Obnovte ubúdajúci kolagén v pokožke, eliminujte vrásky a celulitídu s 3 vedecky overenými metódami

Ako sa zbaviť vrások na tvári a celulitídy prírodnými metódami

Vrásky sú najobávanejším viditeľným znakom starnutia. Všetci by sme si chceli zachovať svoj mladistvý vzhľad čo najdlhšie, mať jemnú a pružnú pokožku ako v mladosti. Ako si ju udržať prirodzenou formou? Viete ale, ako a prečo vrásky vznikajú?

Dôvodov môže byť niekoľko: fajčenie, prílišné slnenie, nedostatok spánku, nedostatočná strava, starnutie, voľné radikály.

Všetky tieto faktory spôsobujú vrásky, a to rovnakým biologickým degeneratívnym procesom, ktorému sa dokážeme vyhnúť a zvrátiť ho. Ako sa teda vrásky formujú? Je to poklesom a stratou kolagénu v pokožke.

Čo je kolagén a prečo jeho strata spôsobuje vrásky a celulitídu? 

Kolagén je hlavný štrukturálny proteín v tele, ktorý formuje spojivá a pokožku popri ostatných dôležitých tkanivách. Ak je poškodený vplyvom voľných radikálov, jeho množstvo pomaly klesá a pokožka sa stenčuje. Začína sa zhŕňať smerom dovnútra, a to najmä v miestach, kde ju stláčajú tvárové svaly. Vznikajú tak smiechové vrásky, vrásky v okolí očí a na čele. Ak má telo dostatok kolagénu, pleť je hladká, hydratovaná a aj pokožka na tele je pevná a celulitída menej viditeľná. Celulitída vzniká stratou tonusu, aj kvôli nedostatku kolagénu.

Ako sa vyhnúť úbytku kolagénu

Aby sme predišli poklesu hladiny kolagénu v pokožke, musíme sa snažiť zmierniť už spomínané faktory, ktoré ho spôsobujú a kožu stresujú. Zbytočne sa nevystavovať slnečným lúčom, jesť vyváženú a zdravú stravu a nefajčiť – to všetko nám pomôže obmedziť vplyv škodlivých voľných radikálov.

Voľné radikály sú atómy s nepárnym počtom elektrónov. Keďže tieto atómy potrebujú mať elektróny v pároch, začnú ich za týmto účelom kradnúť z vášho tela. To spôsobuje deštrukčný domino efekt, keďže bunky s nepárnymi elektrónmi berú elektróny z tých zdravých.

Vitamín E, C a Omega3 kyseliny

Voľné radikály môžeme poraziť pomocou antioxidantov, ktoré obsahujú extra dávky elektrónov neutralizujúcich voľné radikály. Existujú dva druhy antioxidantov – rozpustné vo vode (najznámejší je vitamín C) a rozpustné v tuku (vitamín E). Je to preto, lebo každá bunka v tele obsahuje časť rozpustnú vo vode a časť rozpustnú v tuku. Antioxidanty pritom chránia tú časť bunky, ktorá zodpovedá jeho rozpustnosti.

Ďalšou vhodnou živinou pre prevenciu vrások môžu byť EPA and DHA omega 3 oleje. Ja pijem každý večer olej z treščej pečene, majú ho v každej dobrej lekárni. Okrem krajšej pleti mi ustúpili hyperpigmentácie na tvári.

Omega 3 kyseliny sú dôležité pre bunkové membrány, ktoré sú najvýznamnejšou časťou bunky pre jej zdravie a prežitie. Bez prísunu omega 3 nebudú membrány zdravé, tým pádom bunky nedokážu vylučovať toxíny a prijímať dôležité živiny. Preto sú omega 3 oleje dôležité nie len pre krásu, ale aj zdravie a dlhovekosť. Znižujú zápaly v tele a pomáhajú tak predchádzať srdcovým ochoreniam, rakovine, Alzheimerovej chorobe a iným degeneratívnym ochoreniam.

Želatína a morský kolagén na obnovu kolagénovej štruktúry

Ak by ste chceli budovať svalovú hmotu v tele, snažili by ste sa konzumovať viac proteínov ako zdroja aminokyselín na tvorbu nového svalového tkaniva. Podobne sa postupuje aj pri tvorbe kolagénovej štruktúry. Ak konzumujete potravinový  alebo morský kolagén, telo ho začne automaticky produkovať v pleti a spojive.

Francúzska štúdia z roku 2008 zameraná na ľudí vo veku 35 – 55 rokov ukázala, že po 12 týždňoch konzumovania 10 gramov želatíny (kolagénu) denne sa výskyt tvárových vrások znížil o 41%. Zároveň bolo zaznamenané zvýšenie hydratácie a pružnosti pleti.

Prolín, hydroxyprolín a glycín sú aminokyseliny nachádzajúce sa v želatíne a budujúce pleť a spojivo. V žiadnej inej potravine by ste ich v takejto kombinácii nenašli. Želatína sa však zvykne konzumovať čoraz menej, 98% ľudí je iba mäso. Polievková lyžica želatíny dokonca zlepší kvalitu vášho spánku, pretože uvoľňuje spánkový hormón. Odporúčam morský kolagén COLLAGEN+11 od Anny Brandejs.

Aplikácia vitamínu C na pokožku

Hodnoty vitamínu C vekom klesajú, preto pravidelná aplikácia priamo na pokožku bojuje proti degradácii kolagénu. Klinické štúdie ukazujú, že topicky podávaný Vitamín C povzbudzuje tvorbu kolagénu v pokožke, zosvetľuje pigmentové škvrny, eliminuje dôsledky pôsobenia voľných radikálov a tým napomáha udržaniu mladej a krásnej pleti.

Zdravotné benefity vitamínu C sú prikladané hlavne tomu, ako dokáže podporiť syntézu kolagénu a obmedzovať jeho rozpad. Kolagén pracuje ruka v ruke s elastínom, a spoločne podporujú pevnosť a elasticitu pleti. Zjednodušene povedané pôsobí kolagén ako rám, vďaka ktorému je pleť vypnutá a pevná, zatiaľ čo elastín stojí za jej pružnosťou.

Spojivové štruktúry zložené z kolagénu (poznáme ich ako kožná papily), ktoré sa nachádzajú v dermis, sa s jeho znižujúcou hladinou v pleti zmenšujú a oslabujú. Štúdie však ukazujú, že topicky aplikovaný vitamín C môže významne zvýšiť ako hustotu, tak počet dermálnych papíl.

Použitie vitamínu C priamo na pokožku je 20-krát účinnejšie ako orálne užitie. Jednoduchou aplikáciou priamo na pokožku počas 3 dní môžeme dosiahnuť optimálnu hladinu Vitamínu C v pokožke, ktorú nenaruší ani následne umývanie vodou a prípadné trenie. Takže aj po ukončení topickej aplikácie signifikantné množstvo vitamínu  C ostáva v pokožke až počas ďalších 3 dní.

Zvýšte účinnosť vašej každodennej starostlivosti o pleť proti starnutiu s maximálnym obsahom vitamínu C, ktorý pomáha obnoviť pevnosť pleti, vyhladí jemné vrásky a zosvetlí tón pleti.

Ako si vybrať sérum s vitamínom C?

Zhrnutie

Ideálnou stratégiou pre boj s vráskami je:

1, Používajte antioxidanty, aby ste neutralizovali voľné radikály spôsobujúce úbytok kolagénu.

2, Užívajte kolagén – konzumujte želatínu, alebo hydrolizovaný morský kolagén,  aby ste regenerovali vašu pokožku, udržali jej hrúbku a zabránili tvorbe vrások.

Odporúčané produkty