13 tipov ako spevniť tvárové svaly a vyškrtnúť vrásky zo svojho života. Video v článku

Ako spevniť tvárové svalstvo a vyškrtnúť vrásky zo svojho života

Tvárové svaly potrebujú byť precvičované rovnako ako zvyšok tela a tvárové cvičenie je rovnako funkčné ako to klasické, telesné. Ak túžite po mladistvej tvári, tieto cviky tvárovej gymnastiky určite vyskúšajte:

Oči

Otvorte oči čo najviac, ako dokážete a drže 5 sekúnd. Musí byť vidieť beľmo nad zreničkami. Opakujte 10x.

Výraz leva na spevnenie celej tváre

Túto asánu milujem. Nielen spevní svaly ale aj posilní imunitu. Otvorte ústa čo najširšie, vyplazte jazyk čo najviac a držte pár sekúnd. Napnite krčné a tvárové svaly. Jazyk vytlačte von čo najviac. Držte pózu 5 sekúnd a opakujte 5 x. 

Líčka

Uzakovák, prostredník a prsteník položte na líca, silno sa usmejte a lícne svaly zdvihnite a zatlačte proti prstom.

Pery

Vyšpúľte čo najviac do tvaru písmena „O“, následne sa zoširoka usmejte. Cvik niekoľkokrát zopakujte.

Krk

Posaďte sa na pohodlnú stoličku a pozrite sa na strop. Vyšpúľte pery a vystrčte jazyk čo najďalej, precvičíte tým krčné svalstvo.

Dnešná uponáhľaná doba žiaľ zaznamenáva mnoho plastických operácií, a pritom prírodné metódy a tvárová gymnastika majú veľmi podobné účinky, ak sa im venujete pravidelne. Moderný je aj výraz „tvárová joga“, ktorá precvičuje tvárové svalstvo a zanecháva pokožku sviežu a mladistvú. Ak ju skombinujete so zdravou stravou bohatou na ovocie a zeleninu a dostatočným pitným režimom, podporíte vyhladenie vrások a prirodzené zdravie a elasticitu pokožky. Dokonca zvýšite jej schopnosť brániť sa pred slnečným žiarením.

Pripravila som pre vás praktickú pomôcku do kabelky. NOVINKA kartičky FACEFIT program. Kompletná kolekcia cvikov s popisom, vďaka ktorej môžete cvičiť kdekoľvek a kedykoľvek.

Tvárové cvičenie je podobné tomu telesnému

Svaly na tvári, rovnako ako tie na zvyšku tela, časom strácajú elasticitu a flexibilitu, čo je spôsobené ich zníženým využívaním. Tvár sa skladá z viac ako 50 rôznych svalov (natiahnutých aj navrstvených), elastických vrstiev na lebke a tvárového tkaniva. Tieto svaly sú navzájom prepojené a ich spolupôsobením môžeme vytvárať rôzne výrazy tváre.

Okrem možnosti vyjadriť pocity zohráva toto svalstvo kľúčovú úlohu v kontúrovaní a tvarovaní tváre, a preto vám cvičenie môže pomôcť vyzerať mladšie a vyvarovať sa napríklad ochabnutým viečkam či krku. Potrebné je však cvičiť pravidelne, čím podporíte aj krvnú cirkuláciu, ktorá pleť osvieži a zabráni vzniku nových vrások.

Tvárové cvičenie je navyše nenákladné, najmä ak ho porovnáme s drahými a potencionálne nebezpečnými operáciami. Nie sú potrebné ani žiadne pomôcky, postačia vám vlastné prsty.  

Ďalšie tipy pre udržanie mladistvého vzhľadu tváre

Momentálne žiaľ neexistuje žiadna praktická metóda zabraňujúca starnutiu. Je to prirodzený proces, ktorého dôsledky na svojej tvári môžeme zmierniť alebo oddialiť. Potrebné je vyvinúť trochu úsilia a venovať čas samému sebe, kým nie je neskoro.

Strava

Akousi fontánou mladosti by mohla byť zdravá výživa, bez ktorej nebude ani tvárová gymnastika taká účinná. Strava totiž priamo ovplyvňuje vzhľad a zdravie pokožky ako aj celého tela. Stavte na účinné antiage vlastnosti zeleniny akou je

  • Brokolica, bohatá na vitamín C a sírany, ktoré sa priamo podieľajú na tvorbe kolagénu
  • Kel, malé ale účinné. Vitamín C a K sa postarajú o vašu krásu
  • Cuketa, bohatá na vitamín A, vitamín krásy. Pomáha bunkovej obnove, hydratuje a brzdí vrásky
  • Nezabúdajme na živočíšne tuky, ale vyberajme dobré a kvalitné zdroje z Biofariem. Odporúčam pečienku, ktorá je najlepším zdrojom vitamínu A. Pečeň ponúka najvyššiu koncentráciu vitamínu A. Najdôležitejšie je, že vitamín A z pečene (a všetkých ostatných živočíšnych zdrojov) je biologicky dostupná forma vitamínu A, čo znamená, že telo ho dokáže využiť. Vitamín A z rastlinných zdrojov, ako je beta-karotén, musí byť najprv prevedený na formu retinoidu, konverzný pomer je chudobný, a telo ho nedokáže spracovať v požadovanom množstve, takže je nutné získať skutočný vitamín A z živočíšnych zdrojov.

Inzulín a leptín

Sú hlavnými urýchľovačmi procesu starnutia, je preto potrebné udržiavať ich hladiny na rozumnej úrovni. Za týmto účelom obmedzte konzumáciu bielej múky a cukru, najmä fruktózy. Jedzte veľa zeleniny, vhodné sú aj zeleninové šťavy a celozrnné výrobky.

Cvičenie 

Či si vyberiete aerobik alebo beh, prirodzene tým zvýšite tvorbu rastového hormónu a spomalíte rýchlosť starnutia. Stavte na intervalové tréningy a HIIT tréningy s vysokou intenzitou. 

Spánok

Nezabúdajte ani na dostatočný spánok a uvoľňovanie stresu, ktoré sa na tvári taktiež podpisujú.

Želatína alebo kolagén

Zaraďte želatínu do svojho jedálnička. Bolo dokázané že konzumácia želatíny výrazne prispieva k tvorbe nového kolagénu a lepšej hydratácii pokožky. Doprajte si každý deň omladzujúci beauty matrix látok a kolagénových peptidov s revolučným produktom SkinBooster, ktorý vám vďaka unikátnej kombinácii prítomných zložiek prinavráti stratenú krásu!

Vitamíny krásy A a C

Bez týchto dvoch zložiek sa nezaobídete ak bojujete s vráskami a stratou pružnosti. Vitamín C v pleti stimuluje produkciu bielkovín kolagénu a elastínu. Vďaka nim bude vaša pleť pevná, vypnutá a pružná, bez viditeľných vrások. Ako veľmi účinná je? Podľa dostupných štúdií mesačné terapia zredukuje nadmernú pigmentáciu až o 50% a jemné vrásky až o 39%! Vitamín A stimuluje produkciu bielkoviny kolagénu, ktorý spevňuje pleť a vypína vrásky. Vďaka tomu, že podporuje jemnú exfoliáciu pleti, minimalizuje akné a znižuje produkciu kožného mazu. Vašu pleť krásne vyhladí a zbaví nevzhľadných šupiniek. Na zimu je  jednoducho “must-have”!

Ako si správne vybrať sérum s vitamínom C. Aká koncentrácia je pre vás vhodná?

Ak chcete mať skvelo vyzerajúcu pokožku, jej antioxidačná ochrana je pre vás nutnosťou. Vitamín C pomáha neutralizovať starnutím spôsobený vplyv voľných radikálov a má výnimočné ochranné a bunky regenerujúce vlastnosti.

Read more

Vákuová masáž tváre

Vákuové banky pri masáži jemne vťahujú pokožku z hlbších vrstiev fascie. To zvyšuje prietok krvi do masírovanej oblasti a omladzuje pokožku. Počas vákuovej masáže sa eliminuje jav stagnácie, metabolizmus a kožné dýchanie sa zvyšuje, pokožka je pevnejšia, zvyšuje jej odolnosť, zlepšuje kontraktilnú funkciu svalov, zvyšuje tonus a elasticitu. Takto sa začína omladenie pleti, ktorá sa stáva sa hladkou, elastickou a žiariacou zdravím. Postupom času táto masáž zlepšuje pleť a zjemňuje jemné línie a vrásky.

Banky na tvár a telo vákuové

54,90

Bankovanie je alternatívna terapia, ktorá využíva masáž podtlakom na stimuláciu pokožky a svalov. Môže sa aplikovať na tvári alebo na tele. Vákuová masáž podporuje zvýšenie krvného obehu, čo môže pomôcť uvoľniť svalové napätie, podporiť obnovu buniek, prekrviť pokožku a pomôcť pri ďalšej regenerácii. Hovorí sa tiež o zlepšení toku vášho „qi“. Qi je čínske slovo, ktoré znamená životnú sil

Add to cart

Mohlo by vás zaujímať

Vrásky na čele a medzi obočím? Takto sa ich zbavíte bez injekcií a botoxu

Ak používate svaly na čele na otváranie očí namiesto toho, aby ste sa spoľahli na očné viečka, môžu byť vaše vrásky hlbšie. Cvičením jednoduchých cvikov spevníte svalstvo tejto partie a zmiernite viditeľnosť vrások, zároveň upravíte padanie očných viečok.

Read more

Vrásky na krku minulosťou? 11 tipov pre pevný krk a spodnú kontúru tváre

Svaly krku a spodnej kontúry tváre. Ako ich spevniť? Krk a spodná kontúra tváre bývajú častým problémom. Starnutie sa týchto miestach prejaví ako prvé. Každý z nás starne, ale starnutie sa dá prirodzene spomaliť ak budeme vykonávať tie správne cvičenia a budeme sa držať jednoduchých rád. Pokles pod bradou a v oblasti čeľusti býva bežným problémom […]

Read more

4 cviky tvárovej gymnastiky jogína Gary Sikorski spevnia a omladia vašu tvár o 3 roky. Vedecky podložené a testované

Pracoval som s jednou ženou 6 týždňov a jej dcéra si myslela, že podstúpila facelift,“ hovorí Gary Sikorski, certifikovaný inštruktor tvárovej gymnastiky a zakladateľ Happy Face Yoga (Joga šťastná tvár) v Providence, Rhode Island.

Read more

8 cvikov tvárovej gymnastiky vytónuje tvárové svalstvo, spevní kontúru brady a prekrví pokožku

Rovnako ako precvičovanie zvyšku telesnej schránky, prináša aj tvárová gymnastika spevnenie svalstva a lepšiu krvnú cirkuláciu v danej oblasti.

Read more