Minimalistická pleťová rutina do 100 eur?

Ako sa začať starať o pleť s obmedzeným rozpočtom? 

Kompletná minimalistická pleťová rutina do 100 eur? 

Áno, je to možné. Starostlivosť o seba sa u väčšiny z nás spája aj so starostlivosťou o našu pleť a drahými produktami. To všetko vidíme na sociálnych sieťach alebo článkoch na internete. Dôležité si vyberať nie podľa značky, ale podľa zloženia. Áno, značky môžete aj kombinovať. Vaša pleť nevie akú značku dávate, iba to, či jej to sedí alebo nie.

Ale povedzme si pravdu… je starostlivosť o pleť naozaj tak drahá? Existuje toľko produktov, toľko krokov a toľko faktorov, ktoré ovplyvňujú naše rozhodnutia, zahlcujú nás a nútia nás myslieť si, že musíme byť na mizine, kvôli investovaniu do všetkých tých rôznych položiek. A to všetko preto, aby bola naša pleť krásna.

Skutočnosť je taká, že každodenná rutinná starostlivosť o pleť sa dá zjednodušiť a skrátiť pre špecifické potreby vašej pleti a rozhodne na ňu nemusíte minúť tak veľa.

Starostlivosť o pleť môže byť drahá, ale s týmto cenovo dostupným sprievodcom bude vaša rutina nastavená bez predražených produktov. Garantujem spokojnosť.😊

Základné kroky rutiny starostlivosti o pleť

Pri vytváraní finančne nenáročnej rutiny starostlivosti o pleť vynechajte všetok humbuk a vráťte sa k základom:

  1. Čistenie
  2. Tonizácia
  3. Aktívne látky
  4. Hydratácia
  5. A samozrejme ochrana proti slnečnému žiareniu pri rannej starostlivosti o pleť

Ak si pri starostlivosti o pleť budete opakovať toto poradie aplikácií, tento systém sa pre vás v krátkom čase stane prirodzeným.

Krok 1: Čistenie

Minimalistická pleťová rutina do 100 eur začína čistením. Čistenie tváre ráno a večer je základom zdravej pleti.

  • Ranné umývanie tváre odstráni všetky baktérie, ktoré sa na nej nahromadili cez noc, a pomôže vám cítiť sa sviežo a pripravene začať deň.
  • Večerné čistenie tváre zbaví vašu pleť make-upu, nečistôt, prebytočného oleja a iného znečistenia, ktoré sa mohli nahromadiť počas dňa.

Určite nemusíte minúť všetky svoje príjmy na nejaký zázračný čistiaci prostriedok, stačí vám spoľahlivý čistiaci prostriedok, ktorý vašu pleť účinne vyčistí bez toho, aby ju podráždil.

Najlepší cenovo dostupný prípravok čistenie pleti: Čistenie pleti Medik8 Surface Radiance Cleanse na zmiešanú a normálnu pleť. Tento čistiaci prostriedok je mojim osobným výberom pre každodenné lacné čistiace prostriedky. Tento produkt je ideálny pre všetky typy pleti, pretože obsahuje jemné čistiace látky z kukurice, cukru a kokosového oleja.

Výrobky od spoločnosti Medik8 sú špeciálne navrhnuté tak, aby neobsahovali SLES (ani podobné drsné síranové látky) a parabény ako konzervačné látky. Toto zabezpečuje veľmi jemné, no zároveň výrazné hĺbkové čistenie, čo je ideálne na efektívne odstránenie make-upu.

Krok 2: Tónovanie

Tonikum je tajomstvom optimalizácie vašej starostlivosti o pleť. Nielenže pomáha zlepšiť tón pleti a jej štruktúru a vyrovnáva pH pleti, ale pomáha vyčistiť póry od akýchkoľvek pretrvávajúcich stôp nečistôt, make-upu alebo nečistôt, vďaka čomu sa ostatné produkty starostlivosti o pleť ľahšie a účinnejšie vstrebávajú.

Najlepšie cenovo dostupné tonikum: Medik8 Daily Refresh Balancing Toner. Toto cenovo výhodné tonikum vyberáme najmä pre osoby, ktoré potrebujú obnoviť rovnováhu a hydratáciu pleti. Tonik je bez obsahu alkoholu, ktoré podporuje ideálne pH kože, zjemňuje ju a upokojuje, zatiaľ čo odstraňuje prebytočný kožný maz a nečistoty.

Krok 3: Ošetrenie aktívnymi látkami – vitamín A, C, E

Tento krok je súhrnným pojmom pre všetky produkty, ktoré sa zameriavajú na konkrétne problémy pleti, ako je napríklad očný krém alebo ošetrenie škvŕn. Aplikácia týchto produktov po čistení a tonizácii a pred hydratáciou dáva aktívnym zložkám šancu preniknúť a vstrebať sa do pokožky a začať pôsobiť.

Žiadni dvaja ľudia nie sú rovnakí a ani ich pleť nie je rovnaká, takže typy produktov starostlivosti o pleť, ktoré sa rozhodnete použiť počas tohto kroku, závisia od vašej pleti a jej jedinečných potrieb. Ja  sa však zameriam na séra, pretože ich široký výber receptúr a zložiek z nich robí užitočnú investíciu pre každý typ pleti.

To si ozaj myslím

Séra sa zameriavajú na konkrétne problémy pleti tým, že dodávajú koncentrované účinné zložky priamo do pokožky a problematických oblastí. Ak chcete riešiť konkrétny problém pleti, či už ide o vrásky, tmavé škvrny, suchosť alebo niečo iné, sérum je vhodnou investíciou.

Najlepšie cenovo dostupné sérum na tvár s vitamínom C je Vitamín C na pleť Monoderma C10. Keďže hydratácia je taká dôležitá, aby naša pleť vyzerala pružne, pevne a žiarivo, musela som vybrať toto sérum. Toto sérum dokáže zvýšiť produkciu kolagénu a elastínu v koži, pričom ide o látky, ktoré udržiavajú mladý vzhľad pokožky. Okrem toho redukuje melanín nachádzajúci sa v koži a tak napomáha odstráneniu hyperpigmentácie.

Vo Vitamín E na pleť Monoderma E5 nájdeme zložky pôsobiace účinne na stresovanú pleť, na pleť s erytémom, suchú až veľmi suchú pleť. Zmierňuje proces starnutia. Chráni bunkové membrány pred poškodením voľnými radikálmi a účinkami UVA žiarenia. Redukuje tvorbu jaziev, urýchľuje hojenie rán a spálenín.

A jeden veľmi kvalitný a cenovo prijateľný retinol je Retinol na pleť Monoderma A15. Jeho hlavné zbrane sú: redukcia akné, silný antioxidant, prečistenie pokožky, Protizápalový účinok, redukcia jemných vrások, omladenie pleti.

Krok 4: Hydratácia

V základnej minimalistickej pleťovej rutine do 100 eur je hydratačný krém skvelým záverečným krokom. Doplní všetku hydratáciu, ktorá sa mohla stratiť v procese čistenia a tonizácie, čím udržiava našu pleť v rovnováhe. Pomáha tiež chrániť našu pleť tým, že v nej udržiava vlhkosť a zároveň blokuje baktérie a iné nečistoty.

Častým omylom je, že ľudia s mastnou pleťou by mali na hydratačný krém úplne zabudnúť. Pre mastnú pleť by bol najvhodnejší prípravok na báze vody.

Najlepší cenovo dostupný hydratačný krém na tvár: by mukk Rich Day výživný denný krém s probiotikami estónskej značky by MUkk. Tento cenovo výhodný hydratačný krém je ideálny pre suchú, citlivú a zrelú pleť.

Obsahuje peptidy, ktoré pochádzajú z fermentovaných kultúr probiotických baktérií Lactobacillus a Cocos Nucifera Ferment, podporujú prežitie prospešných mikroorganizmov na povrchu pleti. Tieto peptidy napomáhajú udržiavať rovnováhu mikrobiómu kože a zároveň poskytujú ochranný efekt proti škodlivým organizmom.

Pre mastnejšiu, normálnu a zmiešanú pleť odporúčam by mukk LIGHT DAY CREAM s probiotikami a morskými riasami

Oboje sa môžu používať aj ako nočné krémy, nenachádza sa tam UV filter.

A zo sér vyberám by mukk DEEP SEA SERUM hydratačné sérum s riasami a probiotikami, pretože po nanesení dodáva pokožke ideálnu vlhkosť a potrebné minerály po celý deň.

Viac o by MUkk vo videu

Krok 5: Ochrana

Opaľovací krém je neodmysliteľnou súčasťou rannej starostlivosti o pleť, a to aj v prípade, že používate iné produkty starostlivosti o pleť alebo make-up, ktoré obsahujú SPF.

Heliocare 360º AGE ACTIVE FLUID SPF 50+ je ideálny pre rutinnú starostlivosť o pleť a zároveň šetrnú k peňaženke. Jeho vysoko účinná fotoimunoprotekcia účinne predchádza a obmedzuje proces starnutia pokožky, vyvolaný vplyvom slnečného žiarenia.

Ako vidíte, produkty, ktoré som vám tu označila sú cenovo veľmi prijateľné. Existuje široká škála cenovo dostupných možností, ktoré môžu byť rovnako efektívne ako ich drahšie alternatívy.

Dôležité je porovnávať zloženie produktov a ich účinnosť, nie len cenu. Pre správny výber je potrebné zohľadniť typ pleti a individuálne požiadavky na starostlivosť o pleť. 

V konečnom dôsledku je na nás, spotrebiteľoch, rozhodnúť sa pre produkty, ktoré vyhovujú našej pleti a zároveň sú šetrné k našej peňaženke.

Chcete viac takýchto odporúčaní? Sledujte moje sociálne siete. 😊

Iveta