Tvárová joga – začiatočníci: Video 3 základné cviky pre vašu tvár

Tvárová joga a začiatky môžu byť vzrušujúce, ale aj mätúce zároveň. Môžete stráviť hodiny skúmaním videí cvičení tvárovej jogy a nakoniec sa môžete cítiť aj tak stratené.

Máte kopec otázok ako:

“Ako mám začať?”
“Ktoré tvárové cvičenia mám robiť?”
“Ako dlho mám držať pozíciu cviku?”
“Je táto tvárová joga skutočná?”


Chápem. Na začiatku som sa cítila podobne a hľadala som účinné a komplexné programy. Priala som si aby bolo na internete viac materiálu, ale internet bol v plienkach a neostávalo mi nič iné, iba študovať knihy Carolle Magio, Evy Frasier alebo Gary Szikorski. V tejto dobe v záplave rýchlych riešení a „magických“ produktov starostlivosti o pleť je ťažké sa zorientovať a chápem vaše rozpaky.

Ale dovoľte mi povedať vám jednu z vecí, ktorú som sa naučila: Žiarivá pokožka vychádza zvnútra.

Iveta Štecová

Aby sme zredukovali vrásky, vyčistili akné a dostali zablokovanú lymfu z tváre, musíme sa pozrieť pod povrch. Vitajte na hodine anatómie:)

Vedeli ste, že na tvári je 57 svalov a že predstavujú 60 % štruktúry našej tváre? Potom je tu 20 % kože, 10 % kostí a 10 % tuku. Pod vplyvom gravitácie nám začnú ochabovať tvárové svaly a strácať objem. Pokožka úzko súvisí so svalmi a vždy ich nasleduje. Ak vaše svaly klesnú a atrofujú, vaša pokožka si nebude mať kam “ľahnúť” a bude stále viac vráskavá.

57 svalov predstavuje 60 % štruktúry našej tváre. Potom je tu 20 % kože, 10 % kostí a 10 % tuku.

Produkty starostlivosti o pleť proti starnutiu sú dôležité, ale majú svoje hranice. Nikdy nepôsobia na najhlbšie vrstvy pokožky ako to dokáže tvárová joga, preto je najlepšie vytvoriť novú kozmetickú rutinu, ktorá kombinuje to najlepšie z dvoch svetov – pravidelné cvičenie tvárovej jogy + kvalitné produkty starostlivosti o pleť.

Tvárová joga – benefity

Ak svoje svaly trénujete správne, nadobudnú objem a budú silnejšie. Pokožka sa potom rovnomerne rozprestrie a poskytne vám prirodzený lifting tváre.

Zlepšený krvný obeh je tu životne dôležitý! Keď si precvičíte svaly tváre, zvýšite krvný obeh aj v najhlbších vrstvách pokožky. S väčším množstvom kyslíka v bunkách sa toxíny začnú vyplavovať a vaša pokožka zareaguje menším počtom vyrážok, menšími pórmi a väčšou elasticitou.

V tomto blogovom príspevku sa podelím o 3 cvičenia tvárovej jogy pre začiatočníkov, ktoré vám pomôžu začať. Sú to prvé cviky ktoré popisujem aj v mojej knihe 4-týždňovom programe tvárovej jogy FaceFit. Dajú sa zvládnuť pomerne ľahko a slúžia ako skvelý základ.

Sú účinné samy o sebe, ale fungujú ešte lepšie, keď sú súčasťou starostlivo naplánovanej sekvencie. Ak chcete trvalé výsledky a zacielite na všetky svoje „krízové ​​oblasti“, naučiť sa pár cvičení z internetu nepomôže!

VÝSLEDKY tvárovej jogy iba so správnym cvičením, technikou, postupom

AKO začnete cvičiť svaly na tvári, je veľmi dôležité. Cvičenie tvárovej jogy je len také účinné, ako si ho sami urobíte. Ak chcete dosiahnuť čo najlepšie výsledky, musíte cvičenia vykonávať v správnom poradí.

Je dôležité si uvedomiť, že nie všetky svaly na našej tvári sú rovnaké. Líšia sa veľkosťou, tvarom a hmotnosťou. Pôsobením gravitácie začnú klesať a na tie menšie začnú tlačiť tie najťažšie svaly.

ebook 20 dní…

Preto musíme NAJPRV precvičiť najväčšie svaly! Pretože predstavujú základ, na ktorom leží vaša pokožka, hneď po tréningu uvidíte malé zmeny. V porovnaní s inými tkanivami v našom tele sú svaly tváre stále dosť malé a výsledky môžeme dosiahnuť rýchlejšie.

Kedy uvidím výsledky tvárovej jogy?

Rozdiel už uvidíte a pocítite hneď po dokončení prvých troch cvičení 3 základných cvikov.

Preto vás vyzývam, aby ste si urobili obrázky pred a po. Pri pohľade do zrkadla si možno na prvý pohľad nevšimnete veľký rozdiel, ale keď dáte dve fotografie vedľa seba, budete ohromené tým, ako odlišne vyzeráte.

Ale pamätajte, že tieto výsledky si udržíte len vtedy, ak budete pokračovať v každodennom cvičení. Nájdite spôsob, ako urobiť tvárovú jogu súčasťou vašej krásy alebo rannej rutiny. Vaša pokožka sa vám poďakuje.

Upozornenie

Môžete si vytvoriť VIAC vrások, ak necvičíte tvárové cvičenia správne. Takže keď začínate, uistite sa, že používate zrkadlo, aby ste sa uistili, že pokožku vyhladíte rukami a netvoríte si viac vrások. Ste pripravení začať?

3 cvičenia – tvárová joga pre začiatočníkov proti starnutiu


Cvičenia, ktoré vás naučím sú naše základné cvičenia proti starnutiu, ktoré vám pomôžu pochopiť ako vyzerá cvičenie tvárovej jogy.

Uistite sa, že každý cvik podržíte 30 sekúnd a zopakujete ho 3-krát. Zaberie vám to menej ako 10 minút a už budete cítiť tvár akosi inak.

Najprv sa však naučme naše základné cvičenia jogy proti starnutiu tváre na redukciu vrások a ochabnutej pokožky.

Mačacie oči

Toto cvičenie sa sústreďuje na hornú časť tváre. Eliminuje vrásky okolo očí, nadvihuje horné viečka a odstraňuje zablokovanú lymfu z dolného viečka. Cvičenie pomáha zlepšiť videnie, vyrovnáva hormonálny systém, znižuje bolesti hlavy a dodáva energiu.

Ako cvičiť?

 • Položte konce dlaní na spánky a objímte hlavu prstami.
 • Skontrolujte v zrkadle, či konce dlaní zakrývajú koniec obočia – musia!
 • Najprv zatlačte do svalu dlaňami a potom zatlačte dozadu a hore.
 • Zatvorte a intenzívne žmúrte oči, až kým neucítite, ako vám pracuje sval pod ním.
 • Váš krk, ramená a ostatné svaly tváre musia byť uvoľnené.

Totálny facelift

Toto cvičenie tvárovej jogy omladzuje, pozdvihuje a tonizuje všetkých 57 svalov na tvári a krku. Redukuje vrásky na tvári, krku a dekolte. Najlepší čas na implementáciu tohto cvičenia do vašej rutiny je ráno, pretože vám dodá energiu, prebudí vás a vyčistí vašu myseľ.

Ako cvičiť

 • Urobte ústami dlhé a úzke „O“, potom niekoľko sekúnd podržte.
 • Potom pevne potiahnite hornú a spodnú peru dovnútra cez zuby a držte ju.
 • Písmeno je „O“ dlhé a úzke
 • Potom zdvihnite líca z kútikov úst, ako by ste sa chceli usmiať.
 • Dávajte pozor, aby sa vám nevytvorili vrásky okolo očí. Aby ste tomu zabránili, môžete položiť prsty na spánky, potom zatlačiť do svalov a nahor.

Spevnenie krku a spodnej kontúry tváre

Spevňuje a tonizuje svalové skupiny okolo a pod bradou. Pomáha zdvihnúť ochabnuté líca a spevňuje celú čeľusť. Redukuje aj vrásky na oboch stranách brady, takzvané „vaky“, odstraňuje dvojitú bradu a vyhladzuje pokožku na krku.

Ako cvičiť

 • Seďte rovno
 • Ramená tlačte nadol a hlavu zakloňte
 • Bradu vytlačte a jazyk zdvihnite nahor na horné podnebie.
 • Tľačte ho celou plochou počas celej doby cvičenia

Pravidlá cvičenia tvárovej jogy

Tvárová joga teda nie je len pár cvikov tváre. Pri tvárovej joge ide o komplexný prístup ku kráse a zdraviu.

To ako vyzerá naša tvár, závisí nielen o tých videí čo tu zverejňujem. Záleží aj na tom, čo jeme, koľko jeme, či sa hýbeme!Pohyb je kľúčom ku kráse. Ak sa hýbete rozprúdite životnú energia ČCHI (qi, či, ki), ktorá udržuje rovnováhu medzi jednotlivými orgánmi a celkom a ktorá obieha v tzv. meridiánoch – energetických akupunktúrnych dráhach. Keď Qi stagnuje, prejaví sa to na tvári, a je jedno že cvičíte denne. Musíte rozhýbať aj telo.

Tvárová joga zahŕňa cvičenie tela, cvičenie tváre, myšlienky ktoré si dávame do hlavy, stravu, meditáciu, oddych a kozmetické rituály…🥰

Cvičenie tváre som zadelila do 10 základných pravidiel tvárovej jogy, ktoré treba dodržiavať, ak chcete cvičiť správne a užívať si úžasné výsledky.

Pridajte sa k nám, ak chcete získať najnovšie trendy v oblasti kozmetiky…

10 pravidiel cvičenia tvárovej jogy

1, Vytvorte odpor a opačný odpor. To znamená, že kým dvíham sval jedným smerom, sval opačný sa snažím ťahať akoby smerom opačným. To vysvetľujem vo videách.
2, Vyberte si cviky, ktoré zapájajú viac svalov naraz. Zabudnite na bozky a cmukania. Neprinesú žiaden efekt. Cvičte komplexné cviky ako lifting tváre a pod.
3, Naučte sa ovládať pohyby tváre.
4, Pri držaní póz by na tvári nemali byť žiadne vrásky. Používajte ruky a záhyby vystrite.
5, Použite svoje ruky kedykoľvek je to možné.
6, Použite správny tlak.
7, Počúvajte, čo vaša tvár potrebuje .
8, Kvalita > Množstvo.
9, Zostaňte konzistentní.
10, Nebuďte na seba príliš tvrdí.

Prečítajte si