Najlepší krém proti vráskam? Čo musí obsahovať? Aké sú moje skúsenosti s Medik8 a vaše recenzie

Medzi najväčšie obavy ľudí patrí starnutie a vrásky. Zmierte sa s tým, nik sa z vrások neteší, existujú však spôsoby, ako proces starnutia spomaliť a pleť udržať pružnú a pevnú.

Okrem prirodzeného starnutia v priebehu času môžu na urýchlenie prejavov starnutia významne prispieť aj ďalšie faktory, ako napríklad dlhodobé vystavenie slnku a nezdravý životný štýl. Naša voľba zdravo žiť (alebo aj nie) má s vekom významný vplyv na našu pokožku. Aj keď budú vrásky pribúdať, existujú spôsoby, ako minimalizovať ich viditeľnosť udržiavaním zdravého životného štýlu, dostatkom spánku, cvičením tvárovej jogy a pravidelným nanášaním krémov a sér proti vráskam.

Krémy proti vráskam môžu byť svätým grálom pre mnoho ľudí, ktorí dúfajú, že budú vyzerať mladšie, zdravšie a žiarivejšie. Na trhu je toľko krémov proti vráskam, na pultoch obchodov pribúda čoraz viac produktov od rôznych značiek, ale ktoré z týchto krémov na vrásky vlastne fungujú? Pokračujte v čítaní, aby ste mohli zúžiť výber a investovať do najlepších dostupných krémov proti vráskam.

Fungujú krémy proti vráskam?

Aby sme zistili, či krémy proti vráskam dokážu redukovať viditeľné stopy stračích nožičiek, jemných vrások a vrások, musíme sa bližšie pozrieť na účinné látky, ktoré sa v týchto druhoch výrobkov nachádzajú. Existujú určité účinné zložky dodávajúce veľa vitamínov, minerálov a antioxidantov, ktoré sú mimoriadne účinné pri schopnosti uvoľniť vrásky a iné príznaky starnutia a poskytnúť zákazníkom rýchlejšie a lepšie výsledky, ktoré hľadajú. Vitamíny a minerály dodávajú pokožke potrebné živiny a účinné antioxidanty pomáhajú ničiť voľné radikály a vylučujú toxíny z tela a pokožky. Krémy proti vráskam sa snažia opraviť pružnosť pokožky, stimulovať produkciu kolagénu. V krémoch proti vráskam sa však nachádzajú aj neúčinné zložky, ktoré neprispievajú k pozitívnym výsledkom. Účinnosť krému závisí aj od rôznych typov pleti – suchej, mastnej a zmiešanej.

Ako starneme, elasticita a tvorba kolagénu našej pokožky začínajú klesať. Dlhodobé vystavenie slnku bez náležitej ochrany pomocou slnečných lúčov umožní silným UV lúčom preniknúť do hlbokých vrstiev pokožky; toto podporuje predčasné starnutie. Mnoho rôznych druhov protivráskových ošetrení na trhu je drahých a nesú vysoké riziko vedľajších účinkov s dočasnými výsledkami. Krémy proti starnutiu však predstavujú trvalé riešenie pre mladistvú pokožku ak je starostlivosť správne nastavená a v starostlivosti o pleť sme disciplinované.

Znaky, že by ste mali zvážiť krém proti vráskam

 • Okolo očí sú zreteľné jemné linky
 • Zdá sa, že pokožka je čoraz suchšia a drsnejšia
 • Koža vyzerá matnejšie, chýba jej žiarivosť
 • Zaznamenali ste pokles kontúr a póry sú viac viditeľné
 • Kedy by ste mali začať používať krém proti vráskam?

Mnoho ľudí verí, že by mali začať používať prostriedky proti starnutiu okolo 30-35 rokov, ale v skutočnosti je lepšie začať preventívne výrobky používať až v dvadsiatich rokoch (okolo 21-25). V dvadsiatich rokoch sa odporúča používať jemnejšie krémy bohaté na antioxidanty a po dosiahnutí tridsiatky postupne prechádzať k výkonnejším produktom. Správny vek na použitie týchto krémov závisí od vašej pokožky, výberu životného štýlu a ďalších faktorov. Najpodstatnejším krémom proti vráskam je váš denný krém s UV filtrom.

Ako si vybrať správny krém alebo sérum proti vráskam

Existuje dôvod, prečo sú výrobky starostlivosti o pleť na vzostupe … niektoré z nich skutočne fungujú! Aj keď je skvelé mať k dispozícii rôzne možnosti, je dobré viac možnosti zúžiť na tie najlepšie a funkčné. Ak ste v starostlivosti o pleť nováčikom, je treba zvážiť niekoľko vecí, ktoré vám pomôžu vybrať ten správny produkt pre vás a zároveň vám ušetria čas a peniaze za tie neúčinné.

Ako sa rozhodnúť? Zvážte nasledujúce

 1. Spoľahliví výrobcovia. Voľte spoľahlivého výrobcu, s vlastnými biochemikmi a výskumom.
 2. Uvedené zložky na obale, tie účinné musia byť na prvých pozíciách. Ak sú na chvoste zoznamu, množstvo je tak malé, že nestojí za úvahu.
 3. Pozitívne hodnotenie zákazníkov. Čítajte recenzie.
 4. Dobre zdokumentované účinné látky. Na internete nájdete aj relevantné štúdie.

Najlepšie aktívne zložky, ktoré hľadajte vo vašom kréme

Retinol

Pomáha redukovať vrásky, podporuje pevnú pokožku, zosvetľuje slnečné škvrny. Vitamín A(retinol) je schopný stimulovať bunkovú obnovu v pokožke, vytláča čerstvé kožné bunky na jej povrch, výsledkom čoho je jemnejší a mladistvejší vzhľad pokožky.

Napomáha otváraniu pórov pre bezchybný stav pleti a podporuje tvorbu kolagénu, bojujúc tak proti jemným linkám a vráskam. Je účinný pri blokovaní tvorby pigmentu a zanecháva pleť svetlejšiu s jednotnejším tónom. Všetky séra vitamínu A od firmy Medik8 sú balené v kapsulách obsahujúcich mikro-tekutinu alebo v polymérovej škrupine. Keď sa sérum votrie do pokožky, táto enkapsulácia sa rozpadne a vitamín A sa postupne a pomaly uvoľňuje. Toto výrazne minimalizuje riziko podráždenia a zaručuje pomalý a dlhšie trvajúci nástup účinku. Preto sú produkty Medik8 s retinolom považované za „inteligentný retinol“. Retinol 3TR intense tu

Niacínamid

Vyhladzuje vrásky, zvyšuje produkciu keratínu pre pružnosť pokožky a vytvára na pokožke ochrannú vonkajšiu vrstvu. Pomôže každému typu pleti

 • Mastná pleť náchylná k nedokonalostiam bude ťažiť z obsahu niacínamidu a zinc PCA, ktoré minimalizujú produkciu kožného mazu a znižujú výskyt vyrážok
 • Suchá pleť ocení obsiahnutú kyselinu hyalurónovú, ktorá jej poskytne okamžitú hydratáciu; niacínamid a krystalid (kryštalické peptidy) navyše stimulujú syntézu ceramidov, ktoré hrajú významnú úlohu vo formovaní ochrannej kožnej bariéry brániacej vysychaniu pokožky
 • Normálna pleť získa vďaka krystalidu krištáľovo rozjasnený vzhľad, je prečistená, vyhladená a povrchovo zjednotená, získa mladistvý jas
 • Zrelá pleť ocení navýšenie produkcie kolagénu a elastínu, a tým pádom redukciu vrások a jemných liniek vďaka krystalidu
 • Citlivej pleti sa uľaví od podráždenia vďaka niacínamidu, ktorý je jednou z najlepších kozmetických látok pôsobiacich proti zápalom

Odporúčam sérum Clarity peptides od Medi8

Kyselina hyalurónová

Doplňuje vlhkosť v pokožke, čo pomáha dodávať pokožke kyprejšiu hydratovanú žiaru. Zvlhčujúca látka, ktorá dokáže pleť zásobiť vodou z atmosféry, navyšuje vlastnú schopnosť kože zadržiavať vodu a zanecháva ju hydratovanú a so žiaducim objemom.

Vytvára tzv. hydratačnú bariéru, čím napomáha vyhladeniu a zjemneniu pleti. Dokáže v pleti zadržať až tisícnásobok svojej váhy vody. Obsahuje kyselinu pantoténovú (vitamín B5) a kyselinu hyalurónovú. Po aplikácii séra vďaka nim dochádza k okamžitému zjemneniu a vyhladeniu pokožky. Kyselina hyalurónová sa radí k látkam s najväčšou schopnosťou viazať na seba vodu, a preto dokáže pleť výborne zavodniť a udržať ju dlhodobo hydratovanú. Sérum Hydr8B5 Intense Medik8

Kyselina L-askorbová (vitamín C)

Stimuluje produkciu kolagénu a obnovu kožných buniek. Kyselina askorbová , teda vitamín C pomáha chrániť pleť proti voľným radikálom (hlavnej príčine starnutia v dôsledku slnečného žiarenia) a zároveň minimalizuje tvorbu tmavých škvŕn. Rad produktov s vitamínom C značky Medik8 pomáha spúšťať syntézu kolagénu, zvyšovať pružnosť a hustotu pleti a zároveň zlepšuje textúru pleti a presvetľuje pokožku. Je tiež prevenciou proti starnutiu v dôsledku slnečného žiarenia, vyhladzuje vrásky a obmedzuje pigmentáciu. V prípade C15 pure Medik8 sa nejedná o obyčajný vitamín C, ale o jeho unikátny koncept, ktorý je v súčasnej dobe patentovaný.

Peptidy a rastové faktory

Štúdia o účinnosti peptidov a kolagénu a tvrdí, že kolagén je jedným z najdôležitejších proteínov v pokožke, ktorý jej dodáva hrúbku. Jeho množstvo klesá najmä vplyvom starnutia, environmentálnych faktorov, UV lúčov a stresu a tento úbytok spôsobuje tvorbu vrások.

Dobrou správou je, že topická aplikácia peptidov môže vyslať signál na produkciu nového kolagénu, dôsledkom čoho sa pleť stáva mladšou a pružnejšou. Podporou kolagénovej syntézy peptidy posilňujú ostatné proteíny v pokožke, ako sú keratín a elastín a nadbytok rôznych peptidov môže spôsobiť ich rozdielne pôsobenie. 

Niektoré peptidy majú upokojujúce účinky, iné zmierňujú viditeľnosť vrások, stratu pevnosti a vyhladzujú výrazové linky.“ Ako ich teda správne lokalizovať? Aké druhy peptidov hľadať na obaloch kozmetiky? Tie najúčinnejšie a štúdiami potvrdené sú Matrixyl 3000, Argirelox a peptid medi. Odporúčam Liquid peptides Medik8

Ceramidy

Poznáte ceramidy? Tieto zložky kozmetických produktov sú dokonale multifunkčné. Nielen, že podporujú hojivé a regeneračné procesy v pleti, ale navyše stimulujú aj jej omladenie. Nájdete ich väčšinou v pleťových krémoch.

Ceramidy sú lipidové molekuly. Na základe tejto svojej podstaty napomáhajú pri topickej aplikácii obnoviť prirodzený ochranný lipidový plášť pleti, ktorá vďaka tomuto mechanizmu zostáva hydratovaná, pružná a svieža. Ak teda chcete zachovať mladistvý vzhľad pleti a jej zdravie, nestačí len vitamín C alebo vitamín A, ktoré sú pre omladenie pleti super. Dôležitý je skrátka aj tuk.

Ceramidy sú pritom prirodzenou zložkou kože, ktorá ich sama produkuje. Bohužiaľ, tak ako s ďalšími dôležitými látkami, ako je napríklad kolagén či kyselina hyaluronová, aj produkcia ceramidov sa so starnutím organizmu znižuje. Odporúčam Advanced night restore Medik8

Krémy proti vráskam môžu byť skvelým riešením, ktoré pomôže spomaliť proces starnutia, ak sa vyberajú s  rozumom. Ak si chcete vybrať ten najlepší krém proti vráskam, bolo by najlepšie zvážiť, či produkt obsahuje účinné látky, aby priniesol požadované výsledky, porovnať ceny, aby ste našli ten, ktorý je pre vás najrozumnejší. S troškou lásky, pozornosti a správnym produktom môžete svojej pokožke vrátiť späť mladšie a žiarivejšie dni.

Recenzia noviniek. MEDIK8 CRYSTAL RETINAL 6, SUPER C30+INTENSE A ZVLÁČŇOVAČ S AKTIVÁTOROM KYSELINY GLYKOLOVEJ 

Recenzia noviniek Medik8. Medik opäť nesklamal. Produkty Medik8 sú skutočne neuveriteľné a tak účinné! Testovala som ich tri najnovšie produkty, ktoré si postupne predstavíme. Medik8 vyrovnávajúci zvláčňovač s aktivátorom kyseliny glykolovej Balance Moisturiser & Glycolic Acid Activator je vynovenou verziou staršieho produktu s názvom betazvláčňovač, ktorý bol nie len premenovaný, ale aj obohatený o aktivátor kyseliny glykolovej, […]

Read more

Testovala som nočné krémy. MEDIK8 nočný krém Advanced night restore a očný Advanced night eye. Ako dopadli v teste?

Otestovala som novinky na ktoré som sa už veľmi tešila. Mám rada Medik8, takže zakaždým, keď prídu na trh s novinkou, som nadšená. Dnes by som sa chcela podeliť o skúsenosti s absolútnym bestsellerom, ktorým je vylepšený nočný a očný krém. Advanced night restore nočný krém Je určený pre osoby staršie ako 25 rokov a je […]

Read more

Používam tretí mesiac tento ľahký a výživný nočný krém na moju zmiešanú pleť. Nanášam večer na čistú tvár 3-4 kvapky retinolu, jemne vmasírujem, chvíľu počkám, následne priloženou špachtličkou nanesiem tento nočný krém.

Výsledky boli viditeľné už na 3. deň. Táto kombinácia je najlepšia akú som doteraz mala, pleť je na ďalší deň zjemnená, vyhladená a oddýchnutá. Vôňa je príjemná. Moja pleť si to po celom dni zaslúži.

Sérum používam 2 mesiace. Začiatky s retinolom boli zaujimavé ( podraždenie, zčervenanie, olupovanie) ale po konzultacii mi bolo doporučené vydržať. A teraz môže povedať že sa oplatilo vydržať. Moja pleť si zvykla a už vidieť prvé výsledky. Pleť je hladká, vypnutá, vrásky jemnejšie … určite odporúčam Retinol 3TR intense

Lucie Kovarova

17.november 2019

Tak toto je ďalší level po retinolovom oleji. Maximálna spokojnosť. Ako 50ročná, pracovne vyťažená žena, s často nedostatočným spánkom, sa ráno zobúdzam s krásne hladkou a vypnutou pokožkou. Používam toto sérum dva týždne a výsledky sú viditeľné – pružnejšia a hladšia pleť, vypnutejšia pokožka v okolí sánky, tzv. syslie vaky miznú aj ochabnutý podbradok.

Čo som si všimla posledné dni je úžasné, a totiž že mi zmizli popraskané červené cievky v okolí nosových krídielok a dierok. Možno je to aj vďaka predchádzajúcemu asi 8-týždňovému používaniu vitamínového retinolového séra na noc. V každom prípade som s týmto prípravkom viac ako spokojná!

Júlia Kašprišinová

Crystal Retinal 6- retinolové sérum
5. marca 2020

Odporúčam každé ráno začať s týmto sérom. Je jemne olejové, ale pekne sa vstrebáva. Stačia 3-4 kvapky, a pokožka je krásne rozžiarená celý deň.

Unikátne DVD. Cviky sú odborne vysvetlené a popísané do detailu. Naozaj nepoznám nikoho, kto by Ivetku v jej vedomostiach o svaloch na tvári prekonal. Každá žena by mala cvičenie tvárovej gymnastiky zahrnúť do svojej dennej rutiny ako pitie kávy alebo obľúbeného čaju. Toto DVD-čko je návod na cvičenie tváre efektívne. Cviky jemne pália, sladko bolia a aj preto fungujú. Líčka sa vracajú na pôvodné miesto, miznú ryhy na čele, oči sa otvárajú a pery sa prirodzene vracajú k objemu. Čo si viac želať? Ďakujem Ivetka, si profesionál na svojom mieste. Veľa štastia v ďalšej tvorbe.

 1. som ekzematička a moja pleť neznesie hocičo. s retinolom som začínala veľmi opatrne. raz za týždeň prvý mesiac, potom dvakrát,…

 2. Tento krém mi poradila pani Ivetka a som s ním maximálne spokojná. Mám mastnú pleť so sklonom k akné. Odkedy…

 3. Absolútna spokojnosť. Prvýkrát som si objednala, že skúsim a dostali ma to. Mám dosť mastnú pleť ale s používaním tohto…