Ochabnutá pokožka na bruchu? Ayurvéda ponúka riešenie

11 spevňujúcich masiek na ovisnuté brucho

Ochabnuté brucho, ovísajúca prebytočná koža – je vám to povedomé? Bohužiaľ, cvičenie nie je vždy také účinné, ako by sme si želali. To, čo vám naozaj pomôže spevniť kožu na bruchu, sú prírodné masky!

Povedzme si to však otvorene – neexistujú prípravky, ktoré by vás zbavili tohto neželaného stavu zo dňa na deň.  Ayurvédske masky, ktoré si postupne predstavíme spevniť pokožku na bruchu.

Čo je príčinou ochabnutého brucha? Je to najmä rýchly prírastok či úbytok váhy, tehotenstvo, hormonálna nerovnováha, vysoký prísun cukru a, samozrejme, dehydratácia. Produkcia kolagénu v pokožke tiež klesá vekom, čo ovplyvňuje jej elasticitu a koža tak postupne ochabuje. Existujú však aj prírodné metódy, ako ju môžete spevniť.

Vajíčková maska

Bielko je bohaté na proteíny, ktoré spevňujú tkanivá a redukujú znaky vyťahanej kože.

Do misky dajte vaječné bielko a aplikujte ho na pokožku brucha. Keď cítite napätie na pokožke, zošúchajte ho a brucho opláchnite. Používajte trikrát do týždňa, výsledky sa dostavia už o mesiac!

Pomarančová kôra

Kyselina citrónová a vitamín C nachádzajúce sa v kôre pomaranča môžu zvýšiť tvorbu kolagénu, ktorý redukuje celulitídu a ochabnutie kože.

Kôru z pomaranča vysušte na slnku asi dva dni. Rozmixujte ju na jemný prášok, ktorý zmiešate s ružovou vodou na jemnú pastu. Potom aplikujte na oblasť brucha, nechajte pôsobiť asi 20 minút. Zotrite a opláchnite. Opakujte dvakrát týždenne.

Mletá káva + hrab obyčajný + mandľový olej

Kyselina trieslová v káve chráni pokožku pred voľnými radikálmi, trpkosť hrabu ju spevňuje a antioxidanty v mandľovom oleji vyživujú kožné bunky.

Suroviny
1 polievková lyžica mletej kávy
1 polievková lyžica hrabu obyčajného
10 kvapiek mandľového oleja

V miske zmiešajte všetky ingrediencie a aplikujte na brucho. Dôsledne vmasírujte do pokožky až kým nepocítite jemné pálenie a teplo. Opláchnite. Používajte raz týždenne.

VapoRub – mentolová masť

Levomentol nachádzajúci sa v tejto masti pomáha rozpúšťať nežiadúci tuk.

Suroviny
½ čajovej lyžičky mentolovej maste
1 čajová lyžička sódy bikarbóny
1 gáfor
10 ml alkoholu

Všetky ingrediencie zmiešajte do jemnej pasty a aplikujte na problematickú oblasť, ktorú následnej prikryjete igelitom. Po 20 minútach opláchnite a vysušte. Môžete cítiť slabé pálenie a štípanie, je to v poriadku. Pred použitím je vhodné urobiť test na malom kúsku pokožky.

Olej z prvosienky + olej vitamínu E

Oba tieto oleje podporujú tvorbu kolagénu, ktorý spevňuje pokožku.

Suroviny
3 kapsule oleja z prvosienky
1 čajová lyžička oleja vitamínu E
½ šálky mletej kávy

Oba oleje vmiešajte do kávy a túto zrnitú pastu aplikujte na brucho. Pokožku obaľte a nechajte pôsobiť 30 minút. Následne zotrite a opláchnite.

Kokosový olej

Kokosový olej, ktorý má antibakteriálne a antioxidačné účinky, stimuluje cirkuláciu krvi, sťahuje póry a spevňuje kožné tkanivá.

Použitie
Každý večer pre spaním si pokožku pomasírujte trochou kokosového oleja, až kým nebude príjemne teplá. Olej nechajte absorbovať do pokožky. Toto je jeden z najoverenejších spôsobov spevnenia ochabnutého brucha.

Zázvor + pepermintový olej

Zázvor stimuluje cirkuláciu krvi a spaľuje nežiadúci tuk. Mentol v pepermintovom oleji vyplavuje toxíny a spevňuje vlákna pokožky.

Zmiešajte 1 polievkovú lyžicu zázvorovej šťavy s 10 kvapkami pepermintového oleja. Aplikujte na pokožku a zabaľte. Po 10 minútach opláchnite. Ak máte vyrážky alebo poranenú pokožku, túto masku neaplikujte.

Soľ z mŕtveho mora + prášok z ružových lupeňov + kozie mlieko

Soľ z mŕtveho mora detoxikuje pokožku, prášok z ružových lupeňov stimuluje cirkuláciu a kozie mlieko obnovuje pH.

Suroviny
1 polievková lyžica morskej soli
1 polievková lyžica prášku z ružových lupeňov
2 polievkové lyžice kozieho mlieka

Zmiešaním všetkých surovín si pripravte peeling, ktorým krúživými pohybmi masírujte pokožku, až kým nepocítite teplo. Opláchnite a natrite vyživujúce telové mlieko.

Citrón

Trpkosť citróna spevňuje a zosvetľuje pokožku.

Narežte si zopár plátkov citróna a posypte ich kryštálovým cukrom. Plátkami masírujte brucho päť minút, následne opláchnite a osušte. Pre rýchly výsledok používajte každý deň.

Brusnice

Brusnice obsahujú veľké množstvo kyseliny jablčnej, chinovej a citrónovej, ktoré spaľujú odolné tuky v lymfatickom systéme, a tým spevňujú pokožku.

Zopár brusníc zbavte jadierok a pomeľte najemno. Pridajte polievkovú lyžicu medu a aplikujte na pokožku brucha. Nechajte pôsobiť 15 minút, opláchnite a osušte. Používajte kľudne každý deň.