Prebiotiká pre pleť? Najlepšia prebiotická kozmetika

Prebiotická kozmetika, pojem, ktorý počuť čoraz hlasnejšie. Počuli ste už o prebiotikách v kozmetike? Hmm..Priznám sa, že som mala trošku hokej v tom, čo vlastne prebiotiká sú a načo ich vlastne potrebujeme.

Možno poznáte probiotiká, prospešné baktérie, ktoré ponúkajú obrovské výhody pre zdravie a pokožku. Viete však, čo pomáha týmto zdravým baktériám prosperovať?

Prebiotiká, forma vlákniny, vyživujú zdravé baktérie vo vašom čreve. Podporujú zdravie vášho trávenia, zabraňujú niektorým chorobám a robia zázraky s vašou pokožkou.

V tomto článku vám poviem o rôznych výhodách prebiotík na pokožku a o tom, ako ich môžete použiť. Poďme teda na to!

Čo sú prebiotiká v starostlivosti o pleť?

Prebiotiká sú potraviny, ktorými sa probiotiká alebo zdravé baktérie vo vašom čreve živia, aby správne fungovali. Uskutočnilo sa množstvo výskumov a štúdií, ktoré preukázali “dobrotu”, ktorú ponúkajú prebiotiká.

Lokálna aplikácia prebiotík je však pomerne novinkou, no viaceré nové štúdie ukazujú fascinujúce výsledky.

Ale ako by to bolo bez štúdií však! Vedci potvrdili, že základom prebiotík je udržať vašu pokožku zdravú a mladistvú. Keďže prebiotiká a probiotiká sú prepojené, používanie oboch pre vašu pokožku je prospešné.

Používanie prebiotík v starostlivosti o pleť pomáha udržiavať povrch pokožky silný, hladký a zdravý, predchádza príznakom starnutia, zlepšuje celkové zdravie pokožky atď.

Aké prebiotické zložky by ste mali hľadať v starostlivosti o pleť?

Skúste hľadať produkty starostlivosti o pleť, ktoré sú formulované s prebiotickými zložkami ako Anoxybacillus kamchatkensis, červené riasy Halymenia durvillei, zlaté morské riasy Laminaria Ochroleuca.

Niekoľko ďalších zložiek bohatých na prebiotiká, ktoré môžete nájsť v produktoch starostlivosti o pleť, zahŕňa ovos, ktorý pomáha upokojiť podráždenú pokožku, ženšen, ktorý znižuje zápal kože, borovicu, ktorá chráni vašu pokožku pred UV žiarením.

Prebiotická kozmetika ANNA BRANDEJS absolútne jedinečná

Je ťažké tomu uveriť, ale v ľudskom tele žije viac ako 500 druhov baktérií, ktoré pomáhajú pleti vyzerať zdravšie a žiarivejšie. Baktérie, ktoré osídľujú povrch kože, sa nazývajú mikrobiota. Môžu byť škodlivé aj prospešné, ale práve ich rovnováha je zásadná nielen pre zdravie kože, ale aj pre organizmus a celý imunitný systém.

Anna mi povedala..

Prebiotiká podporujú rast žiaducich baktérií na koži. Prebiotická kozmetika podporuje rovnováhu mikrobioty tým, že podporuje prirodzené životné podmienky užitočných kožných baktérií a stimuluje ich aktivitu, preukázateľne pôsobí proti starnutiu.

Kožná mikrobiota je chránená a zostáva v rovnováhe. Urýchľuje sa proces exfoliácie, pleť vyzerá žiarivejšie a jej starnutie sa spomaľuje. Akákoľvek nerovnováha pleťovej mikrobioty môže viesť k dehydrovanej, suchej pleti.

Nová generácia starostlivosti o pleť ANNA BRANDEJS obsahuje prebiotiká – špecifické rastlinné látky, ktoré sú zdrojom potravy pre mikrobiotu prítomnú na pleti. Pridanie prebiotík do kozmetiky zlepšuje vzhľad pokožky, ale tiež bojuje proti všetkým faktorom, ktoré negatívne ovplyvňujú rovnováhu mikrobioty, či už sa jedná o vek, počasie, UV žiarenie, znečistenie, stres a zlé životné návyky.

Na našom stretnutí s Annou Brandejs som sa dozvedela fakty, ktoré ak by som predtým vedela, mala by som o poznanie lepšiu pleť.

Hrúbka pokožky sa merateľne zlepšuje, a to o dve vrstvy za 4 dni.

Anna Brandejs

Sú teda prebiotiká dobré pre vašu pokožku?

Áno, prebiotiká sú dobré pre vašu pokožku. Dokonca, asi najlepšie čo sa môže pokožke dať. Ako už bolo spomenuté, majú hlboké spojenie s probiotikami. Probiotiká sú dobré baktérie, ktoré udržujú vaše zdravie a pokožku pod kontrolou, a prebiotiká pomáhajú týmto zdravým baktériám vykonávať svoju prácu bez zlyhania. Prebiotiká sú potravinovým zdrojom probiotík.

Prebiotiká udržujú mikrobióm vašej pokožky silný a fit. Posilňujú vašu kožnú bariéru a chránia vašu pokožku pred vonkajšími patogénmi, ktoré spôsobujú kožné problémy, ako sú zápaly, alergie, vyrážky, akné atď. Okrem toho prebiotiká udržujú hladinu pH vašej pokožky. komplexné sacharidy.

Prebiotická kozmetika výhody?

Kontrolujú výskyt akné

Prebiotiká sú účinným nástrojom pri liečbe určitých typov akné. Bojuje proti akémukoľvek zápalu kože, ktorý môže viesť k prepuknutiu akné. V skutočnosti jedna štúdia preukázala, že prebiotická zložka, glukomanán, v kombinácii s probiotickými zložkami účinne pôsobí proti akné. [2] Probiotiká držia zlé baktérie spôsobujúce akné od pokožky a prebiotiká pomáhajú probiotikám vykonávať prácu efektívnejšie. Funguje aj pri cystickom akné.

Chránia kožnú bariéru

Jednou z najdôležitejších funkcií prebiotík je ochrana vašej kožnej bariéry. Dobré baktérie, ktoré zohrávajú kľúčovú úlohu vo funkcii hladkej bariéry, žijú v mikrobióme vašej pokožky. Probiotiká udržujú zdravú rovnováhu baktérií v kožnom mikrobióme, ktoré posilňujú vašu kožnú bariéru, čím podporujú jej schopnosť chrániť sa. Silná kožná bariéra zaisťuje ochranu pred poškodením UV žiarením, znečistením životného prostredia atď.

Upokojujú pokožku

Prebiotiká získané z cukru majú upokojujúce vlastnosti, ktoré pomáhajú upokojiť podráždenú pokožku. Zvyčajne sú prebiotické séra jemné a vhodné pre citlivú pokožku. Taktiež, ak máte vyrážky, podráždenie a začervenanie, úľavu vám poskytnú prebiotiká. Je známy tým, že znižuje citlivosť pokožky.

Prebotická kozmetika ďalšie plusy

  • Udržujú rovnováhu pH pokožky.
  • Znižujú výskyt kožných škvŕn.
  • Podporujú zdravú a žiarivú pokožku.
  • Eliminujú príznaky starnutia.

Hľadajte produkty, ktoré obsahujú prebiotické zložky. Aj keď prebiotiká fungujú výborne sami o sebe, výsledok je oveľa lepší, keď ich skombinujete s probiotikami. Skvelou možnosťou je vybrať si produkty, ktoré majú obe zložky.

Preto si myslím, že Anna Brandejs má produkty navrhnuté tak, aby spolu dobre fungovali a boli maximálne účinné.

Sledujte nás na našom FB