Ktorý Heliocare opaľovací produkt je najlepší?

Poznáte produkty Heliocare a Heliocare 360˚?  V článku si prečítajte o produktoch, ktoré vám môžu pomôcť v slnkom nabitých dňoch. Ako sa zdravo opaľovať? To všetko sa dozviete nižšie.

Konečne jar

Od skorej jari vystavujeme tvár slniečku, je to prirodzené a je to v poriadku. Nezabúdajte na svoj denný krém s vyšším UV filtrom ak neskôr nechcete riešiť vrásky, póry a škvrny.

Ja celoročne idem na Heliocare a Evy technology. Najpredávanejším sa u nás stal už 3 roky Pigment solution a Age active fluid od Heliocare

Aký je rozdiel medzi prípravkom Heliocare a Heliocare 360?

Heliocare poskytuje vysokú úroveň širokospektrálnej ochrany pred UVA a UVB žiarením, ako aj super antioxidačnú aktivitu s Fernblock plus ochranu a obnovu DNA.

Heliocare 360˚  je najnovším produktom v rade Heliocare. Okrem ochrany, ktorú poskytuje rad Heliocare, chráni Heliocare 360˚  pokožku aj pred viditeľným svetlom a infračerveným žiarením – obe tieto zložky preukázateľne spôsobujú poškodenie pokožky, ktoré môžu viesť k jej predčasnému starnutiu a poškodzujú zdravie pokožky. Viditeľné svetlo aj infračervené žiarenie môžu poškodzovať pokožku po celý rok, pričom prenikajú cez oblaky a sklo – takže aj počas najoblačnejších dní je naša pokožka stále ohrozená.

Je Heliocare vhodný pre vegánov?

Krémy a gély na lokálne použitie Heliocare a Heliocare 360˚  neobsahujú žiadne zložky živočíšneho pôvodu, a preto sú klasifikované ako vegánske.

Prečo musím používať ochranu proti slnku počas celého roka, aj keď nie je slnečno?

Slnko vyžaruje rôzne druhy žiarenia, UVB žiarenie je najsilnejšie v letných mesiacoch a nemôže preniknúť cez mrak – práve UVB žiarenie môže spôsobiť spálenie.

Spálenie však nie je jediný spôsob, akým môže slnko poškodiť pokožku. Slnko vyžaruje aj UVA, viditeľné svetlo a infračervené žiarenie – všetky tieto žiarenia preukázateľne spôsobujú poškodenie pokožky, ktoré môže viesť k jej predčasnému starnutiu a poškodiť zdravie vašej pokožky. Navyše tieto typy žiarenia spôsobujú poškodenie počas celého roka, prenikajú cez mraky a dokonca aj cez sklo – takže aj počas najoblačnejších dní alebo počas jazdy autom je naša pokožka vystavená riziku poškodenia.

Skôr ako o ochrane pred slnkom by sme mali uvažovať o ochrane pred denným svetlom.

Budem mať dostatok vitamínu D, ak budem každý deň používať ochranu pred slnkom?

Vitamín D pomáha udržiavať naše kosti silné a posilňuje náš imunitný systém. Slnečné žiarenie, konkrétne UVB žiarenie, umožňuje prirodzený proces tvorby vitamínu D v pokožke.

UVB je skutočne prítomné len v letných mesiacoch a nemôže preniknúť cez mrak.

Je rozšíreným omylom, že každodenné používanie ochrany pred slnkom vám neumožní vytvoriť dostatok vitamínu D a spôsobí jeho nedostatok. Neexistujú žiadne štúdie, ktoré by naznačovali súvislosť medzi týmito dvoma javmi, v skutočnosti štúdie ukázali, že tí, ktorí denne používajú ochranu pred slnkom, si môžu udržať svoju hladinu vitamínu D.

Existuje na to niekoľko dôvodov: 

  1. Používanie prípravkov na ochranu pred slnkom s vysokým ochranným faktorom SPF, napríklad 50+, nezablokuje všetky lúče UVB.
  2. V lete stačí na vytvorenie dostatočného množstva vitamínu D len krátka doba vystavenia sa slnečnému žiareniu v oblastiach, ako sú ruky, paže a dolné končatiny.

Na Slovensku od októbra do začiatku marca jednoducho nie je dostatok UVB žiarenia na to, aby si naša pokožka dokázala vytvoriť vitamín D. Preto musíme hľadať iné zdroje…

Vitamín D sa nachádza v potravinách, ako sú mastné ryby a červené mäso, ale môže byť ťažké získať dostatok vitamínu D len z potravín, preto WHO odporúča, aby každý zvážil denné užívanie doplnku vitamínu D počas zimných mesiacov.

Sú výrobky Heliocare testované na zvieratách?

Španielska spoločnosť Cantabria Labs, výrobca prípravkov Heliocare, sa snaží zlepšovať zdravie a životy ľudí na celom svete a prináša im výrobky, ktoré spĺňajú prísne bezpečnostné normy, aby ich zákazníci mohli používať s úplnou dôverou. Spoločnosť Cantabria Labs netestuje svoju kozmetiku na zvieratách a nikdy nepožaduje, aby takéto testy v jej mene vykonávali tretie strany. V plnej miere dodržiavajú súčasnú európsku legislatívu týkajúcu sa kozmetických výrobkov, ktorá zakazuje testovanie na zvieratách, a to tak v súvislosti s konečnými výrobkami, ako aj surovinami a zložkami používanými v ich zložení.

Spoločnosť Cantabria Labs hodnotí bezpečnosť svojich kozmetických výrobkov prostredníctvom najnovších metód in vivo na dobrovoľníkoch a laboratórnych štúdií in vitro.

Sú výrobky Heliocare “šetrné k prírode”?

Spoločnosť Cantabria Labs, tvorca a výrobca výrobkov Heliocare, je lídrom v oblasti inovácií výrobkov a zaviazala sa minimalizovať ich vplyv na životné prostredie.

Existujú presvedčivé dôkazy o potenciálne škodlivých účinkoch dvoch filtrov na koralový útes, ktoré budú v skutočnosti vo viacerých krajinách zakázané: oktinoxátu a oxybenzónu.

Spoločnosť Cantabria Labs preto zabezpečila, aby najnovšie prírastky do radu Heliocare 360° a akýkoľvek budúci vývoj tieto zložky neobsahovali.

Medzi výrobky, ktoré tieto zložky neobsahujú, patria:

Heliocare 360° Oil Free Gel

Heliocare 360° fluidný krém

Heliocare 360° Mineral Tolerance Fluid

Heliocare 360° Color Cushion Compacts (obe farby)

Heliocare 360° Gel Oil Free Color (všetky farby)

Heliocare 360° neviditeľný sprej

Heliocare 360° vodný gél

Heliocare Color Gelcream SPF 50

Postupom času sa zvyšuje povedomie, pochopenie a dôkazy o tom, že opaľovacie krémy spôsobujú poškodenie koralového útesu – z hľadiska výskumu, ochrany prírody aj výroby. Vyšlo najavo, že niektoré tradičné filtre, ktoré sa pravidelne používajú v opaľovacích krémoch, môžu koralovému útesu škodiť. Výrobky, ktoré obsahujú oxybenzón alebo oktinoxát (známy aj ako etylhexylmetoxycinamát), boli z tohto dôvodu nedávno na Havaji zakázané.

Zatiaľ čo oxybenzón sa nenachádza v žiadnom výrobku Heliocare, oktinoxát je v niektorých výrobkoch, avšak spoločnosť Cantabria Labs pracuje na odstránení oktinoxátu zo všetkých prípravkov.

Je pre moju pokožku lepšie chodiť pred dovolenkou do solária, pretože sa tak ľahko nespáli?

Určite nie. Soláriá sú pre vašu pokožku neuveriteľne škodlivé. Používajú silné dávky UVA žiarenia – mnohé poskytujú väčšie dávky ako poludňajšie tropické slnko – a už jedno sedenie môže zvýšiť riziko rakoviny kože.

Podľa štúdií môže používanie solárií pred 35. rokom života zvýšiť riziko melanómu o 59 %.

Mnohí ľudia, ktorí používajú soláriá, sú prirodzene svetlí. Väčšinou patria do skupiny ľudí, ktorí sú najviac ohrození rakovinou kože.

Najlepší spôsob, ako sa vyhnúť spáleniu, je rozumne sa opaľovať, zakrývať sa, vyhľadávať tieň – najmä keď je slnko najsilnejšie – pravidelne používať ochranu proti slnku.

Prečo majú všetky výrobky Heliocare ochranný faktor SPF50 alebo vyšší?

Vždy odporúčame zvoliť SPF50 alebo 50+, keď ste na dovolenke, aby ste sa chránili pred zvýšeným vystavením slnečnému žiareniu, ale aj na každodenné používanie, pretože zvyčajne nenanášame toľko výrobku a nemáme tendenciu ho tak pravidelne nanášať.

Vzťah medzi množstvom použitého prípravku a ochranou SPF nie je lineárny – ak napríklad použijete SPF15, ale nanesiete polovicu odporúčaného množstva, SPF sa nielenže nezníži na polovicu, ale klesne na necelé 4.

Množstvo, ktoré používate je rozhodujúce pre úroveň ochrany, ktorú získate. Používaním vyššieho SPF si dávame najlepšiu šancu poskytnúť našej pokožke vysokú úroveň ochrany.

Aké množstvo ochrany pred slnkom by som mal použiť a kedy by som ho mal použiť?

Ak chcete dosiahnuť maximálnu úroveň ochrany uvedenú na obale (hodnotenie PA pre ochranu pred UVA žiarením a úroveň SPF pre ochranu pred UVB žiarením), musíte použiť 2 mg prípravku na cm2 pokožky, čo zodpovedá približne dĺžke prsta na tvár. Ak nanesiete menej, výrazne to ovplyvní ochranu SPF, ktorú získate.

Prípravok na ochranu pred slnkom nanášajte ako posledný prípravok pred použitím akéhokoľvek make-upu. Uistite sa, že ste sa dostali až k línii vlasov a okolo očí, pričom dbajte na to, aby sa vám produkt nedostal do očí.

Naneste ho na všetky exponované miesta – často sa zabúda na krk a chrbát rúk, ktoré bývajú často vystavené slnku a dennému svetlu.

Odporúčame opätovne nanášať ochranný prostriedok každé 2 – 3 hodiny počas obdobia intenzívneho slnenia, po plávaní, potení alebo utieraní pokožky uterákom.

Počas dňa môže byť zložité opätovne aplikovať ochranu pred slnkom, keď už máte na sebe make-up. Farebné kompakty Heliocare 360° sú skvelým spôsobom, ako doplniť ochranu. Sú naozaj praktické a môžete ich mať v kabelke.

Môže sa sprej používať na tvár?

Nie, ako pri každom výrobku Heliocare sa musíme vyhnúť kontaktu s očami, preto sa neodporúča rozprašovať výrobok na tvár – najmä v prípade Invisible Spray, ktorý má veľmi jemný rozprašovač. Odporúčame vám, aby ste si našli výrobok Heliocare 360° na tvár, ktorý dokonale vyhovuje vašej pleti, a ten použili na tvár.

Aký farebný odtieň má fluidný krém Heliocare 360°?

Je to prirodzená farba zložiek, ktorá dodáva krému Heliocare 360° Fluid Cream prirodzenú farbu. Hoci zasychá číro, tento prirodzený tón v kombinácii s oroseným povrchom pomáha vyrovnať tón pleti a dodať jej žiarivý vzhľad.

Čo je to opaľovanie?

K “opáleniu” dochádza, keď je pokožka vystavená slnku. To stimuluje produkciu melanínu, ktorý je vlastnou metódou pokožky, ktorou sa snaží chrániť pred poškodením spôsobeným slnkom – práve melanín dodáva pokožke farbu/opálenie.

Bez ohľadu na to, či sa spálite alebo opálite, vaša pokožka bude stále poškodená slnkom.

Čo je hodnotenie PA+?

Hodnotenie PA + je medzinárodne uznávaný štandard na meranie úrovne ochrany, ktorú výrobok poskytuje proti UVA.

Koľko hviezdičkové hodnotenie majú výrobky Heliocare?

Výrobky Heliocare nie sú testované podľa hviezdičkového hodnotenia Boots, ktoré sa síce niekde používa, ale nebolo prijaté ako hlavný medzinárodný štandard.

Uznalo sa však, že spotrebitelia potrebujú jasnejší spôsob stanovenia úrovne ochrany pred UVA žiarením, ktorú im výrobky poskytujú, a preto sa najnovší rad Heliocare (Heliocare 360°) a všetky budúce novinky hodnotia stupňom PA+, čo je medzinárodne uznávaný štandard.

Hodnotenie PA sa stanovuje na základe testu trvalého stmavnutia pigmentov (PPD), ktorý sa vykonáva na ľudskej pokožke. Je to jediný test UVA vykonávaný týmto spôsobom a je to test, ktorý má najbližšiu koreláciu s testovaním SPF (množstvo výrobku a použité výpočty sú veľmi podobné). Testom sa meria reakcia pokožky na UVA, ktorá sa potom hodnotí podľa klasifikačného systému PA + až PA ++++ (pričom 4 + je najvyššia úroveň ochrany, ktorá poskytuje až 16-krát vyššiu ochranu pri používaní výrobku).

Novšie štúdie o ochrane pred slnkom tiež ukázali, že je dôležité chrániť pokožku nielen pred poškodením spôsobeným UVA a UVB, ale aj viditeľným svetlom a infračerveným žiarením A. Rad Heliocare 360° zohľadňuje tieto štúdie a chráni pokožku aj pred viditeľným svetlom a infračerveným A, ktoré sú prítomné po celý rok a prenikajú cez mraky a dokonca aj cez sklo.

Môžete používať kapsule 360° počas tehotenstva alebo dojčenia?

Hoci nie sú známe žiadne vedľajšie účinky, Heliocare 360° kapsule sa neodporúča používať počas tehotenstva alebo dojčenia. Výskum sa v tejto skupine nevykonáva, takže nie je dostatok dôkazov na potvrdenie jeho bezpečnosti.

Neobsahujú výrobky alkohol?

Výrobky Heliocare 360° na tvár neobsahujú alkohol.

Trpím ružovkou, môžem používať Heliocare?

Odporúčame vykonať náplasťový test, aby sme sa uistili, že výrobok je vhodný pre pokožku, avšak slnečné žiarenie môže byť hlavným spúšťačom rosacey, takže používanie ochrany pred slnkom môže často pomôcť tým, že chráni pokožku a zabraňuje jej vzniku.

Prípravky Heliocare 360° Mineral Tolerance a Water Gel boli testované na citlivej pokožke, takže pre vás môžu byť vhodnou voľbou.

Môžem používať, ak dojčím?

Nie sú známe žiadne riziká používania lokálnych produktov Heliocare počas tehotenstva a dojčenia.

Trpím melasmou. Ktorý výrobok by bol pre mňa najlepší?

Viditeľné svetlo je hlavným spúšťačom pigmentácie, z tohto dôvodu, ak trpíte melasmou, odporúčame vybrať si z radu Heliocare 360˚, ktorý chráni nielen pred UV žiarením, ale aj pred viditeľným svetlom a infračerveným A žiarením. Jednoducho si vyberte výrobok, ktorý najviac vyhovuje vášmu typu pleti. Výrobky Color ponúkajú ochranu a krytie podkladovým krémom v jednom, čo tiež pomôže zjednotiť farbu vašej pleti.

Heliocare Oral Capsules preukázateľne znižuje závažnosť melasmy, ak sa používa ako doplnková liečba. Stačí užiť jednu kapsulu ráno, keď trávite akýkoľvek čas na slnku, aby ste svojej pokožke poskytli dokonalú ochranu (vždy používajte v kombinácii s jedným z lokálnych krémov alebo gélov Heliocare 360°).

Chráni Heliocare 360° pred modrým svetlom?

Áno, modré svetlo je súčasťou spektra viditeľného svetla (400 – 495 nm) a Heliocare 360° poskytuje pred ním ochranu, ako aj pred UV žiarením a infračerveným žiarením A.

Obsahujú výrobky Heliocare fyzikálne (minerálne) alebo chemické (neminerálne) filtre?

Väčšina výrobkov Heliocare, s výnimkou minerálneho tolerančného prípravku Heliocare 360°, obsahuje kombináciu minerálnych a neminerálnych filtrov. To umožňuje najvyššiu úroveň ochrany v kombinácii textúr výrobkov, aby si každý mohol nájsť výrobok Heliocare, ktorý dokonale vyhovuje jeho pokožke a ktorý rád používa každé ráno.

Pre tých, ktorí hľadajú prípravok na ochranu pred slnkom len s minerálnymi filtrami, je Heliocare 360° Mineral Tolerance Fluid ideálnou voľbou. Rýchlo sa vstrebáva do pokožky s nádherne hodvábnym, čírym povrchom bez zanechania bielych zvyškov.

Spôsobujú chemické opaľovacie krémy hyperpigmentáciu?

Niektoré chemické látky môžu spôsobiť PIH (postzápalovú hyperpigmentáciu), pretože môžu spôsobiť podráždenie a tým aj zápal v pokožke.

Všetky výrobky Heliocare sú dermatologicky testované a nespôsobujú podráždenie pokožky, preto nespôsobujú zápal, ktorý by mohol viesť k PIH.

Pomôže Heliocare pri pigmentácii?

Rad Heliocare 360° je skvelou voľbou, ak chcete zabrániť pigmentácii spôsobenej slnkom. UVA a viditeľné svetlo sú známe kľúčové stimulátory pigmentácie. Rad Heliocare 360° poskytuje nielen vysokú úroveň ochrany pred UVA a UVB, ale aj pred viditeľným svetlom a infračerveným A žiarením.

Môže sa Heliocare používať u dojčiat?

Pre dojčatá odporúčame používať výrobky Heliocare Paediatric, ktoré boli špeciálne vyvinuté na použitie pre deti od 6 mesiacov. Hoci podľa našich pokynov by sa bábätká a malé deti nemali vystavovať priamemu slnku.

Rad Paediatric obsahuje minerálny výrobok, ideálny na použitie na tvár a na telo. Mlieko v spreji na jednoduchú aplikáciu na telo. Poskytujú vysokú úroveň ochrany a zároveň sú jemné a šetrné k mladej pokožke. Chránia pokožku nielen na povrchu, ale aj zvnútra, pretože obsahujú super nabitý antioxidačný Fernblock a enzýmy na obnovu DNA.

Od akého veku môžete používať výrobky Heliocare?

Výrobky Heliocare sa môžu používať pre deti od 3 rokov. Existujú však pediatrické výrobky Heliocare, ktoré boli špeciálne vyvinuté na používanie pre deti od 6 mesiacov. Hoci podľa našich pokynov by sa bábätká a malé deti nemali vystavovať priamemu slnku ako som spomínala vyššie.

Od 3 rokov začína byť detská pokožka menej citlivá. Ak by ste chceli v tomto veku prejsť na ďalšie výrobky Heliocare, môžete tak urobiť. Vo všeobecnosti odporúčam, aby ste pokračovali v používaní pediatrických výrobkov.

Kapsuly Heliocare môžu používať deti od 4 rokov.

Môže sa Heliocare používať na všetky farby a tóny pleti?

Prípravok Heliocare môže využívať:

  1. osoba s akoukoľvek farbou a tónom pleti
  2. osoba akéhokoľvek pohlavia
  3. môže byť súčasťou akejkoľvek každodennej starostlivosti o pleť

Spoločnosť AesthetiCare® je partnerom Heliocare a Cantabria Labs v Spojenom kráľovstve a Írsku už viac ako 12 rokov. Každému môže vyhovovať iný výrobok Heliocare, pre ponúkajú široký výber:

Heliocare od spoločnosti Cantabria Labs je pokročilý rad, ktorý pomáha udržiavať pokožku zdravú. Každý výrobok Heliocare 360° poskytuje rovnakú pokročilú širokospektrálnu ochranu SPF 50 chrániacu pred štyrmi žiareniami denného svetla, ktoré môžu byť výzvou pre našu pokožku UVA/UVB/viditeľné svetlo a infračervené žiarenie A.

Technológia Fernblock® pomáha chrániť našu pokožku tým, že neutralizuje voľné radikály a pomáha opravovať poškodenia spôsobené slnkom zvnútra. Jedinečná a inovatívna zložka Fernblock sa nachádza v každom prípravku starostlivosti o pleť Heliocare a je hlavnou zložkou doplnkov výživy Heliocare Oral.

Rad Heliocare a spoločnosť Cantabria Labs sa riadia vedou a dermatologickým výskumom. Výhody prípravkov Heliocare pre zdravie a pohodu pokožky boli preukázané v mnohých štúdiách publikovaných v popredných lekárskych a dermatologických časopisoch. Tie dokazujú jeho účinnosť pri fotoprotekcii a prevencii poškodenia pokožky, slnečných alergií, hyperpigmentácie spôsobenej slnkom a starnutia pokožky.

Každý výrobok Heliocare je podložený týmto výskumom.

Majú kapsule Heliocare certifikát Halal?

Áno, nasledujúce výrobky sú certifikované ako Halal: Heliocare 360° Capsules, Heliocare Capsules, Heliocare Ultra Capsules a Heliocare Ultra D Capsules.

Vyskúšate? Napíšte mi 😊 A nezabudnite sa pridať k nám na Facebook

Iveta