Morský kolagén kľúčom ku krásnej a hydratovanej pokožke

Morský kolagénový nápoj je kľúčom k hladkej pleti bez vrások a celulitídy. Pijem ho už 3 mesiace. Moja pleť je evidentne hladšia, pružnejšia, akoby sa pokožka napila vodou zvnútra. Iste, vek nezastavím ale môžem spomaliť starnutie pokožky, kĺbov, vyzerať  a cítiť sa opäť mladšie. 

Úlohou kolagénu je udržať pružnosť pokožky, minimalizovať vznik vrások, udržať štruktúru pokožky v čo najkvalitnejšom stave, nepretržite obnovovať kožné bunky, hydratovať pokožku zvnútra.

Od 25. roku života sa obsah kolagénu v pokožke znižuje a po 40. roku sa netvorí už vôbec. Po 25 rokou života sa každým rokom sa znižuje produkcia kolagénu o 1.5 percenta. Je pre telo dôležité jeho dopĺňanie a vhodné pre zachovanie zdravej a pružnej pokožky bez vrások. Bez kolagénu vznikajú vrásky, celulitída, pokožka je suchá, stráca sa lesk nechtov a vlasov a začína neodvratný proces starnutia.

Morský kolagén je výnimočný kolagén, ktorý ovplyvňuje bunkovú obnovu a regeneráciu kolagénových vlákien. Vďaka svojej stavbe zabezpečuje pokožke, vlasom i nechtom optimálny stupeň výživy. 

 

Čistý morský kolagén je bohatý na mnohé peptidy, hlavne na:

  • HYDROXYPROLÍN je najdôležitejšia zložka pre produkciu kolagénu v bunkách
  • ARGINÍN pomáha stimulovať imunitný systém
  • ALANÍN dodáva energiu do svalových tkanív, mozgu a centrálneho nervového systému a posilňuje imunitný systém
  • GLYCÍN spúšťa uvoľňovanie kyslíka potrebného pre proces tvorby buniek 

 

Bio-Aktívny kolagén predstavuje jeden z najväčších vynálezov svetovej biochémie. Jeho jedinečnosť je v tom, že si zachováva aj po jeho spracovaní štruktúru trojitej špirály, tzv. helisy, ktorá je typická len pre bielkoviny živých organizmov.  

Morský – Bio-Aktívny kolagén je najviac podobný ľudskému kolagénu. Spracováva sa tak, aby bola zachovaná jeho biologická hodnota – tzv. studenou technológiou. Touto technológiou je vyextrahovaný vysoko kvalitný kolagén, ktorý má tiež prívlastky „živý“ a „biologicky aktívny“ so zachovanou biologickou štruktúrou.

Účinky kolagénu:

– intenzívna hlboká hydratácia 
– zvýšenie elasticity pokožky 
– vyhladenie drobných vrások 
– spomalenie stárnutia pokožky 
– zosvetlenie pigmentových škvŕn

Navyše:

– účinná doplnková terapia pri liečbe celulitídy 
– vysoko účinný proti rozšíreným cievkam a striám 
– nevyvoláva alergické reakcie 
– regeneruje nechty a vlasy 
– má antikoagulačné vlastnosti 
– ochrana pred vznikom krvných zrazenín
– zlepšuje hojenie pokožky pri poraneniach a popáleninách 
– obsahuje glycín, ktorá je dôležitá pre zdravý rast svalov

Čo je to kolagén

Kolagén je bielkovina tvorená troma proteínovými vláknami (trojšpirála), ktorá sa skladá približne z 20 druhov aminokyselín a je základnou bielkovinou všetkých spojivových tkanív a predstavuje asi 25 % všetkej bielkovinovej hmoty v tele človeka.

Tvorí 30 % celkovej hmoty ľudských bielkovín a až 75% tkaniva pokožky. Kolagén je dnes veľmi skloňované slovo, najmä v kozmetike a v medicíne. Úlohou kolagénu je udržať pružnosť pokožky, minimalizovať vznik vrások, udržať štruktúru pokožky v čo najkvalitnejšom stave, nepretržite obnovovať  kožné bunky, zabrániť dehydratácii.

Kolagén má dôležitú úlohu vo fungovaní pohybového aparátu – udržuje spojivové tkanivo svalov, šliach, kostí aj chrupaviek dostatočne pevné a odolné voči záťaži.

Samotný kĺb sa skladá z dvoch styčných plôch krytých chrupavkou. Jedna plocha sa nazýva kĺbová hlavica a druhá kĺbová jamka. Ďalšou časťou je kĺbové puzdro, ktoré kĺb uzaviera. To je zosilnené väzmi a z vnútornej strany ho vystiela tzv. synoviálna vrstva produkujúca synoviálnu tekutinu (kĺbový maz). Kĺbová chrupavka je pružné a pevné tkanivo, ktoré zaisťuje, aby sa pri pohybe o seba netreli samotné kosti – vytvára dokonalo hladký povrch a zároveň chráni kosti pred nárazmi. Chrupavka nie je zásobená krvou ani do nej nevedú žiadne nervové zakončenia. Výživu získava práve zo synoviálnej tekutiny, ktorá vypĺňa kĺbovú štrbinu vo vnútri kĺbového puzdra a predstavuje viskózne „mazivo“.

Svaly sú na kosti upnuté prostredníctvom šliach. Šľachové zakončenia spájajú svalové brušká s kostným tkanivom a môžu byť prirovnané k silným popruhom. Dobre vyvinuté šľachy sú elastické, silné a schopné vyvinúť značnú silu. Väzy a šľachy tvoria so svalom a kĺbom funkčný komplex – pomáhajú pri napínaní a sťahovaní svalov a zároveň stabilizujú kĺby.

Pre maximálne využitie kolagénu v tele človeka potrebujeme aj ďalšie živiny, ako sú: zinok, vitamín B6, vitamín C, chróm a mangán. Tiež sú potrebné minerály: vápnik, horčík, fosfor a oxid kremičitý. Pokiaľ kolagén nebude účinný ani po 3 mesiacoch jeho užívania, je možné, že telo nemá dostatok týchto látok.

Inca Collagen je výživový doplnok s obsahom 100% čistého morského kolagénu bez prísad. Má výhodnú formu, pretože prášok je rozpustný v tekutine, ktorú je možné bez problémov vypiť.

 

Zloženie 1 vrecúška (3g):

Kolagén typ I: 80.0 % – je najrozšírenejší, prítomný napríklad v koži, šľachách a kostiach. Predstavuje 90 % kolagénu v tele človeka a živočíchov. Má širokospektrálne využitie najmä v kozmetických prípravkov. Tento typ stimuluje produkciu vlastného kolagénu v tele človeka a zároveň tvorí súčasť pre jeho spojenie, tj. syntézu.

Kolagén typ II: 19.5 % – je zastúpený v chrupavkách.

Kolagén typ III: 0.5 % – sa nachádza s typom I. v koži, svaloch a kostiach. Od typu I. sa líši tým, že obsahuje viac proteoglykánov a glykoproteínov.

Inca kolagén na pružnosť a hydratáciupleti

 

Súvisiace články

One thought on “Morský kolagén kľúčom ku krásnej a hydratovanej pokožke”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *