Vrásky na dekolte. Príčiny, prevencia a liečba

Vrásky na dekolte, krku a na hrudníku, sú často prehliadané, až kým zrazu nevyskočia jemné linky a záhyby. Včera tu ešte neboli, tak kde sa vzali?

Vidíte, vaša hruď a dekolt sú prvé oblasti, ktoré odhaľujú známky starnutia – často dokonca skôr ako vaša tvár – a majú tendenciu sa objaviť naraz bez akéhokoľvek varovania, okrem občasných slnečných škvŕn. No a čo robíme mnohí nesprávne? Zastavíme aplikáciu svojho séra a krému na oblasti brady a krémy aplikujeme až vtedy, keď sa známky starnutia ukazujú úplne evidentne.

Aj váš váš hrudník si zaslúži chvíľku starostlivosti o pleť, ešte predtým, ako sa na dekolte usadí prvý záhyb. V článku vysvetľujem, čo spôsobuje vrásky na hrudníku a ako sa zbaviť týchto jemných liniek a záhybov, poprípade pigmentových škvŕn.

Čo spôsobuje vrásky na dekolte?

Koža na vašom hrudníku je dosť tenká (nie taká tenká ako napríklad oblasť pod očami, ale stále dosť tenká). A je to bohužiaľ oblasť, ktorá je prehliadaná, pokiaľ ide o starostlivosť o pokožku a ochranu pred slnkom. Inými slovami, mnohí ľudia zabúdajú aplikovať svoju denný krém s UV filtrom až na hrudník, čo spôsobuje, že poškodenie UV žiarením zanechá svoje stopy oveľa rýchlejšie.

Výsledok? Jemné línie, záhyby a krepovitá, krehká pokožka.

Okrem toho sa v tejto oblasti zvyknú vytvárať vrásky pri spánku. Ak spíte na boku alebo na bruchu, je pravdepodobné, že vaša koža je pokrčená, no a s postupom času sa tieto ryhy nemusia tak rýchlo vrátiť do pôvodného stavu.

Ako predchádzať a zbaviť sa vrások na dekolte


Pred nami, šesť tipov, ako udržať vrásky na dekolte na uzde:

1, Proti vráskam na dekolte až po prsia

Ak sa chystáte urobiť len jednu zmenu, nech je to práve táto. Všetko čo dávate na tvár, dajte aj na pokožku krku a dekoltu. Až po prsia!!!! To znamená že začnete čistením. Potom aplikujete sérum a nakoniec krém.

Aplikujte sérum s kyselinou hyalurónovou alebo vitamínom C, retinolom. Tento krok pomáha znižovať akékoľvek rozdiely v starnutí medzi tvárou a hrudníkom. Alebo zvoľte špeciálny krém na krk a dekolt vo veľmi prístupnej cene značky Elancyl.

Ak chcete niečo viac a strávite vyššiu cenu, určite si pozrite krém na oblasť krku a dekoltu značky PerriconeMD. Pomáha obnovovať elasticitu a vyhladenie pokožky. Využíva patentovaný systém kryštálov pre hlbšie a rýchlejšie preniknutie kľúčových zložiek do povrchu pleti. Oceníte ho hlavne, keď bojujete so stratou pevnosti, ochabnutou a ovisnutou pokožkou v oblasti krku a brady. Má príjemnú gélovo krémovú textúru a vstrebáva sa takmer okamžite.

2, Používajte opaľovací krém


Pokračujeme v podobnom duchu. Nezabudnite chrániť oblasť hrudníka poriadnym SPF prípravkom! Najmä ak je vaša pokožka odhalená,nosíte tričká s výstrihmi, ale aj keď ste počas chladnejších mesiacov zabalení vo svetri – je to skvelý zvyk, alebo skôr návyk a keď si ho zautomatizujete bude to ľahšie.

3, Stimulujte produkciu kolagénu


Ak čítate moje články, viete, že keď príde reč na kolagén, mám z toho zmiešané pocity. Neviem či to ozaj funguje. Jednoducho som nenašla relevantné štúdie, ktoré by tieto tvrdenia potvrdili. Napriek tomu, veľa ľudí kolagén užíva a prisahá naň. Mne na celom kolagéne vadí iba to, že všetky štúdie, ktoré potvrdzujú účinok kolagénu boli realizované firmami, ktoré kolagénové doplnky vyrábajú. Preto nemôžem povedať že odporúčam kolagén, ale ani nemôžem povedať že nefunguje, pretože neviem.

Čo tvrdia štúdie vykonané výrobcami?


Hydrolyzované kolagénové peptidy pomáhajú podporovať prirodzenú produkciu kolagénu a iných molekúl, ktoré tvoria pokožku, ako je elastín a fibrilín, vo vašom tele.* „Dokáže eliminovať vrásky a poskytuje pokožke jednu zo základných zložiek, aby zostala pevná a napätá,“ hovorí Taz Bhatia, M.D., lekár integratívnej medicíny a člen mbg Collective.*

Kolagénové doplnky môžu pomôcť podporiť úroveň hydratácie vašej pokožky (ako možno viete, suchá, dehydrovaná pokožka má tendenciu rýchlejšie sa vráskavieť)

4, Spite na chrbte (ak môžete)


Ak patríte k tým vzácnym exemplárom, ktorí dokážu počas spánku ovládať polohu pri spánku, máte šťastie. Spánok na chrbte určite spomalí rýchlosť progresie vrások na hrudi.

5, Používajte jemné exfolianty

Poďme trochu k liečbe. Ak si všimnete nejaké jemné línie pomôže jemná exfoliácia pokožky, ktorá môže pomôcť obnoviť hladšiu štruktúru pokožky. Existujú masky s obsahom kyseliny glykolovej, ktoré nanesiete predtým ako pôjdete spať.

Pokožka na hrudníku je o niečo citlivejšia na chemickú exfolianciu, takže buďte opatrné. Masku používajte na začiatku iba 2x do týždňa.

6, Aplikujte retinoidy


Ak ešte nepoužívate retinol, začnite. Dôsledná aplikácia retinolu na hrudník môže pomôcť vybudovať silnejší základ a posilniť vašu pokožku v priebehu času, čím sa minimalizuje tvorba vrások alebo krepovatosti, ale už aj existujúce vrásky môžu zmiznúť. Retinolu proste verím. Mám s nimi svoje skúsenosti a nedám na nich dopustiť. Retinoidy sú jedinou kozmetickou zložkou schválenou FDA ako liečba proti vráskam. Bolo vykonaných niekoľko vedeckých štúdií, ktoré to dokazujú. Každá štúdia vykonaná na retinoidy od začiatku 70. rokov až do teraz znovu a znovu dokazuje, že retinoidy v skutočnosti pomáhajú zbaviť sa vrások a dokonca aj stareckých škvŕn & akné.

Opäť sa uistite, že tu budete postupovať opatrne.

„Dobrým pravidlom je používať retinol s polovičnou frekvenciou na hrudi, ako sa odporúča na tvár,“

A ak zvyčajne riedite retinol s hydratačným krémom pred nanesením na tvár? Možno budete chcieť dodržať rovnaký rituál na hrudi – opakujeme, koža je dosť tenká.

Avokádová maska na dekolt

Maska z avokáda je cenená pre svoje regeneračné účinky, vďaka čomu je pleť krajšia a odolnejšia. Vysoký obsah vitamínu E zase udržuje jej zdravie a zabraňuje predčasnému starnutiu. Je to balzam na suchú pleť a jemné vrásky, nakoľko má vysoký podiel tukov čo suchšia pleť na dekolte ocení. Nájdeme v ňom antioxidanty, ktoré bojujú za regeneráciu buniek a ich zdravie, dostatok vitamínu B, C  a z minerálnych látok draslík, magnézium či fosfor.

Avokádo je plné kyseliny olejovej, obsahuje tiež poriadnu porciu vitamínu E, ktorý pomáha zlepšiť textúru pleti a zároveň bojovať proti poškodeniu voľnými radikálmi, ktoré spôsobujú starnutie. Kyselina mliečna v jogurte jemne uvoľní odumreté kožné bunky, takže vaša pleť bude svieža a nadobudne jasnejší vzhľad. Môžete pridať aj rozmixovanú listovú zeleninu, ktorá dodá extra anti-age vitamíny ako je A a E. Potrebujeme:

  • ½ zrelého avokáda
  • 2 lyžice organický grécky jogurt
  • 1 lyžica mixovanej listovej zeleniny

V mixéri všetko rozmixujeme a nanesieme silnú vrstvu masky na dekolt a krk, necháme pôsobiť po dobu 15-20 minút. Opláchneme vlažnou vodou a aplikujeme pleťový toner.

SilcSkin náplaste protu vráskam na dekolte

No a sme pri náplastiach. Silcskin náplaste na dekolt sa dajú sa nosiť kým spíte, alebo aj kedykoľvek v priebehu dňa. Pleť po pravidelnom používaní je viac hydratovaná, vrásky sú eliminované. Náplaste SilcSkin Decollette sú navrhnuté tak, aby korigovali a predchádzali vráskam na dekolte spôsobenými poškodením slnkom, starnutím a spánkom na boku. Sú veľmi diskrétne na nosenie kedykoľvek počas dňa.

SlcSkin pred a po

Výhody používania

  • Náplaste SilcSkin sú vyrobené zo 100% lekárskeho silikónu
  • Podporujú zlepšenie nepravidelnej štruktúry kolagénu a vytvárajú lepší prietok krvi, čo vedie ku skvalitneniu pleti
  • Prispievajú k hydratácii pokožky tým, že vyťahujú vlhkosť do pokožky zo spodnejších vrstiev
  • Bolo preukázané, že majú hydratačné schopnosti a to je dôležitým faktorom pri hojení jaziev
  • Dlhodobé používanie vracia pokožke pružnosť, vyhladí jemné linky a vrásky
  • Použitie je jednoduché, môžete ich používať v noci kým spíte, alebo v priebehu dňa. Náplasť by mala pôsobiť aspoň 1 hodinu

Pridajte sa k nám na Facebook a nepremeškajte žiadne novinky.

Zaujímavé články