Ako si správne vybrať sérum s vitamínom C. Aká koncentrácia je pre vás vhodná?

Ako si správne vybrať, používať a skladovať sérum s vitamínom C

Ak chcete mať skvelo vyzerajúcu pokožku, jej antioxidačná ochrana je pre vás nutnosťou. Vitamín C pomáha neutralizovať starnutím spôsobený vplyv voľných radikálov a má výnimočné ochranné a bunky regenerujúce vlastnosti. Zvyšuje prirodzenú tvorbu kolagénu v derme, ochraňuje pokožku pred škodlivými vplyvmi slnečného žiarenia, redukuje poškodenia z toho vyplývajúce a zosvetľuje tmavé škvrny. Mnohé štúdie dokázali, že má aj viditeľný efekt v zmierňovaní vrások.

Sérum obsahujúce vitamín C je vyrobené z malých molekúl, takže sa ľahko absorbuje do pokožky. Nie ako niektoré krémy, ktoré zostanú len na jej povrchu. Pravidelná aplikácia vitamínu C pokožku prirodzene omladí, zjemní a rozžiari.

Topické séra vitamínu C obsahujú 

  • L- askorbovú kyselinu
  • Tetrahexyldecyl askorbátNový derivát vitamínu C rozpustný v lipidoch so 4krát vyššou účinnosťou než ekvivalentná kyselina L-askorbová.

Môžu tiež obsahovať

  • Kyselinu hyalurónovú, ktorá je vysoko účinná pri zvláčnení pokožky a je hlavnou zložkou jej kolagénu. Redukuje stratu vlhkosti a obnovuje unavenú a dehydrovanú pleť.
  • Vitamín E je efektívnym antioxidantom a môže sa tiež pridať do séra vitamínu C, aby pomáhal v boji s voľnými radikálmi a ochránil pokožku pred UV lúčmi.  
  • Glutation , antioxidant neustále svojou účinnosťou dobíja alebo  regeneruje molekuly vitamínu C potom, čo sú aplikované, čím je zabezpečená ich neuveriteľná účinnosť. Je hlavným endogénnym antioxidantom; je produkovaný bunkami, ktoré sa priamo zúčastňujú na neutralizácii voľných radikálov a reaktívnych kyslíkových zlúčenín, ako aj na udržiavaní exogénnych antioxidantov, ako sú vitamíny C a E v ich aktívnej forme.

Akú koncentráciu zvoliť

Pri výbere správneho produktu dbajte na to, aby neobsahoval alkohol, ktorý môže pokožku podráždiť a vysušiť.
Vyberte si sérum s 3,5% až 15%.  Aby bolo efektívne, malo by obsahovať aspoň 3,5% vitamínu C.

Vyššia koncentrácia vitamínu C môže pleť podráždiť. Nízka koncentrácia zase nemusí byť efektívna.

Ak máte citlivú suchšiu pokožku, začnite s nižšou koncentráciou napr 3,5%, aby ste zistili, ako bude pleť tento produkt tolerovať. Odporúčam napr Medik C-Tetra Pleť normálna až zmiešaná znesie 7,5%  až 15% vitamínu C.  Napr.  Ce-Tetra sérum Medik8 . 

Podľa mňa asi najlepšie sérum s 15% koncentráciou a glutationom na stabilizáciu molekuly vit. C je Ce-Thione Medik8

Čím sú séra od Medik8 výnimočné?

Medik8 používa vo  svojich sérach s vitamínom C Tetrahexyldecyl askorbát

  • C-tetra 3%
  • CE-tetra 7%
  • CE-thione 15 %

Tetrahexyldecyl askorbát je nejaktívnejšou formou vitamínu C.

Tetrahexyldecyl askorbát
Je nový derivát vitamínu C rozpustný v lipidoch so 4krát vyššou účinnosťou než ekvivalentná kyselina L-askorbová. Iné firmy používajú lacnejšiu zlúčeninu Magnesium askorbát, ktorá je v porovnaní omnoho slabšia ako Tetrahexyldecyl askorbát.

Príklad: 10,5% Magnesium askorbátu pôsobí rovnako ako iba 1% Tetrahexyldecyl askorbátu, ktorý používá Medik8. Preto nám stačí táto „nižša“ koncentrácia 3%, 7% nebo 15%.

CE-Thione, prečo je tým najlepším sérom s vit.C na našom trhu?

CE-Thione je výsledkom 2 rokov intenzívneho výskumu a kombinácie 8 technológií. Podarilo sa identifikovať  všetky faktory, ktoré môžu ovplyvniť stabilitu L-askorbovej kyseliny vo vodnom roztoku (napr. pH, rozpúšťadlá, obsah kyslíka) a každý jeden vedci riešili individuálne!CE-Thione preto dodáva pleti silný vitamín C. Jeho stabilizačný systém je unikátny (vitamín E a L-glutamín), vedcom sa podarilo reprodukovať sieťový antioxidačný systém, ktorý už existuje a v koži účinkuje!

CE-Thione má dobíjateľný systém vitamínu C, ktorý napomáha vitamínu zostať stabilným nie len vo fľaštičke, ale aj v pokožke! Dobíjateľný systém zabezpečuje, že vitamín E a L-glutamín dobijú vitamín C ihneď po aplikácii na kožu, čo vedie k dlhotrvajúcej antioxidačnej ochrane počas celého dňa.

Vitamín C a krém s UV filtrom. Prečo?

L-askorbová kyselina a Tetrahexyldecyl askorbát  je aktívnou formou vitamínu C, ktorá je najefektívnejšie absorbovaná. Povrchová aplikácia však môže spôsobiť zníženie jej účinku, ak je vystavená slnku alebo svetlu.  Preto sa má dodatočne aplikovať prípravok s UV filtrom. Niektorí výrobcovia používajú deriváty vitamínu C s lepšími stabilizačnými vlastnosťami, ako napríklad askorbyl palmitát alebo magnézium askorbyl fosfát, tie však nie sú také účinné ako L-askorbová kyselina a Tetrahexyldecyl askorbát. 
Jednou z najúčinnejších metód ochrany tejto látky pred oxidáciou je použitie mikro-enkapsulačnej metódy. Aktívne komponenty sú držané v malých uzavretých časticiach vnútri každej kvapky. Táto metóda ich ochráni pred oxidáciou a stratou efektivity.
Aby ste sa usitili, že vaše sérum bude čerstvé a účinné, nakupujte len od spoľahlivého výrobcu a dobre si prečítajte jeho obsah. Malo by obsahovať dostatočne stabilizovanú L-askorbovú kyselinu.

Ako aplikovať sérum vitamínu C?

Séra je potrebné aplikovať na vyčistenú pokožku, aby sa jeho účinné zložky mohli správne vstrebať, pričom správne nanesenie je kľúčové pre jeho efektivitu.
Tvár si dôkladne vyčistite s jemným čistiacim prípravkom a teplou vodou. Sérum vo veľkosti hrášku aplikujte na tvár a krk, ktorých pokožka je jemne vlhká. Malé bodky séra naneste na celú tvár a pomocou končekov prstov ich do nej jemne vmasírujte, až kým sa úplne neabsorbujú. Poklepkávaním stimulujete prienik séra aj do spodnejších vrstiev pokožky. Obzvlášť dbajte o miesta náchylné na tvorbu vrások, ako čelo či okolie úst. Vyhnite sa kontaktu s očami, pretože sérum je veľmi silné. Nechajte ho úplne vyschnúť predým, ako aplikujete zvyšné kozmetické produkty.  
Sérum vždy aplikujte na vyčistenú pokožku, pretože je vodeodolné a ľahšie sa vstrebe. Krém aplikujte až potom ako sa sérum úplne vstrebe. 

Zvláčňovače a krémy sú hutnejšie a pôsobia len na povrchu pokožky. Ak najskôr aplikujete takéto produkty, sérum sa dostatočne nevstrebe. Aby ste zabezpečili, že zvláčňovač a sérum budú dobre spolupracovať, vyberte si výrobky rovnakej značky. Pre čo najlepšie výsledky pužívajte sérum ráno aj večer.

Ako ho skladovať?

Sérum vitamínu C je vysoko citlivé na vzduch a svetlo. Čerstvé sérum je priehľadné alebo jemne belavé. Ak sa vystaví vzduchu a svetlu, stane sa žltým či hnedým a stratí okolo 60% svojho terapeutického potenciálu.
Preto musí byť skladované v nepriehľadnej vzduchotesnej fľaštičke, aby formula zostala stabilná. Udržiavajte ho na tmavom mieste, zátka musí byť pevne uzatvorená. Zásuvka v kúpeľni či chladnička sú ideálnym miestom na jeho skladovanie. Sérum nepoužívajte po dátume expirácie.https://antiage.sk/produkt/ce-tetra-serum/

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *