Čo sa stane, keď si pravidelne neexfoliujete pokožku?

Čo sa stane, keď si pravidelne neexfoliujete pokožku?

Skúsim načrtnúť, čo sa deje „na“ a „v“ našej pokožke. Určite viete, že sa naša pokožka každý deň regeneruje. Vznikajú nové kožné bunky, ktoré vytláčajú odumreté kožné bunky nahor a von z pokožky.

Odumreté kožné bunky, ktoré dosiahli svoj životný cyklus, sa prirodzene zbavia bez toho, aby ste si to všimli, avšak niektoré z takýchto kožných buniek sa môžu nahromadiť a správne sa neodstrániť. A môžu sa hromadiť so zvyškami baktérií, make-upu a prirodzených kožných olejov a spôsobiť niektoré nežiaduce škvrny na pokožke.

A to nechceme.

Naša pokožka nám dá vždy najavo, keď sa pravidelne nepílingujeme.

Kedy treba spozornieť?

V týchto 3 prípadoch:

Vaša pleť sa zdá byť matná

Vaša pleť sa môže javiť ako ochabnutá, aj keď používate ten najlepší dostupný produkt. Vaša pokožka nie je schopná odrážať svetlo, ktoré na ňu dopadá. Čím je pokožka hladšia, tým lepšie odráža svetlo.

Ak je pokožka drsná s nadmerným nahromadením odumretých kožných buniek tak nedokáže dobre odrážať svetlo, vedie to k matnejšiemu vzhľadu pleti. Ak máte pocit, že vaša pleť nie je jasná a žiarivá, môže to byť znakom toho, že ste pravidelne nevykonávali píling pokožky.

Vaše produkty sa zle vstrebávajú

Možno budete mať pocit, že vaše produkty starostlivosti o pleť zostávajú na povrchu pokožky a neprenikajú do nej.

Dokonca sa môže vyskytnúť miniprasklinka, pretože produkty sa nevstrebali správne a namiesto toho sa zmiešali s baktériami a znečisťujúcimi látkami zo vzduchu a tým upchali vaše póry. Príliš veľa odumretých kožných buniek na povrchu vašej pokožky môžu blokovať vstrebávanie účinných zložiek do vašej pokožky.

Vaša pokožka je upchatá a hrboľatá

Môžete mať pocit, že vaša pokožka je drsnejšia a má na sebe drobné hrbolčeky. Aj keď si tvár riadne umyjete, nemáte pocit, že je dostatočne čistá.

Môže to byť výraznejšie, keď často používate masku.  Náhodne sa môžu objavovať vyrážky, ale častejšie na mastnejších miestach vašej pokožky, ako je čelo, brada a línia čeľuste.

Tipy na peeling, ktorými sa môžete riadiť

V prvom rade – vytvorte si dobrú rutinu:

Pleť by ste mali pílingovať raz za 3 dni. Ale pozor, príliš častá exfoliácia môže poškodiť kožnú bariéru a na druhej strane exfoliácia s odstupom príliš mnohých dní nestimuluje zdravú výmenu kožných buniek. ☹ Takže pozorovať pleť a zariadiť sa podľa toho.

😊 Exfoliáciu robíme vždy po vyčistení pleti.

Vyberte si exfoliant vhodný pre potreby vašej pleti

Existujú 3 typy exfoliačných prípravkov na pleť

  1. Typ pílingu, ktorý obsahuje perličky, ktoré jemným mechanickým trením odlupujú prebytočné odumreté kožné bunky. Vyberte si peeling na tvár s jemnými guľôčkami, ako sú napríklad zrnká jojobového vosku, tieto guľôčky majú tendenciu rozpúšťať sa teplom vašich rúk a zdvojnásobujú funkciu zmäkčovadla pre vašu pokožku. Ja osobne preferujem Medik8 Pore Refining Scrub na redukciu pórov pre jeho dvojitý účinok.
  1. Ďalší typ je známy ako chemický peeling a využíva hydroxykyseliny na rozbitie väzieb medzi kožnými bunkami, čím podporuje odlupovanie pokožky a výsledkom je hladšia pleť. Chemické exfolianty sú pre vás vhodné, ak máte typ pleti, ktorej prospieva minimálne mechanické trenie, napríklad akné a zanesená pleť. Skúste Sleep glycolic Medik8.
  1. Tretím typom pleťového pílingu je enzýmový typ. Neobsahuje žiadne hydroxykyseliny. Namiesto toho využíva prírodné rastlinné enzýmy na stimuláciu výmeny odumretých kožných buniek. Enzýmy jemne rozbíjajú väzby medzi odumretými kožnými bunkami bez toho, aby spôsobovali podráždenie. Na tejto báze je aj Pílingová maska s probiotikami by mukk ALGAE PEEL, ktorá obsahuje aj probiotiká a morské riasy.

Takže toto sú moje tipy aj s odporúčanými produktami, ktoré sú mnou testované. Nezabudnite, že každodenná strarostlivosť o pleť je kľúčom k zdravej pleti. 😊

Potrebujete radu? Napíšte mi…

Iveta