Vrásky na čele. Takto sa ich zbavíte

Ako sa zbaviť vrások na čele

Vďaka vráskam na čele môžete vyzerať oveľa staršie, ako v skutočnosti ste. Našťastie existujú metódy, ako zmierniť ich viditeľnosť, alebo sa ich úplne zbaviť. Zmena životného štýlu a domáce prostriedky môžu pomôcť, ak však hľadáte niečo rýchlejšie, vyskúšajte odborné ošetrenie.

Kozmetické tipy proti vráskam na čele

1. Na postihnuté miesto aplikujte olej s vitamínom C. Ihneď po večernom umytí tváre votrite jemnú vrstvu oleja priamo do vrások na čele. Masírujte, až kým nezmizne mastnota. Suchá pokožka totiž stráca elasticitu, čo zhoršuje stav vrások. Aplikáciou oleja do vlhkej pokožky v nej môžete uzavrieť viac vlhkosti a udržať ju prirodzene vypnutú.  Zvážte C-Tetra LUXE Medik8

2. Používajte povrchové krémy proti vráskam. Topický retinol a retinoidy sú to najúčinnejšie, čo na trhu dostať, pomôžu však aj krémy s obsahom peptidov, alfa-hydroxidovej kyseliny, vitamínu C, idebenónu, rastových faktorov a pentapeptidov. Tieto zložky stimulujú tvorbu kolagénu v pokožke, výsledkom čoho bude vypnutejšia pleť a vyplnené vrásky. Krémy aplikujte priamo na čelo.

3. Používajte anti-aging tvárové náplasti. Tieto náplasti držia pleť na mieste počas spánku. Navlhčite pleť a aplikujte ich priamo na postihnuté miesto, ideálne večer pred spaním. Prekrytá by mala byť celá vráska, pôsobiť by mali aspoň 3 hodiny. Svaly na čele tak zostanú nehybné, výsledkom čoho bude, že sa nebudú môcť prehĺbiť.

4. Exfoliujte dvakrát týždenne. Používajte jemné chemické exfolianty, napríklad s obsahom kyseliny salicylovej, glykolovej či hyalurónovej, nie však častejšie ako 2 – 3 razy do týždňa. Odstránite tak odumreté kožné bunky a umožníte lepšie vstrebávanie kozmetiky (a tým aj minimalizovanie vrások). Príliš častá exfoliácia by však mohla pleť poškodiť. Vyhnite sa mechanickej exfoliácii, príliš drsné prípravky by mohli poškodiť jemnú pleť a spôsobiť mikroabráziu. Po exfoliácii vždy naneste zvláčňovač. Benefity pocítite po 3 – 4 týždňoch. Ja používam jemný peeling s AHA kyselinami Medik8 PORE REFINNG SCRUB 2x do týždňa. Nielen to vyhladzuje pleť, sťahuje póry ale pomáha aj účinným séram lepšie preniknúť do pokožky.

5. Trénujte svaly na čele. Ak používate svaly na čele na otváranie očí namiesto toho, aby ste sa spoľahli na očné viečka, môžu byť vaše vrásky hlbšie. Cvičením jednoduchých cvikov spevníte svalstvo tejto partie a zmiernite viditeľnosť vrások, zároveň upravíte padanie očných viečok.

Ruky vytvarujte do písmena C a položte priamo cez oči. Ukazováky by mali byť nad obočiami pozdĺž hornej kosti očnej jamky, palce popri nose, priamo nad nozdrami. Prsty oboch rúk zatlačte smerom nadol a do strán, otvorte hrudník a zrolujte lopatky smerom nadol. Otvorte oči ako najviac dokážete, pozíciu držte 10 sekúnd. Počas toho zatlačte ukazováky do obočia, aby ste predišli jeho pohybu spolu s čelom. Zažmúrte, držte napätie 5 sekúnd a relaxujte 5 sekúnd. Celý proces zopakujte dva- či viackrát aspoň raz denne.

Tvár cvičte komplexne. Tvárová joga, tvárová gymnastika je tu pre každého bez rozdielu veku. Cvičte môj program

FaceFit na DVD alebo online.

6. Do vrások vmasírujte olivový olej. Po večernom umytí vmasírujte pár kvapiek jemne teplého, extra panenského olivového oleja priamo do vrások a okolo nich. Rovnako môžete použiť ružový, alebo opunciový olej alebo ich kombináciu. Oba oleje zvláčnia pleť a zlepšia jej elasticitu.

7. Vyskúšajte citrusový zábal tváre. Pomaranče, citróny či iné citrusové ovocie obsahuje vysoké množstvo vitamínu C a E, ktoré zlepšujú jemnosť a zdravie pokožky.

Dužinu z väčšiny ovocia môžete aplikovať priamo na pokožku, nechať 10 minúť pôsobiť a následne opláchnuť teplou vodou.

Na zábal budete potrebovať ¼ šálky (60 ml) čerstvo vytlačenej pomarančovej šťavy, ktorú spojením s múkou vyformujete na jemnú pastu. Naneste ju na čelo po dobu 20 minút, následne opláchnite teplou vodou. Nehodí sa na citlivú pleť vďaka silným AHA kyselinám.

8. Použite aloe vera. Pred večerným či ranným umytím vmasírujte kôpku gélu aloe vera do vrások na čele. Nechajte pôsobiť aspoň 15 minút, aplikujte zvláčňujúci krém. Acemannan a iné polysacharidy v aloe vera stimulujú regeneráciu a hojenie pokožky. Výsledkom je zvláčnená pleť a zjemnené vrásky.

9. Začnite už používať retinol. Správny čas na retinolový krém alebo sérum prichádza vo veku 30 rokov. Po prekročení tridsiatky by nočný krém alebo sérum s retinolom mal byť pre vás samozrejmosťou. Na začiatku ho pleti dávkujte dvakrát týždenne. Neskôr môžete periodicitu zvýšiť na každý druhý deň a ak si pleť navykla, aj každý deň. Pravidelným užívaním retinolu (minimálne šesť týždňov), získa pleť pružnosť a vitalitu a rozjasní sa.  Jemné vrásky takmer zmiznú a tie hlbšie budú viditeľne hladšie.  Ak iba začínate, zvoľte nižšiu koncentráciu napr. Medik8 Intelligent retinol 3TR.

Zaraďte masáž na uvoľnenie napätia

Verím, že nik nepochybňuje účinky masáže. Svaly na čele sú v konštantnom napätí a to vedie k tvorbe vrások, záhybov a rýh. Masáž je jeden z najúčinnejších a dostupných prostriedkov ako omladiť tvár a svaly uvoľniť.

Zmeny v životnom štýle

1. Zlepšite stravu. Zdravá vyvážená strava môže zlepšiť celkové zdravie, vrátane toho kožného. Základným pravidlom je snaha konzumovať viac ovocia a zeleniny, ktoré dodajú telu potrebné antioxidanty. Antioxidanty bojujú proti voľným radikálom, zanechávajúc tak mladšie a zdravšie telo aj pokožku. Losos či iné ryby studených vôd ponúkajú vysoký obsah proteínov a omega-3 mastných kyselín. Proteíny sú stavebným kameňom zdravej pokožky a omega-3 ju vyživujú.

  • Vyberajte si divoko lovené ryby, aby ste sa vyhli toxínom nachádzajúcim sa v niektorých umelo chovaných druhoch.
  • Konzumujte viac sóje, niektoré štúdie totiž dokázali, že chráni a lieči pokožku zničenú slnkom.
  • Kakao obsahuje flavanoly epikatechín a katechín, ktoré zlepšujú cirkuláciu do kožných buniek a hydratáciu.
  • Pokúste sa nekonzumovať žiadne rafinované cukry a karbohydráty, môžu spôsobiť zápal vedúci k vráskam a ochabovaniu kože.

2. Pravidelne cvičte. Pravidelné mierne cvičenie je dôležitou súčasťou zdravého životného štýlu, pretože zlepšuje cirkuláciu a elasticitu pokožky a celkové telesné zdravie. Aspoň 5 dní v týždni venujte 30-minútovej prechádzke alebo nejakému druhu cvičenia.

Cvičte jogu. Ja som toto cvičenie podceňovala, ale má toľko benefitov, že sa nezmestia na jednu A4. Napr. Stojky na hlave sú prospešné, zlepšia tok krvi do tváre a hlavy, čo omladzuje pokožku. Rovnako nútia svaly na tvári relaxovať, a teda zmierňujú napätie spôsobujúce tvorbu vrások.

3. Vyhýbajte sa slnku. Pravidelné nechránené slnenie môže zhoršiť stav vrások, pretože vysúša a ničí pokožku. Ak je to možné, slnku sa vyhýbajte. Ak už musíte ísť von, aplikujte ochranný opaľovací prípravok na celé telo. Zvážte nosenie klobúka.

4. Doprajte si dostatočný spánok. Adekvátny spánok je pre pokožku rovnako dôležitý, ako pre zvyšok tela, každú noc preto spite 7 až 8 hodín. Pri nedostatku by mohlo telo produkovať príliš veľa kortizolu, ktorý poškodzuje kožné bunky a prehlbuje vrásky. Dostatok spánku umožňuje telu produkovať viac ľudského rastového hormónu, ktorý robí pleť elastickejšou a menej náchylnou na tvorbu vrások. Ak je to možné, spite na chrbte, aby ste sa vyhli záhybom a vráskam na tvári spôsobeným ležaním na nej.

5. Prestaňte fajčiť. Je mnoho dôvodov, prečo prestať s týmto škodlivým zlozvykom. Jedným z nich je aj redukcia vrások na čele. Cigaretový dym totiž uvoľňuje enzým, ktorý narúša kolagén a elastín v pokožke. Následkom toho je strata elasticity a prehlbovanie vrások.

6. Prestaňte žmúriť. Ak máte tendenciu žmúriť počas čítania, investujte do páru nových okuliarov. Počas žmúrenia sa vytvárajú ryhy na čele a okolo očí, ktoré sa môžu pretvoriť až do hlbokých vrások. Vo vonkajšom prostredí vám pomôže nosenie slnečných okuliarov, silné svetlo totiž spôsobuje mimovoľné žmúrenie.

7. Nevysúšajte vašu tvár. Nadmerné umývanie a nedostatok efektívneho zvláčňovača sú dve najviac vysúšajúce a poškodzujúce veci, ktoré môžete svojej pokožke urobiť. Voda z kohútika a drsné mydlá odstraňujú prirodzenú mastnotu a iné formy vláčnosti. Umývajte sa len raz či dvakrát denne s jemným čistiacim produktom napríklad Medik8 Lipid balance. Následne aplikujte zvláčňujúci krém či mlieko. napríklad Advanced night restore od Medik8. Keď to urobíte ihneď po umytí, uzamknete v pokožke viac vláčnosti a zmiernite viditeľnosť vrások.

Odborné ošetrenia

1. Akupunktúra – trénovaný a licencovaný akupunkturista vám môže pomôcť redukovať vrásky na čele tónovaním svalov tejto partie. Budete potrebovať 10 – 12 sedení dvakrát do týždňa po dobu 5 – 6 týždňov. Akupunkturista aplikuje jemné ihly do strategických bodov pozdĺž tela a tváre.

2. Laserová obnova – počas tohto ošetrenia vám lekár alebo kozmetička aplikujú energiu z laseru alebo pulzové diódové svetlo priamo do čela. Procedúra trvá 30 minút až 2 hodiny. Intenzívne svetlo odstráni vrchnú vrstvu pokožky, vytvorí jemnú ranu neviditeľnú voľným okom. Ako odpoveď vaša pokožka aktivuje prirodzenú tvorbu kolagénu a vytvorí jemnú, nevráskavú vrstvu.

3. Chemické ošetrenia – chemické peelingy a dermabrázia môžu byť tiež účinné pri snahe o zjemnenie vrások na čele. Počas chemického peelingu lekár použije rôzne chemické látky, aby spálil vrchnú vrstvu pokožky. Telo by malo odpovedať produkciou kolagénu a zjemnením pokožky. Počas dermabrázie lekár použije jemné chemické krištále a vákuum, aby odstránil vrchnú vrstvu kože. Výsledkom by malo byť zjemnenie vrások.

Domáce ošetrenie galvanickou žehličkou

Verte či nie, potrebujete len 5-minútové ošetrenie, aby ste videli okamžité a značné výsledky. Mne trvalo 1 rok kým som sa odhodlala vyskúšať túto žehličku. Teraz si už svoju rutinu bez tejto pomôcky neviem predstaviť. Moja pleť je hydratovaná, mimické vrásky sú oveľa menej viditeľné, pokožka na krku má lepšiu elasticitu a vrásky pod očami eliminované. Pre mňa domáci prostriedok číslo 1. Vždy začínam tvárovou jogou a končím galvanikom. Výsledky asi viete posúdiť. Odporúčam Galvanic spa od Nuskin

Maskovanie vrások na čele

1. Ukryte vrásky pod podkladovou bázou. Tenká vrstva podkladovej bázy alebo zosvetľovača sa aplikuje po kréme a pred make-upom. Tieto prípravky obsahujú malé kúsky sľudy, zosvetľujúceho minerálu, ktorý sa vtlačí do vrások na čele a iných liniek na tvári a odráža od nich svetlo, takže sú menej viditeľné. Navyše báza drží make-up na mieste. Keďže make-up máva matný vzhľad, mohol by vrásky len viac zviditeľniť, ak by sa do nich dostal.

2. Zmeňte účes. Zmena účesu síce nespôsobí zjemnenie vrások, správny štýl môže od nich odpútať pozornosť. Vhodná je ofina, ktorá prekryje vrásky a zjemní váš vzhľad, alebo zosvetlenie vlasov v okolí čela. Cestičku si češte nabok, cestička v strede čela zbytočne priťahuje pozornosť.

Odporúčam tieto produkty

Odporúčané články