NOVÝ TREND Z JAPONSKA? 7 FAKTOV A MÝTOV O HOLENÍ ŽENSKEJ TVÁRE

Zatiaľ čo je v USA a aj u nás holenie tváre u žien novinkou, v Japonsku sa praktizuje už veľmi dlho. Kúpiť si tam môžete aj malé ružové žiletky vhodné práve na pokožku ženskej tváre. Dôležité je vedieť, ako si správne tvár holiť. Určite si zaobstarajte vhodnú holiacu penu, krém alebo gél a žiletkou pohybujte v smere rastu chĺpkov. Na záver nezabudnite pleť ošetriť zvlhčujúcim antioxidačným prípravkom, ktorý minimalizuje zápal a podráždenie.

Ak o holení tváre uvažujete, zoberte do úvahy aj nasledujúce možné javy. Nemusíte na sebe spozorovať všetky, byť pripravený sa však oplatí.

1,  Pocit ako po peelingu

Po holení budete mať na pokožke pocit, ako by ste ju práve zbavili odumretých buniek pomocou peelingu. Dalo by sa povedať, že ide o drastickejšiu formu pílingu, pri ktorej sa odstraňuje zhrubnutejšia časť kože aj najjemnejšie chĺpky na tvári, ktoré majú aj ženy. Hoci sú jemné ako broskyňa, niektorým ženám vadia. Po ich odstránení je pleť belšia a sviežejšia. Bol to údajne aj recept Marilyn Monroe a dnes mnohých ďalších žien.

2, Chĺpky nebudú hrubšie

Je to mýtus – odstraňovanie chĺpkov voskom či ich holenie nespôsobí, že nové budú hrubšie a rýchlejšie vyrastú. Každý máme v pokožke určité množstvo vlasových folikúl a ak nie sú zničené laserom, rastú v rovnakom množstve a hrúbke. Lekári  tiež vyvracajú mýtus, že by po holení rástli hrubšie a tmavšie chlpy. Odrezaním chĺpka sa nemení jeho štruktúra. Väčšina mužov sa holí nahladko skoro celý život. Preto v 30-ke či 40-ke vyzerajú mladšie a majú lepšiu pleť ako ženy. 

3, Budete mať strnisko

Po krátkom čase vám začnú rásť chĺpky znova a budú vyzerať ako strnisko.

4, Ľahšie nanášanie make-upu

Holením dosiahnete jemnejšiu pokožku a make-up sa tak jednoduchšie nanáša a lepšie drží.

5, Zarastanie chĺpkov

Rovnako ako aj pri holení iných partií tela, rátajte so zarastaním chĺpkov. Predísť mu môžete použítím vhodného holiaceho prípravku a opatrným holením.

6, Spálenie pokožky

Ak máte citlivú pleť, môžete si holením spôsobiť popáleniny. Vyhnete sa im použitím kvalitného holiaceho prípravku.

7, Pravidelné holenie

Keď si už raz začnete holiť tvár, rátajte s tým, že holenie bude musieť byť pravidelné a časté. Strnisko totiž vyrastie veľmi rýchlo.