Vejáriky a vrásky okolo očí vymaže toto cvičenie a doma vyrobený krém s bambuckým maslom

Kohútie stopy sú jemné vejáriky, ktoré sa vytvárajú v očných kútikoch. Tieto vejáriky sú spôsobené najmä stratou kolagénu a elastínu v pokožke a každodennými mimickými pohybmi tváre. Zvýrazňuje ich aj starnutie, slnečné žiarenie a pôsobenie voľných radikálov. Stres, nevhodná strava a niektoré zlozvyky ako fajčenie alebo pitie alkoholu môžu ich výskyt vrások okolo očí tiež podporiť.

Radi by ste sa ich zbavili? Na trhu našťastie nájdete množstvo vhodných kozmetických prípravkov, ktoré ochránia túto časť tváre a majú aj viditeľné výsledky v boji s už existujúcimi vráskami. Vyskúšať môžete aj tento prírodný krém obsahujúci len tri zložky, ktoré svojimi výnimočnými obnovujúcimi vlastnosťami s kohútími stopami spoľahlivo zatočia.

príprava nočného krému proti vejárikom 

Potrebovať budete len prírodné zložky

 • olej z hroznových jadierok
 • kapsuly vitamínu E. Odporúčam tie od Monoderma čistej nelepivej konzistencii
 • bambucké maslo

Takýto krém je 100 %-ne organický, na rozdiel od komerčných produktov nie je finančne náročný a nemá neželané vedľajšie účinky. Má vysoký obsah esenciálnych mastných kyselín a antioxidantov, ktoré po absorbovaní zvyšujú množstvo kolagénu a elastínu v pokožke. Každodenným používaním tohto krému pokožku tváre spevníte a odstránite z nej poškodenia spôsobené voľnými radikálmi.

výhody oleja z hroznových jadierok

Olej z hroznových jadierok je v kozmetike veľmi obľúbenou zložkou. Ponúka mnohé skvelé benefity:

 • obsahuje vysoko koncentrovanú kyselinu linoleovú, ktorá posilňuje bunkové membrány, ktoré veľmi ovplyvňujú vzhľad pokožky,
 • jeho antioxidanty redukujú rozklad kože a vznik predčasných vrások spôsobený poškodením buniek,
 • má protizápalový účinok a redukuje vačky pod očami a opuchnuté viečka,  
 • zanecháva pleť tonizovanú, spevnenú a bojuje proti škvrnám a skorým vráskam.

benefity vitamínu E

Vitamín E, nachádzajúci sa v potravinách či výživových doplnkoch, je prírodným antioxidantom znižujúcim výskyt jaziev, fľakov a jemných vrások. Okrem toho:

 • jeho pravidelné používanie ochráni vašu pokožku pred škodlivým slnečným žiarením,
 • minimalizuje stratu kolagénu a elastínu,
 • má omladzujúce účinky.

Vitamín E je veľmi vhodný pre zjemnenie kohútích stôp a iných predčasných znakov starnutia.

benefity bambuckého masla

Bambucké maslo je rastlinný tuk obsahujúci antioxidačné a protizápalové zložky často využívané v kozmetickom priemysle. Zabezpečuje prírodnú regeneráciu pokožky, pretože preniká do jej hĺbky a zabraňuje skorému vzniku smiechových vrások. Jeho používanie zanecháva pleť zdravú, tonizovanú a menej náchylnú na vznik vrások. Obsahuje vitamín E, katechín, a kyselinu linoleovú, ktoré spolu stimulujú bunkovú činnosť, a tým pleť obnovujú a omladzujú.

VRÁSKY POD OČAMI, POKLESNUTÉ VIEČKA A PRIEHLBINY? VIDEONÁVOD V ČLÁNKU

výroba krému proti vráskam okolo očí

Tajomstvo úspechu tkvie v použití kvalitných surovín, predovšetkým organických. Vitamín E, bambucké maslo a olej z hroznových semienok bez problémov kúpite v lekárni či drogérii.

budete potrebovať

 • 5 a 1/2 polievkovej lyžice bambuckého masla (70 g),
 • 2 kapsuly vitamínu E,
 • 2 polievkové lyžice oleja z hroznových semienok (30 g),
 • 1 vzduchotesnú sklenenú nádobu.

príprava

 • V nádobe s dvojitým dnom roztopte bambucké maslo. Keď je tekuté, vmiešajte doň kapsuly vitamínu E a olej z hroznových semienok.
 • Odstavte, nechajte pár minút vychladnúť a predtým, ako stuhne, krém nalejte do vzduchotesnej sklenenej nádoby.

použitie

 • Večer pred spaním jemne naneste potrebné množstvo krému na pokožku okolo očí.
 • Opakujte každý večer, alebo aspoň 3-krát týždenne.

Pamätajte na to, že výsledok uvidíte až po niekoľkých týždňoch a spolu s krémom je potrebné denne aplikovať aj ochranný krém proti slnku.

peptidy a niacínamid proti očným vráskam a tmavým kruhom

ADVANCED NIGHT EYE od Medik8 očný krém s peptidmi. Obsahuje unikátny Midnight Repair Complex™, komplex látok určených pre rejuvenáciu pleti cez noc získaných z dragon fruit aljašskej borievky (muchovník olšolistý) spoločne s peptidom obnovujúcim pleť.

Peptid, čo vás zbaví vrások 

Peptid Matrixyl 3000 podporuje produkciu kolagénu, čím spevňuje kontúry pleti v očnom okolí a vypína jemné linky a vrásky. Kofein a hesperidin podporujú cirkuláciu pleti, čím napomáhajú rozjasneniu tmavých kruhov pod očami . Očné okolie je mladistvo rozjasnené a jemné na dotyk. 

Nočná hydratácia pleti

Medik8 Advanced Night Eye má veľmi jemnú hydratačnú konzistenciu. Vhodný pre tých, ktorý hľadajú účinný anti-ageing nočný očný krém, ktorý zároveň pokožku hydratuje. Nie len, že vyhladzuje vrásky, ale znižuje opuchy v okolí očí a odstraňuje tmavé kruhy.  

cvik na redukciu kohútich stôp

https://www.youtube.com/watch?v=KsqO1z9ipsE&t=89s

1, Nanesieme čistý vitamín E, alebo iný olej s vitamínom E

2, Prostredníky a ukazováky priložíme pevne na spánky ako je to na obrázku

3, Oči pevne prižmúrime a súčasne jemne masírujeme jedným ťahom po dobu 5 sekúnd smerom ku spánkom

4, Opakujeme 10x