Uvoľnenie fascie – mladistvá bez zákrokov a injekcií

Viete, čo sú fascie? Tento článok bude asi pre vás dámy, ale mám podozrenie, že aj muži by mohli byť zvedaví ako prirodzene omladnúť a získať tak krajšiu, viac hydratovanú pleť, nie? Ak ste si mysleli, že idem ponúkať zázračný nápoj s kolagénom, mýlite sa, čítajte ďalej.

V prvom rade…MUSÍM začať osobným vyhlásením!

Verím, že starnutie je privilégium a je krásne, a hoci nikoho iného nesúdim za to, čo sa rozhodol urobiť alebo neurobiť v súvislosti so svojim vzhľadom, moja osobná filozofia je, že prirodzené je vždy najlepšie a starnutie je normálne, začo by sme mali byť vďační. Mám rada svoje krivky, stehná, brucho a zadok rovnako, ako milujem moje vrásky úsmevu.

Tvár ako príbeh procesov vášho tela

Tvár je neuveriteľne dôležitým aspektom identity. Odzrkadľuje to, čo sa deje vo vnútri tela, mysle, emocionálne, psychologicky a fyzicky. Spoznávame, hodnotíme a skúmame znaky na našich tvárach a výrazy, ktoré robíme. Ako starneme, strácame integritu a tvar našej tváre, v dôsledku čoho začíname vidieť rednutie a poruchu štruktúry – laxnosť čeľustí a krku so stratou objemu v strednej časti tváre.

Vaša pokožka dáva informácie o vašej osobnosti, zdraví a nerovnováhach, ktoré prispeli k zníženiu jej integrity. Či už v dôsledku nesprávnej životosprávy, podvýživy, nadmerného slnenia alebo úbytku objemu tváre v dôsledku nadmerného cvičenia, dokonca aj osamelosti a stresu. Existuje niekoľko ďalších dôvodov, prečo sa naše tváre začínajú meniť a strácať tvar.

Fascie uvoľňujú

Prečo sa zamerať práve na fascie?

Fascie sa predlžujú a vysychajú

Fascia na svojej najzákladnejšej úrovni je niekoľko vrstiev spojivového tkaniva, ktoré je tesne pod povrchom kože a v podstate obklopuje celé naše telo ako pavučina. Keď to však uvedieme podrobnejšie, fascia je oveľa viac než to. Existujú tri vrstvy spojivového tkaniva, ktoré tvoria kostru tváre + tela. Hlbšia vrstva spája kožu so svalmi a tukom a tvorí „pás“ tvárových svalov – povrchové, hlboké a podserózne.

Keď fascia vysychá, začne sa strapkať alebo stuhnúť. To sa prejavuje mnohými spôsobmi, zrejmými aj menej zrejmými. Vrásky sú výsledkom rastu a predlžovania fascií. Keďže koža je pripojená k fascii, dáva zmysel, že začne padať spolu s ňou. Ak je táto fascia obmedzená, udrží hlbšie vrásky na tvári „na mieste“, kým sa neuvoľní. Okrem toho sa fascia zužuje v mnohých rôznych smeroch a môže byť obmedzená opakovanými pohybmi tváre, chirurgickými zákrokmi, jazvami, injekciami, implantátmi, výplňami a inými zákrokmi na tvári.

A tým blokuje optimálny tok lymfy (odstránenie odpadu/detoxikácia) a krvný obeh v pokožke. Starnutie fascie je kľúčovým faktorom mnohých zmien súvisiacich s vekom, ku ktorým dochádza, keď starneme.

To je dôvod, prečo mám pocit, že výplň nie je odpoveďou na riešenie straty objemu. Musíte posilňovať a pracovať na fascii, aby ste ju podporili. Je všeobecne známe, že hydratácia je tiež rozhodujúca pre mladistvosť a pružnosť fascií. Ak dôjde k dehydratácii, mechanické oddelenie fasciálnych vrstiev sa stane kritickým, aby sa umožnila absorpcia vody do tkaniva. Pitie vody je vždy prospešné, no ešte efektívnejšie riešenie na hydratáciu fascií a zlepšenie celkového zdravia pokožky + tela je denný pohyb, joga, hlboké dýchanie, masáže.

Čo je myofasciálna masáž

Masáž tvárovej fascie vytvára prirodzený lifting a dodáva tvári symetriu. Podporuje tiež lymfatickú drenáž, čím znižuje opuchy a rozžiari pokožku. Uvoľnením stiahnutých svalov a fascií môže toto ošetrenie tiež pomôcť znížiť vrásky na tvári,ktoré sú spôsobené nadmerným napätím. Táto technika zvyšuje prirodzene hydratáciu pokožky.

Prečo práve myofasciálna masáž namiesto botox?

Najviac ma zaujímajú udržateľné postupy starostlivosti o pleť s kumulatívnymi výhodami, a nie rýchle riešenia s dlhodobým kumulatívnym poškodením. Napríklad pri dlhodobom používaní bez prestávky Botox ešte viac znižuje prietok v tvári znehybnením tvárových svalov. Pri dlhodobom používaní môžu mŕtve svaly tváre atrofovať. Pokožka môže nadobudnúť šedú až mrtvolnú bledosť, ako aj urobiť opak toho, čo bolo pôvodne zamýšľané: ochabnutie smerom nadol.

Uvoľnenie fascie pre omladnutie tkanív na vedeckom základe

Iste si všimli, že väčšina pleťových krémov sľubujúcich „mladistvý vzhľad“ obsahuje kolagén a kyselinu hyalurónovú. prečo? Hmmm?

Kolagén je najrozšírenejším proteínom v ľudskom tele a kolagén potrebujeme na podporu hustejších oblastí fascií a spojivových tkanív v tele. Pre tvár to znamená, že všetky drobné svalové úpony 43 svalov, ktoré tam žijú, potrebujú podporu a štruktúru, aby zostali silné. Kolagén tiež podporuje vláknitú sieť buniek nazývanú fibroblasty, ktoré pomáhajú vytvárať nový kolagén a nahrádzať staré kožné bunky novými.

Kyselina hyalurónová je prvok v tele, ktorý absorbuje VODU ktorú pijete a dodáva vám hydratovaný, napitý vzhľad a tiež hydratáciu vašich orgánov. Ale pitie vody je vždy najmenej efektívnym spôsobom ako hydratovať pokožku. Keď budete mať v tele vysoké množstvo HA, budete sa cítiť ľahší, flexibilnejší, pretože vaše bunky, nervy, svaly a tkanivá budú lepšie kĺzať, aby ste sa mohli voľne pohybovať.

Dôvod, prečo sa nám pri starnutí tvoria vrásky?

Je to predovšetkým kvôli strate kyseliny hyalurónovej a kolagénu. Ak ste si mysleli, že napíšem aby ste si kúpili kolagén a je to, mýlite sa. Nie som priaznivec tejto metódy a už vôbec si nemyslím, že to funguje. Ale mám aj dobrú správu.

Dobrou správou je, že si môžeme vytvoriť vlastný kolagén a HA. Obe tieto látky vyrábame v hojnom množstve, keď sme deti a vyrastáme, ale keď dosiahneme dospelosť, prirodzená produkcia týchto dvoch látok začne klesať.

Môžete stimulovať svoje telo, aby začalo produkovať tieto látky prirodzene prostredníctvom uvoľňovania fascií, ktoré aktivujú fibroblasty a fasciacyty. Fibroblasty syntetizujú alebo produkujú kolagén, zatiaľ čo fasciacyty syntetizujú kyselinu hyalurónovú.

Stláčaním a naťahovaním fascie tváre sa vytvorí viac kolagénu, zatiaľ čo „strihanie“alebo “štipkanie” tkanív vytvorí viac kyseliny hyalurónovej.

Benefity myofasciálnej masáže

Mojím cieľom je priniesť život, vitalitu a živiny prostredníctvom zvýšeného obehu. Chcem uvoľniť všetky blokády vo svaloch, koži a fasciách, ktoré bránia optimálnemu obehu a uvoľniť napätie, ktoré so sebou nepotrebujeme. Keď uvoľníme napätie a obnovíme optimálnu cirkuláciu, hlboké vrásky môžu zjemniť, pokožka opäť zružovie, získa stratený objem a starosti a napätie môžu odísť.

Takže to môže (niekedy rýchlo, inokedy pomaly) poskytnúť účinok botoxu so žiariacou pokožkou, zlepšenou textúrou a väčšou “kyprosťou”, ale v skutočnosti prináša oveľa hlbšie benefity. Výhody tejto techniky práce s fasciami rezonujú s pocitom pohody v celom nervovom systéme a psychike, ako aj s videním a cítením na tvári, podobne ako pri práci s telom.

Pozrite si video, sledujte ho a vyskúšajte si to na vlastnej koži! A nezabudnite sa pridať na Facebooku.

Vynikajúce doplnky na uvoľnenie fascií na tvári a hlave

Zľavy a akciové balíčky

Prečítajte si