Mezoterapia dermarollerom alebo Dermastampom? Lifting bez skalpela doma? Prečo si pichám do pokožky?

Vyskúšala som mezoterapiu skinspampom

Ako iste viete, venujem sa kráse, zdraviu a poradenstvu, ako si udržať mladú pleť čo najdlhšie. Mnoho procedúr skúšam aj na sebe, či už sú to oleje, séra alebo peelingy. 

Keď som prvýkrát počula o mikroneedlingu, neváhala som tento „dermavalček“ vyskúšať. Začalo to jemným pichaním do vrások, ktoré sa mi formovali okolo očí a na líčkach. Vždy som si aplikovala retinol, nakoľko podporuje regeneráciu buniek a povdzbudzuje tvorbu kolagénu. Výsledky ma prekvapili.  Vrásky boli menej hlboké a tie malé zmizli. Keď sa zmierite s jemným diskomfortom a akceptujete mierne začervenanie a prípadné olupovanie pokožky, budete výsledkami prekvapené aj vy!

Čo je mikroneedling dermastampom?

Najskôr si vysvetlime, čo to vlastne mikroneedling je a ako funguje. Je to procedúra založená na použití dermavalčeka alebo dermastampu s mnohými mikroihlami na jeho povrchu, ktorým si prechádzate po pokožke za účelom stimulácie produkcie kolagénu a zvýšenia absorpcie kozmetických produktov. Dermarollery a dermastampy  na domáce použitie majú menšie ihly ako tie u dermatologičky, čím pocítite menšiu bolesť. Spôsobujú mikrodermabráziu pokožky, ľahké odlúpenie odumretých buniek, a tým ju oživujú a pomáhajú liečiť napríklad jazvy po akné a známky starnutia pleti. Na domáce použitie odporúčam ihličky 0,2 mm.

Ak si dáte toto ošetrenie urobiť odborníkom, môže byť efektívnejšie a hĺbka prieniku ihiel sa dá korigovať podľa individuálnych potrieb. 

Výhody mikroneedlingu dermastampom

 • Stimuluje rast kolagénu, ktorý výrazne zlepšuje vzhľad  jemných línií, vrások, pórov, strií, akné a pooperačných škvŕn.
 • Umožňuje transdermálne aplikácie krémov, gélov a olejov, ktoré sú tak absorbované oveľa efektívnejšie – výrazne zvyšujú ich účinnosť.
 • Znižuje výskyt jemných línií a vrások.
 • Viditeľne eliminuje pigmentáciu.
 • Zvyšuje penetráciu kozmetických výrobkov do pokožky až o 4000%
 • Dermastamp  je mikroihličkový nástroj pomocou ktorého sa zavádzajú vertikálne mikrovpichy do pokožky. Pomocou jemných ihiel vytvorí transportné kanáliky, čo zvyšuje prienik účinných látok, ktoré pomáhajú dosahovať optimálne výsledky porovnateľné s efektom frakčných laserov a chemických peelingov. Výsledky štúdie ukázali účinné zlepšenie jemných línií, elimináciu hyperpigmentácií a spevnenie pokožky.

Ako ošetriť pleť dermastampom doma

Vyskúšala som viacero pomôcok, niektoré boli pre moju citlivú pokožku príliš pichľavé. Najmä tie s dlhšími ihlami (existujú ihly v dĺžke 0,2 až 1 mm). Dermastamp kratšími ihličkami používam na ošetrenie krku, okolie očí a úst, líčka a čelo. Celý proces bol na moje prekvapenie veľmi rýchly a jednoduchý, stačilo prekypryť pokožku dermastampom, aplikovať sérum a prerolovať.

Dermastamp a mezostamp

Novinka, a som nadšená. Ošetrenie je oveľa menej bolestivé ako u dermavalčeka.

Výsledky môjho týždňového mikroneedlingu boli skutočne úžasné. Nielen, že to nebolo bolestivé, po niekoľkých použitiach bola moja pleť skutočne žiarivejšia aj bez použitia make-upu. Jemné dierky spôsobené ihlami oživili moju pleť a dodali jej mladistvý vzhľad.

Novou metódou je dermastamp.

Derma Stamp je jedinečná metóda, pretože vpichy sa robia pod uhlom 90 stupňov k pokožke. To umožňuje rovnomernú hĺbku a pri prieniku do kože neťahá ani nenapína, čo je oveľa citlivejší prístup ako samotný dermaroller.

Aké sérum použiť na mezoterapiu?

Na mezoterapiu používam vždy sérum s retinolom. Retinol regeneruje kožné bunky, produkuje väčšie množstvo kolagénu, vyhladzuje vrásky a hlavne efektívne bojuje proti akné. Retinol pôsobí vlastne tak, že starú pleť nahrádza novou. Pod starou kožou vám vzniká nová, bez vrások. Postupne sa staré a odumreté bunky olupujú a vaša pleť je viditeľne žiarivá a bez vrások.

Začínajte ale stále s nižšou koncentráciou, postupne koncentráciu zvyšujte. Skúste retinolové sérum od Medik8  Intelligent retinol 6TR, alebo Medik8 Intelligent retinol 10TR. Sprievodným znakom bude začervenanie a možné zlúpanie pokožky o 3 dni. Nezľaknite sa, táto reakcia je prirodzená. Po aplikácii nanesiem ešte čistý vitamín E, kvôli lepšej hydratácii a regenerácii pokožky.

Aký valček/dermastamp použiť?

Prečo SKIN STAMP?

Mikroihly Skin Stamp prenikajú epidermou a dermou pokožky a vytvárajú mikrokanály v uhle 90 stupňov od kože. To umožňuje produktom ľahšie preniknúť do pokožky, čím sa výrazne zvyšuje ich účinnosť pri podpore omladzovania pokožky a zlepšení produkcie kolagénu. Mechanizmus derma-stamp je založený na kolagénovej indukčnej terapii, ktorá stimuluje produkciu kolagénu rozbitím starých kolagénových vlákien a podporuje tvorbu nových.

Kedy sa mikroneedlingu vyhnúť? Otázka pre lekára

Mikroneedling je vhodný pre všetky typy a farby pleti. Ak máte aktívnu infekciu ako impetigo, zapálené akné či rosaceu, bradavice, znamienka určite sa mu vyhnite. Mikroneedling nie je vhodný ani pre pokožku s ekzémom, spálením od slnka či hypersenzitívnu pleť. Otázka pre lekára.

Niektorí ľudia sťažujú, že ich vrásky sú po ošetrení  viac viditeľné.

Odpoveď: Je potrebné správne nastaviť očakávania a uvedomiť si, že zmena bude viditeľná v niektorých prípadoch až po 6 až 12 mesiacoch. Z krátkodobého hľadiska môžu vrásky vzniknúť pár dní po ošetrení v súvislosti s transepidermálnou stratou vody. Takéto rýchlo vytvorené vrásky nie sú spôsobené stratou štrukturálnej integrity a sú len dočasné.

Valček/dermastamp nepoužívajte:

 • Osoby s keloidnými jazvami v anamnéze.
 • Osoby s Herpes simplex alebo Herpes labialis v anamnéze.
 • Poškodená koža a kože s infekciou.
 • Bradavice, nádory kože, solárne keratóza.
 • Osoby podstupujúce antikoagulačnú liečbu, chemoterapiu, rádioterapiu, užívajúci vysoké dávky kortikosteroidov a orálnych retinoidov.
 • Osoby s Diabetes mellitus v anamnéze.
 • Tehotné a dojčiace ženy.

Vynikajúca domáca mezoterapia