Žiarivá a hydratovaná pleť – 10 tipov krásy

Vaša pokožka je najväčší orgán, ktorý máte, takže sa o ňu určite chcete starať. Žiarivá pleť – pokožka sa zvyčajne považuje za znak zdravia a vitality. Na druhej strane matná alebo suchá pokožka pridáva vek a nepohodlie.

Tu je 10 produktov a zmien životného štýlu, ktoré môžete implementovať ako súčasť svojej rutiny v oblasti krásy a starostlivosti o žiarivú pleť.

1, Upokojte pokožku arganovým olejom

Arganový olej je vhodný na pokožku celého tela a pre všetky typy pleti, najmä pre zrelú, suchú a citlivú. Účinne napomáha pri liečbe rôznych kožných ochorení, napríklad psoriáze (lupienke), akné či ekzémov. Hydratuje a vyživuje pleť a vlasom dodáva vitalitu, silu, lesk a hebkosť. Na rozdiel od mnohých chemických látok ho ľudská pokožka dobre znáša a vstrebáva.

Odporúčam pleťový olej sleeping beauty od Yage

Traduje sa, že tajomstvo mladosti, krásy a zdravia nájdete práve v arganovom oleji.

2, Používajte aloe vera, aby bola pokožka silná a zdravá


Aloe vera má liečivé vlastnosti a môže stimulovať rast nových buniek. Tiež upokojuje a hydratuje bez upchávania pórov. Používanie aloe vera po každodennom umývaní tváre môže dodať pokožke zdravý lesk. Odporúčam sérum od estónskej značky by Mukk s obsahom aloe vera.

Deep sea sérum s morskými riasami a Aloe


3, Po umytí tváre poriadne hydratujte


Zvlhčite svoju pokožku prípravkami, ktoré uzamykajú vlhkosť, podporujú hojenie a majú antioxidačné vlastnosti, ktoré podporujú žiarivý a mladistvý vzhľad. Neodlupujte si pokožku, keď máte pocit, že je suchá, a nevynechávajte hydratačný krém len preto, že vaša tvár je mastná.

Naneste hydratačný krém na pokožku, keď je ešte mokrá zo sprchy alebo z opláchnutia tváre. To uzamkne dodatočnú vlhkosť.

4, Používajte opaľovací krém denne


Nosenie opaľovacieho krému s SPF 30 alebo vyšším môže zabrániť rakovine kože. Udržiavanie pokožky chránenej pred škodlivými UV lúčmi tiež chráni pred fotostarnutím, čo je proces starnutia pokožky.

Uistite sa, že si každé ráno nanášate prípravok s opaľovacím krémom, dokonca aj v dňoch, keď prší alebo je zatiahnutá obloha. Používajte Heliocare celoročne. Aplikujte ho na váš hydratačný denný krém.

5, Nájdite si očistnú rutinu, ktorá funguje


Nechcete okradnúť svoju pokožku o vlhkosť tým, že ju budete umývať príliš často, a nechcete povzbudiť svoje póry, aby produkovali príliš veľa mazu navyše, aby ste kompenzovali prílišné odmastenie.

Umyť si tvár po tom, ako sa zapotíte, hneď ráno a tesne pred spaním, je zvyčajne tou najlepšou bodkou pre zdravú pokožku.

6, Vyhnite sa fajčeniu a pasívnemu fajčeniu


Keď vystavíte svoju pokožku cigaretovému dymu, pokryjete si tvár najrôznejšími chemickými toxínmi. To zvyšuje oxidačný stres vo vašich kožných bunkách, čo vedie k predčasnému starnutiu pleti.

Ak fajčíte, zvážte svoju pokožku ako ďalší dôvod, prečo prestať fajčiť.

7, Pite viac vody

Vaša pokožka sa skladá z buniek, ktoré potrebujú vodu, aby dobre fungovali. Spojenie s pitnou vodou a zdravou pokožkou stále pretrváva, ale minumálne jedna štúdia z roku 2015 dospela k záveru, že existuje silné prepojenie medzi pitím väčšieho množstva vody a zdravšou pokožkou.

Zamerajte sa na najmenej na 1,5 litra vody denne.

8, Jedzte, aby ste vyživovali pokožku


Konzumácia stravy bohatej na ovocie a zeleninu dodá vitamíny a antioxidanty. Podľa Mayo Clinic môže mať konzumácia zdravých tukov, ako sú rybie oleje, a vyhýbanie sa spracovaným potravinám s množstvom konzervačných látok priame spojenie so zdravšie vyzerajúcou pokožkou.

Zvážte užívanie doplnku výživy Happy skin Therapy. Je od slovenského výrobcu a obsajuhe všetko pre krásnu pleť. Nájdete tam extrakty zo zeleného čaju, prasličky, čučoriedok aj olív.

Happy skin therapy

Happy skin therapy

Obsahuje zmes 125 polyfenolov rastlinného pôvodu, ktoré vám zabezpečia 24 hodinovú dávku antioxidantov, vďaka ktorým dochádza k minimalizovaniu oxidačného stresu, ktorý spôsobuje predčasné starnutie pleti. Polyfenoly pôsobia predovšetkým antioxidačne, ale kožu tiež chránia pred radom negatívnych vonkajších stimulov, ktoré môžu mať za následok jej starnutie s prejavmi ako sú vrásky, unavený vzhľad, nejednotný farebný tón pleti, strata pružnosti a ochabnutie pleti.

9, Užívajte probiotiká


Probiotické doplnky môžu:

  • posilniť svoj imunitný systém
  • zlepšiť trávenie
  • znížiť nadúvanie a zápaly v tráviacom trakte


Podľa jednej štúdie z roku 2014 môžu probiotiká prispieť k zdravým vlasom a viditeľne žiariacej pokožke. Aplikujte probiotické krémy priamo na pleť. Výborné krémy s probiotikami vyrába estónska značka by Mukk

10, Skráťte sprchu


Para a teplo môžu otvoriť póry a pomôcť vám zbaviť sa toxínov. Ale tečúcou horúcou vodou po pokožke dlhšie ako niekoľko minút v kuse môžete odstrániť mastnotu z pokožky, takže bude vyzerať unavene a matne. Pokúste sa minimalizovať vystavenie pokožky extrémne horúcej vode.

Pridajte sa k nám na Facebook a získajte vždy najlepšie tipy a najnovšie novinky pre žiarivú a hydratovanú pleť – pokožku.

Odporúčané produkty