Ako sa zbaviť vrások na čele a medzi obočím. Video v článku

Vrásky na čele. Môže za nich stres?

Vrásky na čele ešte nemusia znamenať známky starnutia. Každodenný stres, vyčerpanie, nedostatočná ochrana pred slnkom, slabá výživa sú zdrojom týchto vrások, vrásočiek a rýh. Odstránenie týchto vrások je behom na dlhú trať, ak sa rozhodnete pre cestu prirodzenú a bez injekcií. Výsledky sa dostavia len ak vydržíte a budete disciplinované.

Odpovedzte si na základné otázky

Ste si istí, že vediete zdravý životný štýl? Myslíte si, že jete zdravo? Spíte aspoň 7 hodín? Eliminujete stres? Odpovedzte si na tieto otázky a zvážte zmeny, ktoré prinesú benefity do vášho života.

Ak máte 40 rokov, je čas sa zamyslieť. Jem dostatok zeleniny? Mám dostatok antioxidantov v strave? Nemala by som začať cvičiť aspoň 30 minút denne? Skúste to iba jeden mesiac, garantujem vám že zmeny uvidíte nielen na veľkosti oblečenia, ale aj v tvári.

Dnes si ukážeme osvedčené tipy ako zatočiť s vráskami hlavne na čele. Ihneď na začiatku zdôrazňujem najdôležitejšie body, ktorých sa budeme držať ak chceme vrásky poraziť.

1, Ak ste sa rozhodli pre ktorúkoľvek metódu, držte sa pitného režimu 2.5 litra vody denne.

2, Rutina je kľúčom k úspechu. Držte sa jej, čím pravidelnejšie ju budete vykonávať, tým skôr uvidíte výsledky.

3, Držte sa vybranej metódy. Existuje mnoho spôsobov, ako eliminovať vrásky. Môžete si vybrať viac metód, ale ak si vyberiete držte sa ich a nemeňte ich každý deň.

11 tipov ako sa zbaviť vrások 

Masáž olivovým olejom

Olivový olej je na tento účel skvelý. Potrebujete len niekoľko kvapiek. Masírujte oblasť čela vertikálne zdola hore 10 minút denne teplým olivovým olejom. Pre ešte lepšie výsledky môžete pridať pár kvapiek kokosového oleja. Olivový olej spolu s kokosovým olejom je vynikajúci hydratačný krém, ktorý účinne hydratuje pokožku.

Obľubujem aj túto:  Položte dlane na čelo. Dlaňami krúživými pohybmi stimulujte nadočnicové oblúky a čelo. Skúste 20x v smere hodinových ručičiek a 20x proti smeru. Prsty ukazovákov oboch rúk priložte na nadočnicové oblúky a tlačte nimi smerom zo stredu von. Opakujte 20x.

Lyžičková masáž

Sú rôzne druhy masáží. Ja sa venujem jej jednoduchému variantu tzv. lyžičkovému. Napríklad zóna čela, tzv. vrásky hnevu medzi obočím:

Potrebujeme:
1 čajová lyžička + pohár s teplou vodou
1 čajová lyžička + pohár so studenou vodou
 
Ochladenú lyžičku priložte ku koreňu nosa a 6 sekúnd podržte. Potom pomaly prejdite na čelo. Cvik preveďte aj s nahriatou lyžičkou.
Opakujte 3-krát striedavo s teplou a studenou lyžičkou (spolu 6-krát)

Masáž celej tváre

Odporúčam moju japonskú masáž. Táto masáž zlepší prúdenie lymfy, redukuje vrásky a záhyby.

Ľanový olej

Ľanový olej je najlepší spôsob, ako vyhladiť vrásky zvnútra. Konzumujte 2 až 3 lyžice ľanového oleja pravidelne celých 14 dní. Ideálne je zamiešať olej do jogurtu.

Aloe vera gél s vaječným bielkom

Aloe Vera a vaječné bielko sú bohatým zdrojom vitamínu E, ktorý je známy ako vitamín mladosti. Zmiešajte ingrediencie a aplikujte na čelo, nechajte 15 minút a zmyte teplou vodou.

Tvárová gymnastika

Zaraďte do svojej rutiny pravidelné cvičenie čela. Bude pevné, vrásky redukované a aj vaše oči budú vyzerať väčšie.

1, Priložte ukazovák a prostredník na stred čela a jemne čelo zafixujte.

2, Otvorte oči doširoka a snažte nadvihnúť čelo aj obočie proti jemnému tlaku prstov. Tlak prstov smeruje dole, čelo sa snažte nadvihnúť hore.

3, Urobte 3 opakovania s výdržou 30 sekúnd.

 

Masáž na vrásky na čele a medzi obočím

https://www.facebook.com/ivetkastecova/videos/2110647649013349/

 Používajte retinoidy, naozaj fungujú!

Retinoidy sú jedinou kozmetickou zložkou schválenou FDA ako liečba proti vráskam. Bolo vykonaných niekoľko vedeckých štúdií, ktoré to dokazujú. Každá štúdia vykonaná na retinoidy od začiatku 70. rokov až do teraz znovu a znovu dokazuje, že retinoidy v skutočnosti pomáhajú zbaviť sa vrások a dokonca aj stareckých škvŕn & akné.

Za 6 týždňov až 6 mesiacov zaznamenáte redukciu vrások. Retinoidy podporujú tvorbu kolagénu v pokožke, zabraňujú stenčovaniu pokožky a pomáhajú bunkovej obnove. Retinol pôsobí vlastne tak, že starú pleť nahrádza novou. Jednoducho povedané, pod starou kožou vám vzniká nová, bez vrások.  Prečítajte si o prelomovom prípravku Retinoate Medik8 a absolútnej NOVINKE R-Retinoate Intense By Medik8.

Nezabudnite!

  • Pite veľa vody. Voda má mnoho zdravotných výhod a znižuje výskyt vrások na čele. Je to tá najdôležitejšia vec akú môžete pre seba urobiť. Voda hydratuje pokožku a udržuje jej pružnosť, takže je menej náchylná k tvorbe vrások.
  • Používajte krémy s UV filtrom SPF 15  a noste slnečné okuliare.
  • Jedzte potraviny, ktoré sú bohaté na vitamíny A, E, C a K.  Mali by ste konzumovať viac potravín, ktoré majú vysoký obsah vitamínu A, vitamín K, vitamín C a vitamín E, ktoré udržujú zdravú a mladú pokožku. Stavte na citrusové ovocie, orechy, špenát.
  • Jedzte kuracie nôžky, pretože obsahujú veľa kolagénu.
  • Zaraďte rybí olej a olej z Krillu.
  • Prestaňte fajčiť! Fajčenie potláča tvorbu kolagénu a podporuje tvorbu vrások na tvári.

Cvičenia na spevnenie čela a vrásky medzi obočím nájdete v mojom novom FaceFit programe vo forme DVD alebo online verzii

Pozrite si krátku ukážku nového videa. Viac info o videu TU