Vráska hnevu. Vrásky na čele. Rozmasírujte ich masážou(video) a tvárovým cvičením!

Ako sa vyhnúť mračeniu a následným vráskam hnevu?

Vrásky hnevu trápia veľa ľudí. Z času na čas sa objavia, potom zmiznú a opäť prídu.

Zakaždým keď sa zamračíte, zaškúlite, zaostrujete či urobíte grimasu, dostávate do kontrakcie podkožné svaly v okolí očných viečok a na čele. Pokožka sa stenčuje, vysušuje a vekom stráca elasticitu. Prirodzený proces starnutia sprevádzaný opakovanými tvárovými výrazmi je zodpovedný za tvorbu vrások a rýh nazývaných vrásky hnevu. Tvárová gymnastika zameraná na túto oblasť zvýši poddajnosť a odolnosť pokožky, zjemní vrásky hnevu a zachová váš mladistvý vzhľad. 

Vrásky hnevu spôsobujú, že vyzeráte staršie a prísnejšie. Sú spôsobené malými svalmi medzi obočím a na čele v oblasti zvanej priečelie. Mračenie a škúlenie uvádza tieto svaly do kontrakcie rovnako, ako keď ich zámerne precvičujete. Pravidelná masáž  a tvárová gymnastika uvoľní a zjemní toto svalstvo, predchádza vráskam hnevu a dodá vám uvoľnenejší vzhľad.

Tvárové cvičenie(masáž) na vrásku hnevu

Sval zodpovedný za mračenie má dlhé a úzke vlákna, ktoré križujú obočie a prechádzajú až do spánkov. Používate ich na ochranu očí pred ostrým svetlom, demonštrovanie nesúhlasu či nevôle, vyjadrovanie fyzickej bolesti a emočnej zmeny. Keď tento sval slabne, vytvárajú sa na spánkoch jemné linky a na kútikoch očí kohútie stopy. Vek a nadmerné používanie zvrašťovacieho svalu spôsobujú vertikálne linky nad nosom alebo ryhy medzi obočím.

Krok 1: Rozotrite olej  s vitamínom C Medik8 C-Tetra Luxe alebo zvláčňujúci krém po celej tvári, obzvlášť na priečelie. Prostredníkmi oboch rúk masírujte krúživými pohybmi nos, oblasť medzi obočím až po čelo. Používajte ľahký až stredný tlak a snažte sa o zjemnenie a zrelaxovanie pokožky.

Krok 2: Zatlačte prostredník oboch rúk do kostnej brázdy medzi obočím. Váhou hlavy zatlačte do končekov prstov. Udržiavajte tlak, pomaly zatiahnite prsty od priečelia smerom k vlasom. Tento ťah zopakujte  trikrát.

Krok 3: Zatlačte oboma prostredníkmi do priečelia medzi obočiami, váhou hlavy zatlačte do špičiek prstov. Zatiahnite od priečelia smerom do strán a snažte sa natiahnuť svalstvo pod kožou na týchto miestach. Urobte tri opakovania.

Krok 4: Končeky prstov položte na obočia, hlavu nechajte spadnúť do prstov. Stredným ťahom zatiahnite od obočia smerom k vlasom. Zopakujte  3-krát.

Krok 5: Prostredníky zatlačte do najhrubších častí obočia, vedľa priečelia. Pomalými krúživými pohybmi masírujte túto partiu, špeciálnu pozornosť venujte malým svalom pod pokožkou. Ak sú v kľude, nedokážete ich nahmatať, preto sa zamračte a pocíťte, ako sa napínajú. To vám pomôže identifikovať špecifické miesta, ktoré je potrebné precvičiť. Zatlačte na tieto malé svalové výklenky, natiahnite ich smerom nahor a von od nosa.

Tvárová gymnastika na zjemnenie čela

Aby ste zjemnili vrásky hnevu na vašom čele, precvičujte priečelný sval – veľký sval napojený na lebku. Masírovaním tohto svalu päsťami rúk zredukujete vrásky okolo obočia a zjemníte linky hnevu.

M.J. Saffronová, autorka „15 minútového každodenného face liftu“ odporúča pre viditeľné zlepšenie pravidelné cvičenie tohto cviku po dobu niekoľkých týždňov.

 • Položte dlaň ľavej ruky na ľavú stranu čela, držiac pri tom pevne pokožku.
 • Zároveň položte pravú dlaň na pravú časť čela a masírujte krúživými pohybmi, vždy smerom od stredu tváre.
 • Opakujte na druhú stranu.

 Prekvap ma!

Cvik  tvárovej gymnastiky „prekvap ma“ má viaceré benefity, ako hovorí Annelise Hagenová, inštruktorka jogy z New Yorku a autorka „Jogovej tváre“. Zjemní oblasť obočia, odstráni čelové vrásky a vyformuje a zdvihne kruhové svaly okolo očí.

 • Oči zoširoka otvorte, akoby ste boli prekvapení, avšak nepokrčte pritom čelo. Ak krčíte čelo, položte si naň dlaň.
 • Pozerajte sa na bod v horizonte asi 10 sekúnd.
 • Opakujte 5-krát. Toto cvičenie je jednoduché a môžete ho robiť kdekoľvek.

 

Zopár tipov proti vráskam na čele

 • Naštudujte si, kde sa nachádzajú svaly v oblasti čela – priečelný sval, procerus, corrugator supercilii a depressore supercilii, aby ste videli smer svalových vlákien. Zatvorte oči, skúste si uvedomiť a napnúť malé svaly pozdĺž svalových vlákien.
 • Používajte retinoidy. Tie obnovujú ubúdajúci kolagén a udržujú pevnosť pokožky. Viac o tom ako si vybrať vhodné retinolové sérum sa dozviete TU
 • Nezabúdajte na pitný režim. 2 litre vody by mali byť samozrejmosťou.
 • Vždy noste slnečné okuliare, aj v zime!
 • Vyberajte stravu bohatú na omega3 kyseliny, avokádo, losos a ľanový olej.
 • Taktiež dajte zelenej zelenú. Strava bohatá na vitamín C pokožke mimoriadne prospieva.
 • Používajte  Vákuové masážne banky. Vákuové banky pri masáži jemne vťahujú pokožku z hlbších vrstiev fascie. To zvyšuje prietok krvi do masírovanej oblasti a omladzuje pokožku. Počas vákuovej masáže sa eliminuje jav stagnácie, metabolizmus a kožné dýchanie sa zvyšuje, pokožka je pevnejšia, zvyšuje jej odolnosť, zlepšuje kontraktilnú funkciu svalov, zvyšuje tonus a elasticitu. Takto sa začína omladenie pleti, ktorá sa stáva sa hladkou, elastickou a žiariacou zdravím. 
 • Používajte Gua-sha krištáľ. Pri pravidelnom používaní Gua Sha pomáha zlepšiť funkčnosť pokožky a účinne bojuje s mnohými problémami: hlboké linky a vrásky, ochabnutá pokožka, rosacea, akné, jazvy po akné, pigmentácia, tmavé kruhy, opuchy. Precvičí tvárové svalstvo, uvoľní ich, posilní, zdvihne a tónuje.