Linky a vrásky na tvári prezrádzajú tajomstvá o celkovom telesnom zdraví

Linky a vrásky na tvári prezrádzajú tajomstvá o celkovom telesnom zdraví

Všetci máme vrásky, linky a škvrny. Sú prirodzenou súčasťou nášho života, s ktorou sa žiaľ musíme zmieriť. Vedeli ste však, že vrásky vám môžu prezradiť viac než len vek? Rovnako, ako farba očí reflektuje isté osobnostné črty, vrásky môžu odhaliť fascinujúce detaily o zdraví a stave vášho organizmu.

Podľa expertov mapujúcich ľudskú tvár je táto priamo spojená so zvyškom tela. Prostredníctvom liniek a vrások na pleti a očiach telo vysiela signály a varovné znaky o vašom zdraví, ktoré by ste nemali podceňovať. Tieto teórie sa opierajú o stáročia trvajúce presvedčenie a prinášajú skutočne prekvapivé závery. Každá linka, vráska či škvrna na tvári má svoj špeciálny význam a ak ste naň zvedaví, prečítajte si nasledujúce riadky.

1. Horizontálne linky na čele

Horizontálne linky na čele sa často nazývajú „linky obáv“. Nie je tomu tak náhodou. Vytvárajú sa totiž, keď sa vo vás hromadí vyššie množstvo stresu. Sú znakom, že si potrebujete oddýchnuť a vziať si dovolenku či si vyhradiť trochu času pre seba. Tieto linky sú taktiež spojené so žalúdkom a môžu znamenať, že prijímate príliš veľa cukru alebo tukov a nie ste dostatočne hydratovaní. Ak vás trápia, zaostrite na svoje stravovanie.

2. Linka nad pravým obočím

Ak máte linky medzi obočiami, môže to znamenať oslabenie vnútorných orgánov. Linka nad pravým obočím je spojená s pečeňou a môžu ju zmierniť potraviny ako zelená listová zelenina, sladké ovocie či celozrnné produkty. Ak ju máte, vyhýbajte sa káve, štipľavým pokrmom a soli. Ak máte ťažkosti s pečeňou, určite vyhľadajte lekára.

3. Linka nad ľavým obočím

Linka nad ľavým obočím je spojená so slezinou a môže indikovať jej oslabenie či poškodenie. Posilniť ju môžete niektorými potravinami (sladké či sušené ovocie), rovnako ako pankreas je stimulovaná sladkým jedlom. Vyhýbajte sa však príliš sladkým pokrmom. Ak pociťujete vážnejšie problémy, vyhľadajte lekára.

4. Linka na nosnej prepážke

Niektorí ľudia majú linku priamo cez nosovú prepážku, ktorá môže značiť sezónnu či nesezónnu alergiu alebo byť spojená s libidom. Ak ju máte výraznú, pravdepodobne sa môže jednať o znížený sexuálny apetít.

5. Kohútie stopy

Kohútie stopy, nachádzajúce na bočnej strane očí, patria medzi najčastejšie tvárové linky. Môžu byť znakom toho, že sa smejete celou tvárou (čo nie je zlá vec), občas však môžu indikovať problémy so zrakom. Ak často škúlite na telefón, televízor či počítač, môžu sa vám prehlbovať. Okrem toho sú spojené s vnútornými orgánmi ako žalúdok, obličky a pečeň a môžu znamenať ich oslabenie a potrebu zdravšieho stravovania a cvičenia.

6. Kruhy a vačky pod očami

Občas sa to stane každému, že sa zobudí s nepeknými kruhmi či vačkami pod očami. Tie môžu byť však spojené aj s ťažkosťami s obličkami, ktoré porazíte ovocím, zeleninou a množstvom tekutín. Kruhy a vačky pod očami môžu znamenať aj nedostatočnú krvnú cirkuláciu, proti ktorej sa dá bojovať jogou alebo masážou. Ak sú dlhodobé a seriózne, poraďte sa radšej s lekárom.

7. Mäkké miesta na lícach

Zjemnenie oblastí na lícach či viditeľné škvrny a diskolorácia môžu značiť interný problém. Mäkkosť býva známkou tráviacich ťažkostí, kedy je potrebné prehodnotiť svoje stravovanie. Fľaky, začervenanie či iná diskolorácia môže byť znakom pľúcneho ochorenia. Praktizujte dýchacie a fyzické cvičenia zahŕňajúce kontrolu dychu (napríklad beh), pretože aj pľúca sú živým orgánom a potrebujú sa pravidelne precvičovať. Ak máte problémy s dýchaním, navštívte lekára.

8. Červená špička nosa

Červený nos nemusí značiť nič vážne, je však potrebné vedieť, že je spojený so srdcovým a obehovým systémom. Môže byť signálom problému s krvným tlakom, ktorý by mal byť monitorovaný lekárom, alebo minimálne vami pomocou bežne dostupného tlakomeru. Ak máte červený nos, vyhýbajte sa štipľavým jedlám, alkoholu a káve. Kupujte si potraviny obsahujúce esenciálne nasýtené tuky, ideálne je avokádo.

9. Linky okolo úst

Mnoho ľudí má vertikálne linky po bokoch úst. Táto oblasť je spojená s črevami, ktoré jednoducho podporíte vitamínom D, vlákninou, cvičením a množstvom tekutín.

10. Smiechové linky

Smiechové linky môžu mať dve veľmi odlišné príčiny. Ak sa často smejete, samozrejme s nimi počítajte. Ak ste si však istí, že smiech nie je ich príčinou, môžete mať oslabený pankreas. Jeho zdravie posilníte čučoriedkami, čerešňami, hroznom, cesnakom či špenátom.

11. Linky okolo spodnej pery

Linky okolo spodnej pery nemáva každý, týkajú sa najmä fajčiarov či ľudí s problémami so slezinou. Jedzte veľa zeleniny, ako je dyňa, repa či mrkva. Zdravie sleziny podporíte prijímaním stravy v malých a častejších porciách.

12. Škvrny na perách

Škvrny na perách môžu značiť nedostatočnú cirkuláciu, ktorú zlepšíte jogou či inou fyzickou aktivitou. Môžu znamenať aj problémy s črevami, kedy opäť pomôže strava bohatá na vlákninu. Ak si neviete rady sami, navštívte odborníka.

13. Linky na krku

Linky na krku pripomínajúce dvojitú bradu sú extrémne bežným javom a môžu znamenať nadváhu. Môžu byť však aj znakom problémov so štítnou žľazou, ktoré vyriešite užívaním zinkových tabletiek či obmedzením lepku v strave. Ak vyriešite ťažkosti so štítnou žľazou, môžete aj schudnúť.

14. Kruh okolo dúhovky

Okrem vrások by ste mali sledovať aj svoje oči. Ak máte kruhy okolo dúhoviek, môže to značiť zvýšený cholesterol. Ten môže znamenať riziko srdcového infarktu či iného ochorenia tohto orgánu. Cholesterol si však dokážete znížiť prijímaním zvýšeného množstva zeleniny, sóje či orechov a menšieho množstva trans tukov.

15. Viditeľné žily na spánkoch

Ak máte na svojich spánkoch viditeľné žily, môže sa jednať o zvýšený krvný tlak. Mali by ste zmierniť stres vo svojom živote, cvičte jogu alebo sa pravidelne prechádzajte, pomôže aj dovolenka. Krvný tlak znížia aj banány či menšie množstvo soli.

16. Linka medzi spodnou perou a bradou

Vznik linky medzi spodnou perou a bradou je zapríčinený zadržiavaním negatívnych pocitov a môže negatívne ovplyvniť aj vaše zdravie.

 

A nezabudnite ani na retinol a vitamín C. Prezrite si tieto balíčky

Výhodné kity v 30% zľave