Mezoterapia dermarollerom alebo lifting bez skalpela doma? Prečo si pichám do pokožky?

Vyskúšala som domácu mezoterapiu( mikroneedling) dermarollerom úplne mi to zmenilo pokožku

Ako iste viete, venujem sa kráse, zdraviu a poradenstvu, ako si udržať mladú pleť čo najdlhšie. Mnoho procedúr skúšam aj na sebe, či už sú to oleje, séra alebo peelingy. Kozmetické procedúry bývajú finančne nákladné a preto si všetky ošetrenia robím sama v pohodlí domova.

Keď som prvýkrát počula o mikroneedlingu, neváhala som tento „dermavalček“ vyskúšať. Začalo to jemným pichaním do vrások, ktoré sa mi formovali okolo očí a na líčkach. Vždy som si aplikovala retinol, nakoľko podporuje regeneráciu buniek a povdzbudzuje tvorbu kolagénu. Výsledky ma prekvapili.  Vrásky boli menej hlboké a tie malé zmizli. Keď sa zmierite s jemným diskomfortom a akceptujete mierne začervenanie a prípadné olupovanie pokožky, budete výsledkami prekvapené aj vy!

Čo je mikroneedling alebo mezoterapia dermarollerom?

Najskôr si vysvetlime, čo to vlastne mikroneedling je a ako funguje. Je to procedúra založená na použití dermavalčeka s mnohými mikroihlami na jeho povrchu, ktorým si prechádzate po pokožke za účelom stimulácie produkcie kolagénu a zvýšenia absorbcie kozmetických produktov. Dermarollery na domáce použitie majú menšie ihly ako tie u dermatologičky, čím pocítite menšiu bolesť. Spôsobujú mikrodermabráziu pokožky, ľahké odlúpenie odumretých buniek, a tým ju oživujú a pomáhajú liečiť napríklad jazvy po akné a známky starnutia pleti.

Ak si dáte toto ošetrenie urobiť odborníkom, môže byť efektívnejšie a hĺbka prieniku ihiel sa dá korigovať podľa individuálnych potrieb. Každopádne je veľmi nákladné, lacnejšie vás vyjde si valček kúpiť a pleť ošetriť doma. Samozrejme treba dodržať určité zásady.

Výhody mikroneedlingu dermarollerom

  • Stimuluje rast kolagénu, ktorý výrazne zlepšuje vzhľad  jemných línií, vrások, pórov, strií, akné a pooperačných škvŕn.
  • Umožňuje transdermálne aplikácie krémov, gélov a olejov, ktoré sú tak absorbované oveľa efektívnejšie – výrazne zvyšujú ich účinnosť.
  • Znižuje výskyt jemných línií a vrások.
  • Viditeľne eliminuje pigmentáciu.
  • Zvyšuje penetráciu kozmetických výrobkov do pokožky až o 4000%
  • Skinroller obsahuje 192 mikroihličiek, ktoré vytvárajú tisíce drobných kanálikov do vrchnej vrstvy kože, čím zabezpečujú prenikanie vitamínov, enzýmov a lipidov  hlbšie do pokožky. Výsledky sú znateľné už po 40 dňoch používania. Skinroller tak poskytuje alternatívu laserovým alebo plastovým terapiím.

Ako si najlepšie ošetriť pleť dermavalčekom v pohodlí domova?

Vyskúšala som viacero valčekov, niektoré boli pre moju citlivú pokožku príliš pichľavé. Najmä tie s dlhšími ihlami (existujú ihly v dĺžke 0,2 až 1 mm). Valčeky s kratšími ihličkami sú bezpečné a používam na ošetrenie krku, okolie očí a úst, líčka a čelo. Celý proces bol na moje prekvapenie veľmi rýchly a jednoduchý, stačilo prerolovať pokožku dermavalčekom a prekypryť ju,  aplikovať sérum a prerolovať.

Postup

1, Tvár si očistite a ošušte.

2, Pred samotnou aplikáciou dermarollera si tvár vizuálne rozdeľte na časti – čelo, líca, okolie očí,  okolie pier, nos a brada.

3, Začnite na jednej časti tváre a  jemným tlakom rolujte valčekom  vertikálne10x tam a späť. Potom zmeňte smer rolovania a 10x rolujte horizontálne. Na záver ešte prerolujte 10x diagonálne.

4, Po dokončení rolovania naneste na práve rolovanú oblasť  kvalitné sérum najlepšie s retinolom. Nanášajte ihneď, kým sú transportné kanáliky do pokožky otvorené a ešte raz prerolujte všetkými smermi 1x.  Takto vždy pokračujte, kým neprerolujete všetky oblasti.

5, Na záver naneste kvalitný hydratačný prípravok bez konzervačných látok alebo čistý vitamín E v ampulke.

Správna technika mikroneedlingu spočíva vo vertikálnom, horizontálnom a diagonálnom rolovaní valčeka po povrchu celej tváre maximálne dve minúty tri- až päťkrát do týždňa. 

Môžete použiť akýkoľvek olej či sérum, ktoré vyberajte podla svojho typu pleti. Ideálny je šípkový, argánový alebo z opuncie. Pomôže vám zefektívniť celú procedúru, a tým predísť predčasnému starnutiu a strate žiarivosti pleti.

Výsledky môjho domáceho ošetrenia boli neuveriteľné.

Výsledky môjho týždňového mikroneedlingu boli skutočne úžasné. Nielen, že to nebolo bolestivé, po niekoľkých použitiach bola moja pleť skutočne žiarivejšia aj bez použitia make-upu. Jemné dierky spôsobené ihlami oživili moju pleť a dodali jej mladistvý vzhľad.

Aké sérum použiť na mezoterapiu?

Na mezoterapiu používam vždy sérum s retinolom. Retinol regeneruje kožné bunky, produkuje väčšie množstvo kolagénu, vyhladzuje vrásky a hlavne efektívne bojuje proti akné. Retinol pôsobí vlastne tak, že starú pleť nahrádza novou. Pod starou kožou vám vzniká nová, bez vrások. Postupne sa staré a odumreté bunky olupujú a vaša pleť je viditeľne žiarivá a bez vrások.

Začínajte ale stále s nižšou koncentráciou, postupne koncentráciu zvyšujte. Skúste retinolové sérum od Medik8 6TR, alebo 10TR. Sprievodným znakom bude začervenanie a možné zlúpanie pokožky o 3 dni. Nezľaknite sa, táto reakcia je prirodzená. Po aplikácii nanesiem ešte čistý vitamín E, kvôli lepšej hydratácii a regenerácii pokožky.

Aký valček použiť?

Na trhu je veľa druhov valčekov na tento účel. Vyberajte kvalitné, titánové.  Lacné, pár eurové valčeky nemusia byť z kvalitných materiálov, možno aj vyrobené s prímesami medi a spôsobujúce alergie. Mne sa to stalo, skončila som s podráždenou pokožkou a týždeň som mala mikrovyrážky ako krupicu a pleť ma svrbela. Viac info o Dermaroller

Ako si správne vyskladať starostlivosť o pleť MEDIK8. Čo aplikovať ráno a čo večer? V akom poradí?

To, ako poskladať jednotlivé kozmetické produkty dohromady, aby čo najlepšie fungovali, nemusí byť najjednoduchšie. A to dokonca ani v prípade, keď kombinujete produkty jednej značky, ktoré sú v prípade britskej Medik8 priamo určené na to, aby sa spoločne kombinovali.

Read more