Recenzia Medik8 Crystal Retinal6 a Super C-Ferulic. Skúsenosti a účinky

Otestovala som najpredávanejšie prpdukty od Medik8. zamerala som sa hlavne na Medik8 Crystal retinal 6 a Sérum s vitamínom C Medik8 Super C Ferulic. Tiež som si posvietila na produkt Medik8 Balance Moisturiser na mastnú pleť. Ako dopadla moja recenzia a sú produkty ozak účinné?

Medik8 opäť nesklamal. Produkty Medik8 sú skutočne neuveriteľné a tak účinné! Testovala som ich tri najnovšie produkty, ktoré si postupne predstavíme.

Medik8 Balance moisturiser s aktivátorom kyseliny glykolovej

Balance Moisturiser & Glycolic Acid Activator je vynovenou verziou staršieho produktu s názvom betazvláčňovač, ktorý bol nie len premenovaný, ale aj obohatený o aktivátor kyseliny glykolovej, ktorá bojuje proti nedokonalostiam pleti. Tento produkt je výbornou voľbou na každý deň, hodí sa pod make-up, zanecháva pleť vyživenú a zvláčnenú a má zmatňujúce účinky. Pomáha udržať make-up v neporušenom stave po celý deň.

Môže sa používať na deň aj noc (neobsahuje ochranný opaľovací faktor), ideálne je však jeho použitie na deň. Na noc sa predsa len hodí hutnejší krém, s výnimkou letných mesiacov. Obsahuje pre- a probiotiká, čím napomáha vyrovnávaniu hladiny baktérií žijúcich na pokožke, zatiaľ čo vyživuje dobré baktérie. Znižuje produkciu mazu vďaka extraktu škorice a redukuje výskyt nečistôt.

Načo je dobrý aktivátor?

Ak vaša pleť potrebuje ešte niečo viac, môžete ho doplniť o aktivátor kyseliny glykolovej, a to 2 až 3 razy do týždňa vo večerných hodinách, po čistení a pred nanesením zvláčňovača. Fľaštička s aktivátorom má síce len 5 ml, budete potrebovať len 4 – 6 kvapiek, takže chvíľu vydrží. Aplikujte ho na tvár, krk a dekolt a nechajte úplne vyschnúť.

Účinky Medik8 Balance Moisturiser

  1. Aktivátor obsahuje 10% kyseliny glykolovej, čo ponúka pleti jemnú exfoliáciu odlúčením odumretých buniek
  2. Vyčistí pleť, uvoľní póry a umožní zvláčňovaču lepšie sa absorbovať.
  3. Kvôli vysokému obsahu kyseliny glykolovej môže pri prvej aplikácii trochu pichať, tento stav však netrvá dlho a určite stojí za to!
  4. Pleť je po použití tohto produktu jemnejšia a čistejšia, redukuje hormonálne prejavy a dokonca aj hlbšie čierne bodky. Ak máte mastnú pleť a nečistoty, tento zvláčňovač bude pre vás ideálny.

Viac informácií o tomto produkte BALANCE MOISTURISER & GLYCOLIC ACID ACTIVATOR

Medik8 Crystal Retinal 6

Obsahuje 0,06 % stabilizovaný retinaldehyd a je nočným sérom sľubujúcim výsledky porovnateľné s klinickým vitamínom A, 11-krát rýchlejšie ako klasické formy retinolu. Retinol je látka, ktorá musí byť v pokožke najskôr konvertovaná do retinaldehydu a následne do kyseliny retinovej (aktívnej formy vitamínu A).

Medik8 Crystal Retinal 6 vyžaduje len jednu konverziu, a to do kyseliny retinovej. A preto je oveľa účinnejší. Toto sérum sľubuje obnovu povrchu pokožky a zároveň prebudovanie kolagénu pre mladistvejší a žiarivejší vzhľad, viditeľnú redukciu jemných liniek a vrások, zjemnenie textúry pokožky a prečistenie a rozjasnenie jej celkového tónu.

 

Čo ešte obsahuje?

Okrem retinaldehydu sérum obsahuje kyselinu hyalurónovú, čím napomáha intenzívnej hydratácii. Vitamín E bojuje proti voľným radikálom a redukuje predčasné starnutie. Spolu s glycerínom zanecháva pleť vláčnu a hydratovanú. Oproti iným krémom s retinolom, ktoré nie sú príliš vhodné pre citlivú pokožku, pretože ju môžu vysušiť, je produkt firmy Medik8 vhodný aj pre takýto typ pleti.

Mikroenkapsulačná technológia totiž uvoľňuje retinaldehyd do pokožky postupne, ako náhle si naň pleť zvykne, je vhodný aj na každodenné použitie. Sérum sa používa iba na noc (pokožka po ňom môže byť citlivejšia na slnko – nezabúdajte na opaľovací krém!) a pred nanesením zvláčňovača. Ak už ste retinoidy používali aj v minulosti, môžete ho aplikovať každý deň. Nespôsobuje žiadne podráždenia. Akonáhle si pleť zvykne na tento produkt, môžete prejsť na jeho vyššiu verziu – Medik8 Crystal Retinal 10, ktorá má 0,1 % stabilizovaný retinaldehyd.

Účinky Medik8 Crystal retinal 6

  1. Počas používania Medik8 Crystal Retinal 6 je pleť jemná a hladká, má menej nečistôt a výkyvov, pretože tento produkt vyvažuje mastnotu a čistí baktérie spôsobujúce náhle zmeny.
  2. Tón je jednotnejší, pigmentácia miernejšia a pleť je celkovo svetlejšia a žiarivejšia.
  3. Vrásky a linky nezmiznú cez noc, po používaní tohto výrobku však badať isté zlepšenie. Je to jednoznačne úžasné sérum s mnohými benefitmi.

Medik8 Super C Ferulic

Jedná sa o sérum na denné použitie, nanáša sa po čistení a pred zvláčňovačom. Toto sérum obsahuje 30 %-nú etylovanú kyselinu askorbovú (vitamín C), ktorá je väčšinou veľmi nestabilná, mení farbu už po niekoľkých týždňoch po otvorení, čo značí aj stratu účinku. Táto etyl verzia je však laboratórne optimalizovaná forma čistého vitamínu C, ktorá ponúka rovnakú antioxidačnú ochranu ako bežné séra vitamínu C, akurát bez ohrozenia stability.

Účinky Medik8 Super C Ferulic

  1. Sérum tiež obsahuje kyselinu ferulovú, vďaka ktorej bojuje proti škodlivým voľným radikálom, stimuluje tvorbu kolagénu, zmierňuje jemné linky a vrásky a robí pleť mladistvou a žiarivou.
  2. Nachádza sa v ňom extrakt z kurkumy, ktorý podporuje svetlejší a jednotnejší tón pleti a blokuje vytváranie pigmentu. Sérum je síce hutnejšie, nezanecháva však pocit mastnoty, zvláčňovač naň môžete naniesť celkom rýchlo. Po odlíčení je pleť večer jemná a čistá a vďaka vitamínu E zvláčnená.

Viac info o Medik8 Super C Ferulic

Môžem povedať, že Medik8 opäť nesklamal. Všetky tieto produkty sú skvelé a svojou kombináciou prinášajú pleti benefity, ktoré sa prejavia na jej mladistvejšom vzhľade.

Sérum s vitamínom C medik8 Super C ferulic
Sérum s vitamínom C Medik8 Super C Ferulic Medik8 Super C Ferulic

Prečítajte si