Nie je retinol ako retinol! Na čo pozor a aký typ retinolu je vás vhodný?

Experti na vitamín A ( retinol )

Retinol (vitamín A) je zlatý štandard anti-aging produktov. Vysoko odporúčaný dermatológmi a kožnými terapeutmi je druhým v poradí, keď sa jedná o zlepšenie známok fotostarnutia. Medik8, ako expert na vitamín A, rozumie jeho výnimočnej dôležitosti pre pokožku.

Anti ageing aký ste predtým nezažili

Vitamín A je schopný stimulovať bunkovú obnovu v pokožke, vytláča čerstvé kožné bunky na jej povrch, výsledkom čoho je jemnejší a mladistvejší vzhľad pokožky. Napomáha otváraniu pórov pre bezchybný stav pleti a podporuje tvorbu kolagénu, bojujúc tak proti jemným linkám a vráskam. Je účinný pri blokovaní tvorby pigmentu a zanecháva pleť svetlejšiu s jednotnejším tónom.

Treba však podotknúť, že má aj svoje nevýhody. Pri vyššej koncentrácii, kedy je efekt viditeľnejší na pokožke, môže spôsobiť podráždenie vo forme štípania, začervenania a šupinatosti.

V Medik8 sa rozhodli tento nedostatok riešiť

Vedľajšie účinky retinolu sú často spojené s príliš včasným pôsobením a uvoľňovaním do pokožky. Aby sa tomu zabránilo, vyvinuli v Medik8 unikátny uvoľňovací systém Time Release (TR™). Všetky séra vitamínu A od firmy Medik8 sú balené v kapsulách obsahujúcich mikro-tekutinu alebo v polymérovej škrupine. Keď sa sérum votrie do pokožky, táto enkapsulácia sa rozpadne a vitamín A sa postupne a pomaly uvoľňuje. Toto výrazne minimalizuje riziko podráždenia a zaručuje pomalý a dlhšie trvajúci nástup účinku. Preto sú produkty Medik8 s retinolom považované za „inteligentný retinol“.

Aplikácia retinolu. Ako začať?

Keďže v Medik8 sú presvedčení, že retinol by sa mal aplikovať postupne, vyvinuli „retinolový rebríček“, ktorý umožňuje pleti postupne si na túto látku zvyknúť:

Začnite s produktom najnižšej silovej úrovne, ako je Retinol 3TR™ dvakrát týždenne prvé 2 týždne, potom každý druhý večer počas ďalších 2 týždňov, následne každý večer. Akonáhle si pleť vybuduje toleranciu na túto zložku, môžete prejsť na vyššiu silu retinolu. Ďalšou je Medik8 6TR+ Intense , 10 TR az po najsilnejší 10 TR +Intense.

Čo sa týka produktov s retinaldehydom, začnite s Crystal Retinal 6™ a zakomponujte ho do vašej rutiny podľa rebríčka. Akonáhle si naň pleť zvykne, prejdite na Crystal Retinal 10™. Medik8 ponúka širokú škálu produktov s vitamínom A pre každý typ pleti.

Medik8 nepoužíva tradičné retinylové estery (ako napríklad retinyl palmitát), pretože sú slabé a nedostatočne absorbované do pokožky. Namiesto toho sa zameriava na formy vitamínu A, ktoré preukázateľne poskytujú vynikajúce výsledky.

Ako funguje retinol?

Keď príde retinol alebo iný retinoid do styku s pokožkou, enzýmy v tele ho transformujú do kyseliny retinovej, čo je aktívna forma vitamínu. Kyselina retinová urýchľuje regeneráciu buniek, stimuluje produkciu kolagénu a elastínu, podporuje vyblednutie hyperpigmentácí a lieči akné.

Retinol

Klasickou formou vitamínu A je retinol. Je vyskúšaný a overený množstvom dermatológov a dermatologických periodík. Aplikovaný na pokožku prechádza dvomi konverziami. Najskôr sa mení na retinaldehyd a následne na kyselinu retinovú. Kyselina retinová je aktívna forma vitamínu A, ktorá môže byť využívaná priamo pokožkou. Podporuje bunkovú obnovu a produkciu kolagénu, čo jej používateľom spôsobuje vynikajúce výsledky. V Medik8 vyvinuli širokú kolekciu produktov, od Night Ritual Vitamin A™ (0.2%)-už dorazil aj na Slovensko, pre absolútnych začiatočníkov až po maximálne silný Retinol 10TR™ (1%) pre skúsených používateľov vitamínu A. 

Retinaldehyd

V rámci inovácie sa Medik8 zameral na obnovu inteligentných sér s retinolom. Rozhodli sa posunúť vitamín A na novú úroveň a predstavili spotrebiteľom retinaldehyd – novú generáciu molekuly vitamínu A, ktorá je jeden krok bližšie ku kyseline retinovej ako samotný retinol. Prináša tak 11-krát rýchlejšie výsledky ako klasické formy retinolu, rýchlo obnovuje povrch pokožky a hladinu kolagénu.

Dodávaný je v enkapsulovanom systéme, takže sa uvoľňuje postupe počas noci. To znamená, že je rovnako jemný ako retinol, avšak efekt je porovnateľný s kyselinou retinovou na predpis. Podporuje priamu antibakteriálnu funkciu, čo z neho robí ideálnu anti-aging zložku pre pleť so sklonom k akné a iným nečistotám. Je k dispozícii v dvoch rôznych silách, začnite s Crystal Retinal 6™, aby si vaša pleť zvykla (používajte podľa spomínaného rebríčka) a následne prejdite na Crystal Retinal 10™, keď budete pripravení.

Retinyl retinoate

Táto inovatívna zložka, ktorá je výsledkom 8 ročného výskumu, je skutočným prelomom v anti-aging starostlivosti o pokožku. Retinyl retinoate je hybridná molekula, ktorá spája retinol a kyselinu retinovú. Medik8 má na ňu celosvetový patent a exkluzívne ju využíva výhradne vo svojich produktoch. Je v enkapsulovanej forme a spája vlastnosti oboch zložiek: zlepšuje anti-aging aktivitu retinolu bez podráždenia kyselinou retinovou. Nachádza sa v produkte r-Retinoate® a zvyšuje tvorbu kolagénu pre obnovu vrások až v 8-násobnej sile ako štandardný retinol. Navyše je stabilnejšia na slnečné svetlo ako iné druhy retinolu, takže môže byť používaná vo dne aj v noci pre ešte rýchlejší účinok. Viac info o r-Retinoate

r-Retinoate intense

r-Retinoate Intense je najlepší protivráskový produkt, ktorý kedy britská značka Medik8 vytvorila. Obsiahnuté peptidy prestupujú do hlbších vrstiev kože, kam transportujú aktívne látky. Tie hlboko v pleti obnovujú textúru kože a viditeľne ju omladzujú. Účinok je silnejší a rýchlejší než u bežného vitamínu A. Viditeľné výsledky si všimnete už za štyri týždne. r-Retinoate Intense dodáva pleti cez noc energiu, aby mohla ďalší deň bojovať proti známkam starnutia.

Oproti tradičnému “bielemu” krému r-Retinoate je novinka r-Retinoate Intense vysoko hydratačný, a tým pádom vhodný aj pre suchšie alebo citlivé typy pleti. Hydratáciu zaistí okrem komplexu ceramidov a kyseliny hyaluronovej unikátna technológia Smart Hydration Reservoir. Smart Hydration Reservoir pleti poskytuje viacúrovňovú hydratáciu, ktorá sa prispôsobuje jej potrebám počas noci. Pokožka je počas noci hydratovaná, a ráno krásne vyživená, zjemnená a bez nepríjemného pnutia. Viac info https://antiage.sk/produkt/14944/

Pridajte sa k nám na Facebook a nepremeškajte žiadne novinky, rady a tipy.