Suchá pleť(xeróza) v zime? Najlepšia kozmetika

Konečne je tu omladzujúce sérum pre citlivú a suchú pleť Super ANTI-AGE Serum ANNA BRANDEJS. Ten, kto má citlivú pleť, ktorá je dehydrovaná a trpí na podráždenie, si často musí vyberať medzi upokojujúcou a anti-age kozmetikou. So sérom Super Anti – Age Serum ANNA BRANDEJS si vyberať nemusíte. Sérum pokožku rýchlo upokojuje, aktívna látka skvalan vyhladzuje vrásky až o 51%. Už žiadne kompromisy v starostlivosti o senzitívnu pleť!

Suchá pleť v zime trápi veľkú časť populácie. Jej stav sa zimou zhoršuje. 

Zima sú pre pleť náročné obdobie. Dokonca aj normálnu pleť je počas nich často suchá a napnutá. A čo potom majú hovoriť nositeľky a nositelia suchého typu pleti. Suchá pleť sa našťastie neradí k neriešiteľným problémom.
Normálna čiže ideálna pleť má dostatočný objem a pevnosť vďaka optimálnemu množstvo vody. Aby bola pleť jemná, jej vrchnú vrstvu musí tvoriť minimálne 10% vody, najlepšie je však, aby bol jej obsah medzi 20 až 35%.

Transepidermálna strata vody je problém

Úbytku vody z tejto vrchnej vrstvy bráni predovšetkým kožný maz, olejovitá tekutina produkovaná mazovými žľazami. Tvoria ju predovšetkým mastné kyseliny, cukry a vosky, ktoré spoločne utvárajú na koži ochrannú bariéru, ktorá transepidermálnej strate vody bráni. Ak nemá pleť kožného mazu dostatok, hydratácia sa znižuje a pleť sa vysúša, v najhoršom prípade sa môžu objaviť šupinky a prasklinky v koži.

Suchá pleť v zime trápi viac ako 75% osôb starších ako 75 rokov a ani u mladších ročníkov sa nejedná o výnimočnú záležitosť. K zhoršeniu stavu pleti dochádza podľa tejto štúdie počas jesenných a zimných mesiacov a počas suchých období.

Suchá pleť v zime. Keď ubúda ceramidov

Suchá pleť je dôsledkom zníženia hladiny ceramidov v koži, mastných kyselín a hromadenia kožných buniek na povrchu kože, ktoré ju vysušujú, na dotyk i opticky kože hrubne. To všetko súvisí buď so znížením produkcie kožného mazu, alebo stratou existujúceho kožného mazu z povrchu kože.

So suchou pleťou súvisia dva kožné prejavy – atopická dermatitída vznikajúca nedostatočným množstvom kožných lipidov ceramidov a xeróza, nadmerná suchosť pleti, u ktorej je typický tiež nedostatok ceramidov.

Suchej pleti pomôžu ceramidy. Nájdete ich napríklad v nočnom kréme Advanced Night Restore

Ako sa starať o suchú pleť v zime?

Každá starostlivosť, aj tá o dehydrovanú pleť, by mala začínať správnym čistením. Na to môžete zvoliť jemnú, nedráždivú penu, krémový čistič alebo čistič olejový napríklad LIPID BALANCE od Medik8. Dôležité je, aby výrobky neobsahovali alkohol, parfumáciu a ďalšie potenciálne iritanty, ktoré stav suchej pleti zhoršujú. Vlastná hydratácia pleti by mala byť ďalším krokom.

Ako zvýšiť hladinu ceramidov

Buď tým, že zvolíte priamo hydratačný produkt na pleť s ich obsahom, napríklad tento ružový zázrak s ceramidmi z ryžového oleja. 

Dávam ho ako medzivrstvu medzi moje hydratačné sérum a denný krém.. Áno, čítate dobre. Takto hydratácia ostane vo vnútri, neodparí sa a obsah ceramidov ryžového oleja(mňam) dodá potrebné lipidy. Je to moja tajná zbraň proti tvorbe vrások.

Iveta

Sérum ale obsahuje ďaleko viac.

Tsubaki olej: Olej z kamélie japonskej podporuje produkciu kolagénu, a tým vyhladzuje vrásky a spevňuje povolenú pleť. Je ešte silnejší antioxidant ako vitamín C. 

Extrakt zo zlatej morskej riasy Laminaria Ochroleuca pleť hydratuje a upokojuje. Okrem toho vyhladzuje pleť a minimalizuje vrásky. Podporuje tiež prirodzenú ochranu pred UV lúčmi (fotostarnutím), a tým pôsobí preventívne proti predčasnému starnutiu pleti.

Extrakt z japonského indiga: Indirubín, látka pochádzajúca z listov Persicaria tinctoria (japonské indigo), je ideálna na upokojenie citlivej a podráždenej pleti. Obnovuje hydratáciu pleti, ktorú vyhladzuje, zjemňuje a minimalizuje jej začervenanie, posilňuje aj fungovanie jej ochrannej bariéry. Redukuje vrásky.ie aktívne látky:

Druhá možnosť ako zvýšiť obsah ceramidov

je že spoľahnete na vitamín F čiže kyselinu linolovú. Táto omega-6 mastná kyselina, ktorá sa prirodzene vyskytuje v hovädzom mäse, mliečnych výrobkoch alebo slnečnicovom a ľanovom oleji a radí sa k esenciálnym mastným kyselinám, teda takým, ktoré pre správne fungovanie a zdravie organizmu musíme prijímať zo stravy, je esenciálna aj pre zdravie a krásu pleti a jej dostatočnú hydratáciu.

Vsaďte na sérum C-tetra luxe s vitamínom F a skvalanom.

Zaujímavé je, že hoci sa jedná o mastnú kyselinu, prospešná je aj pleti s akné! Ak sa teda stretávate s kombinovaným typom pleti, na ktorej sa vyskytujú nedokonalosti spojené s akné a zároveň suchá, hrubá miesta s šupinkami, bude pre vás kyselina linolová trefa do čierneho. A ako bonus podporuje aj omladenie pleti.

Advanced night restore s ceramidmi balzamom na suchú pleť?

Krém Advanced restore je novou, vylepšenou verziou produktu Hydr8 Night. Omlaďte svoju pleť cez noc s týmto hydratačným krémom a prebúdzajte sa každé ráno so sviežou, žiarivou a rozjasnenou pleťou. Advanced Night Restore zastavuje proces starnutia a vyhladzuje už vzniknuté vrásky.

Komplex ceramidov:
Mix ceramidu 1 a ceramidu 3  spoločne s cholesterolom a mastnými kyselinami, ktoré napodobňujú vlastnú ochrannú bariéru kože, intenzívne obnovujú a starajú sa o pleť.

Ceramidy, cholesterol a mastné kyseliny sa vyskytujú prirodzene v kožnom plášti, ktorý pleť chráni pred vonkajším podráždením a zároveň bráni jej vysušovaniu.

Požehnanie pre suchú pleť

Nielen ceramidy sú ale pre suchú pleť požehnaním. Pomôžu aj humektanty, ako je glycerín, kyselina hyalurónová či urea, ktoré do pleti “sťahujú” vlahu z okolia a uzamykajú ju v nej. Alebo tzv. okluzíva, ako je vazelína (hoci jej topická aplikácia stále vzbudzuje kontroverzie), lanolín alebo bambucké maslo, ktoré popri uzamknutí vlahy navyše vyhladzujú a povrchovo zjednocujú pleť.

Do tretice by nemali chýbať tzv. emolienty, ktoré zjemňujú a hydratujú pleť a napomáhajú zhojeniu prasklín, čím pôsobia preventívne proti strate vody z kože. Medzi najlepšie príklady patrí skvalan či jojobový olej. Na zimu si zadovážte našu novinu krém Lasergen od Endor s bambuským maslom. Výborne udržiava vlhkosť a regeneruje podráždenie pokožky. Rada kombinujem aj pleťové oleje. 

Ako je to s hydratačnými látkami v kozmetike?

V zložení produktov hľadajte tiež nasýtené a mononenasýtené oleje, ktoré sú stabilné a odolné voči útokom voľných radikálov, a tým pádom žltnutiu. O aké látky konkrétne sa jedná? Trebárs o skvalan, kakaové a bambucké maslo, jojobový, makadamiový či olej z maruly, teda zástupcov kategórie emolient a okluzív. Zvážte čistenie marulovým olejom Lipid balance od Medik8.

Na suchú pleť nepatria tieto látky!

Rozhodne sa v starostlivosti o suchú pleť vyhnite parfumačným látkam. Tie totiž spravidla bývajú tou najdráždivejšou zložkou kozmetických produktov a pôvodcom alergických reakcií pleti. Vyhnite sa BHA kyselinám.

Vykašlite sa tiež na silikón, ktorý je síce perfektný na krytie a podporu hojenia jaziev, na hydratáciu pleti ale už tak úžasný nie je. Čo je na silikóne v tomto prípade zlé? Po jeho aplikácii pleť získava dokonale hodvábny vzhľad, silikón na nej totiž utvára jemný film. Pleť ale hĺbkovo nehydratuje, len vytvára ilúziu hydratácie.

V prípade jaziev sa tento ochranný film hodí, keď gél či náplasť vedľa silikónu obsahuje tiež vitamín E, dochádza k navýšeniu hydratácie, ktorú silikón v lokalite uzatvára, a tým pádom podporuje hojenie. V prípade suchej pleti ale potrebujete látky, ktoré pleť vyživia a dodajú jej hydratáciu, a tým silikón bohužiaľ nie je.

Sledujte nás na našom FB

Odporúčam tieto produkty