rozpustná v oleji, preto sa môže dostať hlboko do pórov a uvoľniť ich. Dokáže tiež upokojiť a prejasniť pokožku vďaka svojim protizápalovým a antibakteriálnym vlastnostiam. Úplne naj sú tie napustené tampóny, tam sú najlepšie výsledky pri liečbe akné a nečistej pleti.

Odporúčam

Kyselina retinová


Od produkcie nových buniek až po vyblednutie tmavých škvŕn, kyselina retinová rieši širokú škálu problémov starostlivosti o pleť. Pochádza z rodiny vitamínov A a je to silná kyselina. Zvyšuje regeneráciu buniek, redukuje jazvy po škvrnách a výskyt jemných liniek a vrások. Tiež vyhladzuje textúru pokožky a sťahuje veľké póry. Vždy však pamätajte na opaľovací krém ak používate kyselinu retinovú.

Keďže čistá kyslina retinová je už v podstate liečivo, potrebujete predpis od lekára. Ale na thu je produkt Retinoate od Medik8, ktorý spája retinaldehyd a kyselinu retinovú s názvom molekula retinoate. Dá sa kúpiť bez predpisu a účinkuje mimoriadne rýchlo.

Odporúčam

Aminokyseliny


Aminokyseliny sú tvrdo pracujúcimi zamestnancami vašej pokožky. Ak ste sa nadmerne exfoliovali, spálili ste sa od slnka alebo chcete jemnú kyselinu na starostlivosť o pleť, je to pre vás ideálne. Tieto kyseliny sú prirodzene prítomné v pokožke a pôsobia ako stavebné kamene peptidov a bielkovín. Pomáhajú pri hydratácii, zlepšujú textúru a odolnosť pokožky.

Odporúčam

Kyselina hyalurónová


Kyselina hyalurónová je jednou z najpopulárnejších zložiek starostlivosti o pleť na kozmetickom trhu. Prečo?

Pretože je to zvlhčovadlo, ktoré dokáže zadržať až 1000-násobok svojej hmotnosti vo vode. Je ľahká a napriek tomu hydratuje a vypĺňa pokožku tým, že vťahuje vodu do pokožky z atmosféry. Dodá vašej pokožke jemný, orosený vzhľad.

Ľudské telo produkuje kyselinu hyalurónovú prirodzene, ale s vekom a environmentálnymi agresormi produkcia klesá. To je dôvod, prečo musíte túto zložku začleniť do vašej rutiny starostlivosti o pleť.

Odporúčam

Okrem týchto 5 si môžete vybrať produkty s kyselinou mliečnou, kyselinou askorbovou alebo kyselinou citrónovou. Kyselina mliečna je jemnejšia v porovnaní s kyselinou glykolovou, vďaka čomu je vhodnejšia pre citlivú pokožku.

Kyselina citrónová a askorbová(vitamín C) sú najlepšie známe ako najväčšie prírodné anti-agery. Pôsobia protizápalovo a chránia pokožku pred poškodením slnkom.

Top produkty s vitamínom C

Ak chcete získať mnoho kvalitných informácií a tipov, pridajte sa k nám na Facebook.

Night peel od Envy therapy

Možno vás bude zaujímať