Trápia vás úzke pery a vrásky nad hornou perou? 13 tipov ako zväčšiť pery prirodzene

Beauty concept – Gorgeous Young Brunette Woman face portrait. Beauty Model Girl with bright eyebrows, perfect make-up, red lips, touching her face. Isolated on pink background

Úzke pery, linky a vrásky okolo úst sú nešťastnou súčasťou procesu starnutia. Vrásky okolo úst v podobe vertikálnych čiar nad vrchnou alebo pod spodnou perou sú tiež spôsobené inými faktormi, napríklad mimika, fajčenie, nadmerné opaľovanie, nedostatočná hydratácia a výživa. Vrások sa môžete zbaviť pomocou výrobkov pre starostlivosť o pleť, tvárovou gymnastikou, domácimi maskami, botulotoxínovými injekciami, invazívnymi laserovými kúrami alebo kozmetickou chirurgiou. 

13 tipov ako zväčšiť pery bez injekcií

1. Masáž zubnou kefkou

Každá žena túži po výrazných perách, ale nie všetky sme však obdarené. Mierne zväčšenie a najmä zdravší vzhľad môžete dosiahnuť každodennou masážou. Budete potrebovať kefku s jemnými štetinkami, ktorou budete po perách robiť pomalé krúživé pohyby. Nesmiete veľmi tlačiť, aby ste si jemnú pokožku nepoškodili! 

Dôležité je aj ich navlhčenie, čím sa zredukuje trenie. Výsledkom bude dobre prekrvená oblasť, vďaka čomu sa ústa opticky zväčšia a budú pôsobiť krajšie. Nakoniec pery ošetrite balzamom, po polhodine môžete naniesť aj rúž alebo lesk.   

2, Škoricový píling

Zmiešajte lyžicu kryštálového cukru, lyžičku mletej škorice, lyžičku kokosového oleja a zmes naneste na suché a čisté pery. Jemne ich pomasírujte, aby ste z nich odstránili popraskanú kožu. Píling nechajte pôsobiť dve minúty, potom ho zmyte vlažnou vodou. Vaše pery sa prekrvia a vy budete cítiť jemné brnenie. To spôsobí, že budú vyzerať plnšie.

 3, Med a citrón

Aj pery si zaslúžia rovnakú osobitú starostlivosť ako iné časti tela. Okrem všetkých prípravkov si opäť môžete dopriať dávku domácej kozmetiky. Favoritom je v tomto prípade med. Nič im nedokáže pomôcť práve tak ako on. Stačí si každé ráno natrieť na pery tenký filter a nechať to pôsobiť aspoň 15 minút. Potom si ich opláchnite vlažnou vodou a môžete sa vybrať do práce. Pridať ho môžete aj do akejkoľvek masky.

Druhým pomocníkom je citrón. Ten však môžete použiť len v prípade, ak nie sú pery popraskané, inak by to bol dosť nepríjemný zážitok. Citrus rozrežte na polovicu a chvíľku si ním masírujte ústa. Ich pokožka bude potom pôsobiť sviežo, zbavíte sa akýchkoľvek farbív z potravín a navyše pri pravidelnom užívaní takto zabránite vráskam.

 4, Rýchle hydratovanie

Teraz vám prezradím veľmi rýchly trik, ktorým dodáte perám za krátky čas riadnu dávku hydratácie. Účinkuje najmä v chladnom období, keď sú pery z dôsledku výrazných teplotných rozdielov veľmi vysušené. Poskladajte si papierovú vreckovku na polovicu a tú dajte pod prúd vlažnej vody. Vytlačte z nej tekutinu tak, aby zostala nasiaknutá, ale aby z nej nekvapkalo.

Môžete ju teraz začať prikladať na pery a jemne tlačiť, aby zostali mokré. Zoberte si čistý balzam ako vazelínu, jelení loj alebo niečo podobné bez aromatických prídavkov. Naneste si ho na ústa, ktoré na pol minúty stlačíte dokopy. Až teraz si naneste rúž. Spodná vrstva ich ochráni pred chladným počasím a aj napriek ich skrášleniu sa budú liečiť z popraskania.   

5, Tvárová gymnastika

Starnutie žiaľ nevyníma ani naše ústa, ktoré sa časom ako keby zošúvereli, zvráskaveli a stratili pružnosť. Rovnako ako pravidelne cvičíte tvárovú gymnastiku, mali by ste si pripraviť zopár úkonov aj pre pery. Pokiaľ cvičenie pier odfláknete, pery sa vám pomstia a postupne sa budú strácať v ústach, jednoducho sa prepadnú dovnútra.  

Video pre plné pery

Viac cvikov v knihe https://antiage.sk/produkt/20-dni-k-novej-krajsej-ja-kniha/ 

Ďalšie tipy proti vráskam v okolí úst

6. Balzam na pery

Udržiavanie hydratácie pier je veľmi dôležité, aby nedošlo k ich sušeniu a následnej tvorbe vrások. Chráňte pery pomocou balzamu na pery, ktorý obsahuje antioxidanty vitamíny A, C a E. Keď idete von na slnko, môžete zvážiť balzam na pery s ochranným slnečným faktorom (SPF) 15 alebo viac, na liečbu a prevenciu tvorby zvislých čiar na pere.

7. Voda

Vzhľadom k tomu že hydratácia je veľmi dôležitá, pitie čistej vody vám pomôže vyhnúť sa a dokonca eliminovať vrásky okolo pier. Mali by ste vypiť aspoň osem 8 pohárov vody každý deň. 

8. Zázračná papaja

Ovocie bohaté na antioxidanty, vrátane vitamínov A, C a E je ideálny prírodný prostriedok pre odstránenie vrások na pere. Zmixujte kašu z papáje a malé množstvo medu na jemnú pastu a aplikujte na pery. 

9. Sladký mandľový olej

Mandľový olej je ďalší najlepší prirodzený spôsob, ako sa zbaviť hlbokých vrások na pere a zvislých čiar nad hornou perou. Jemne masírujte sladký mandľový olej do oblasti okolo pier rovnako ako vrásky na vašich perách. Robte to každý večer pred spaním.

10. Olivový olej

Olivový olej je jedným z najjednoduchších domácich prostriedkov na odstránenie vrások. Ak chcete používať olivový olej ako bojovníka proti vráskam v okolí pier, použite 2-3 kvapky panenského olivového oleja, ktorý vmasírujete do pier a ich okolia. Tento prírodný olej môže vyvolať mierny opuch, ktorý môže znížiť vzhľad hlbokých vertikálnych línií a vrások okolo pier. 

11. Hydratačný protivráskový rúž a mierne zväčšenie pier od Medik8

  Sal 29 rúž obsahuje PAL-GHK (Palmitoyl-glycyl-histidyl-lysin) – oligopeptid, ktorý stimuluje zväčšenie vlákien pier syntézou kolagénu a glukosaminglykanov, dôležitých látok, ktoré zohrávajú kľúčovú úlohu pre konzistenciu, tvar, objem a pružnosť pier. 

12. Maska z vaječného bielka a medu

Zmiešajte jedno vaječné bielko a med, aplikujte na okolie pier a tvár. Nechajte pôsobiť 15 minút. 

13. Tekvicové semená a olivový olej proti vráskam na pere a fajčiarskym vráskam

Zmes rozdrvených tekvicových semien v olivovom oleji na pokožku okolo pier je jedným z najlepších a najjednoduchších domácich prostriedkov na vrásky v okolí pier