Glass skin – kórejský trend. Ako na dokonalú pleť?

Ako získať Glass skin efekt?

Glass skin alebo “Sklenená pleť” vznikla ako trend na Instagrame, kde sa prezentovali ľudia s neuveriteľne hladkou pleťou bez pórov a hydratovanou pokožkou. Zaujíma vás, ako získať sklenenú pleť v reálnom živote?

Najskôr uvediem na pravú mieru, že bezchybná pleť, ktorú vidíte na internete, často vzniká iba
pomocou filtrov a Photoshopu.

Namiesto toho, aby ste sa snažili žiť podľa nereálnych štandardov, to, čo môžete urobiť, je vyhladiť povrch pleti, minimalizovať rozšírené póry a podporiť prirodzene hydratovaný lesk
prostredníctvom osvedčených zložiek, ktoré z vašej pleti vyzdvihnú to najlepšie.

Tu je môj sprievodca, ktorý vám to umožní…

Rutina pre Glass skin efekt

Krok 1:

Použite chemický peeling na odstránenie nahromadenej odumretej pokožky.

Zo všetkých krokov je tento zďaleka najdôležitejší, pretože vďaka odstráneniu vrchnej vrstvy matnej, nerovnomerne štruktúrovanej pokožky vytvára hladší, sklenený povrch. Vďaka tomu sa do popredia dostane živšia a zdravšie vyzerajúca pokožka, ktorá sa skrýva pod ňou.


Náš najodporúčanejší exfoliačný prípravok na Glass skin sklenenú pleť obsahuje 10% koncentráciu kyseliny glykolovej, ktorá rýchlo odstraňuje póry, vyhladzuje vrásky, rozjasňuje a vyrovnáva tón pleti. Najradšej mám práve našu nočnú masku Sleep glycolic, ktorú aplikujem 2x do týždňa v noci. Pleť je krásne vyhladená a póry sú vidieť menej.

Krok 2:

Dodajte pleti koncentrovanú dávku niacínamidu na zvýšenie žiarivosti a stiahnutie
rozšírených pórov.

Táto superzložka je podložená výskumom pre svoju jedinečnú schopnosť obnoviť zdravý tvar a
veľkosť pórov a zároveň rozjasniť a vyrovnať tón pleti. Pomáha tiež obnovovať a chrániť povrch pleti pred stratou vlhkosti, takže vyzerá orosenejšia a pružnejšia.

Získajte maximálne výsledky s 10 % koncentráciou niacínamidu. Pri použití v kombinácii s chemickýmpeelingom uvidíte čistejšiu a žiarivejšiu pleť, ktorá vyzerá tak zdravo, že doslova žiari zvnútra.

Krok 3:

Hydratujte a dlhodobo chráňte pleť.

Môžete urobiť všetky kroky pre sklenenú pleť, ale ak počas dňa nechránite pleť pred slnečným
žiarením, nebude schopná udržať si svoj mladistvý, hladký a plný vzhľad. Týmto preventívnym
krokom do značnej miery odvrátite poškodenie UV žiarením, ktoré v konečnom dôsledku vedie k
vyblednutiu pokožky, drsnej štruktúre a ďalším známkam starnutia.

Môj obľúbený opaľovací krém na Glass skin sklenenú pleť poskytuje hydratačný, rozjasňujúci povrch, ktorý okamžite rozžiari pleť, zatiaľ čo jeho zloženie obohatené o antioxidanty a bojujúce proti znečisteniu pôsobí počas celého dňa, aby chránilo a rozjasňovalo pleť.

3x NIE v rutine pre bezchybnú pleť

 1, NEporovnávajte sa s influencermi na sociálnych sieťach s dokonalou pleťou. Ako sme už spomínali, obrázky, ktoré vidíte, sú často upravené photoshopom, nehovoriac o tom, že každý má inú pleť. Oslavujte to, vďaka čomu sa cítite sebaisto vo svojej vlastnej koži – nie predstavu niekoho iného o tom, ako by mal vyzerať trend sklenenej pleti.

2, Uvidíte veľa článkov, ktoré propagujú “7 krokov k sklenej pleti” alebo “10 krokov na sklenenú pleť”, ale NEverte myšlienke, že musíte urobiť až také prehnané množstvo krokov. Na pokročilej rutinnej starostlivosti o pleť nie je nič zlé, ale tá by sa mala riadiť potrebami vašej pleti a vašimi osobnými preferenciami, nie módnym výstrelkom krásy. Zaradenie typov výrobkov na sklenenú pleť, ktoré som spomenula vyššie, maximalizuje vaše výsledky a zároveň si vyžaduje minimálne úsilie.

3, Obľúbené postupy starostlivosti o sklenenú pleť sa často končia maskou na uzavretie vlhkosti, ale NEnechajte sa presvedčiť, že masky na pleť sú nevyhnutným krokom. Plátienkové masky sa dajú používať, ak majú dobré zloženie, ale v skutočnosti nezatvárajú vlhkosť lepšie ako tradičné pleťové masky (nehovoriac o tom, že ich jednorazové balenie nie je najudržateľnejšie).

Skúste masku s morskými riasami a probiotikami Algae peel od by mukk.

Glass skin alebo Sklenená pleť je pojem, ktorý sa používa na popis hladkej, jasne a zdravo vyzerajúcej pokožky. Je to stav, ktorý sa dosiahne pri správnej starostlivosti o pleť, stravovaní a životného štýlu.

Počuli ste už o sklenenej pleti? Vyskúšate? Napíšte mi do komentára… A nezabudnite sa pridať na Facebook! 🙂