Ako schudnúť z tváre? Tipy pre pevné líčka, krk a definovanú bradu

Zbavte sa prebytočného tuku na tvári – tipy pre krajšie líčka, krk a bradu

Existuje mnoho jednoduchých a efektívnych techník, ako sa zbaviť nežiaduceho tuku na lícach, krku a brade, kvôli ktorému majú ľudia často komplexy. Pozerajte sa do zrkadla s radosťou a bez obáv, pomôžu vám nasledujúce tipy.

Štíhlejšie líčka, žiadna dvojitá brada

Rýchly prírastok hmotnosti je často sprevádzaný ochabnutím svalstva a pokožky tváre. Prvé na rade bývajú najmä líca, krk a brada. Najmä neestetická dvojitá brada je tŕňom v oku mnohých ľudí, ktorí ju považujú za dôvod vzniku komplexov a neistoty pri kontakte s ostatnými. Na jej permanentné odstránenie stačí dodržiavať jednoduché základné pravidlá.

Tvár je súčasťou ľudského tela, nie je jednoduché schudnúť z nej bez toho, aby ste schudli na zvyšku celej vašej telesnej schránky. Pravidelnou fyzickou aktivitou tak spálite tuk na celom tele, vrátane tváre. Vyberte si šport, ktorý vám bude vyhovovať, beh predsa len nie je pre každého.

Cvičte

Vyskúšajte jogu, aqua, bike či zumbu, hlavne, aby vás pohyb tešil. Jedzte vyváženú stravu, vyhýbajte sa mastným jedlám a alkoholu, ktoré spôsobujú prírastok hmotnosti. Presolené či príliš sladké jedlá zase spôsobujú zadržiavanie vody a dilatáciu krvných ciev.

Jedzte zdravšie

Konzumujte najmä ovocie a zeleninu bohaté na vlákninu a vodu. Vhodné je zvýšiť príjem vápnika prostredníctvom čistého jogurtu a smotany. Odborníci totiž zistili, že konzumáciou 1.200 mg vápnika denne zvýšite všeobecný úbytok hmotnosti. Nezabúdajte na pravidelnú hydratáciu, aby ste zabránili zadržiavaniu vody.

Nastolený zdravý životný štýl podporte špeciálnymi cvikmi z tvárovej gymnastiky, zameriavajúcimi sa na líca, krk a bradu. Výsledok na seba určite nenechá dlho čakať.

Viac sa usmievajte

Najjednoduchším spôsobom na tónovanie tvárového svalstva je úsmev. Smiech aktivuje lícne kosti a svaly. Tento jednoduchý „cvik“ praktizujte čo najčastejšie, potešíte aj svoje okolie.

Variáciou prirodzeného úsmevu je úsmev s pevne zatvorenými ústami, kedy kútiky smerujú čo najviac nahor.

Pozíciu držte 10 sekúnd, následne uvoľnite. Opakujte 10-krát každý deň.

Grimasy pre krajšie líčka

  • Účinným cvikom je vytvarovanie úst do kruhu, vtiahnutie líc dovnútra úst, 10 sekúnd výdrž. Najťažšie pri tomto cviku je, nezačať sa smiať sám na sebe.
  • Vyskúšať môžete aj pravidelné žuvanie žuvačky, zlepšíte vzhľad tváre najmä v oblasti brady. Vyberte si však žuvačku bez cukru.

Techniky proti dvojitej brade

  • Posaďte sa na stoličku, chrbát majte vystretý. Zatvorte ústa, zakloňte hlavu, spodnú peru dajte čo najviac ponad vrchnú. Držte 5 sekúnd, uvoľnite, opakujte 5-krát.
  • Pri druhom cviku taktiež seďte vzpriamene na stoličke, hlavu otočte doprava, držte 5 sekúnd, následne doľava, výdrž rovnako 5 sekúnd. Celý proces zopakujte 15-krát.
  • Tretí cvik spočíva v protichodnom pohybe ramien, ktoré ťahajte smerom nadol a brady, ktorá by mala smerovať ľahko nahor. Pery natiahnite do čo najširšieho úsmevu, mali by ste cítiť napätie v brade. Držte 5 sekúnd, uvoľnite a opakujte 10-krát.
  • Posledný cvik je takmer neviditeľný, takže ho môžete cvičiť kedykoľvek a kdekoľvek. Zľahka zdvihnite tvár a zatlačte jazyk proti podnebiu.

Kartičky Facefit, praktický pomocník do kabelky

https://antiage.sk/produkt/knizka-facefit-tvarova-jogakarticky-hrebenova-vazba/

Ak budete tieto cviky cvičiť každý deň, dosiahnete rýchly výsledok. Ak ho chcete urýchliť a umocniť, vyskúšajte kozmetiku vyrobenú za týmto účelom.

Zoštíhľujúce krémy

Na trhu dostať viacero krémov, ktoré dokážu aktívne remodelovať tvár. Každodennou aplikáciou je ich efektivita síce relatívna, ale môžu pomôcť. Berte ich však len ako doplnok k cvičeniu, nie náhradu. Vtierajte ich masážnymi pohybmi, zlepšíte cirkuláciu a odbúravanie tukových zásob.

Výživové doplnky

Mnohé laboratóriá ponúkajú výživové doplnky, ktoré by mali byť schopné zoštíhliť tvár. Toto je však ťažké dokázať, môže sa jednať len o placebo efekt. Preto sa pred zakúpením akéhokoľvek prípravku riadne informujte, poprípade skonzultujte výber s výživovým odborníkom, aby ste predišli nežiaducim účinkom.

Masáž

Zvážte aj tvárovú masáž. Môžete si ju urobiť doma, alebo sa objednať k špecialistovi. Masáž zlepší metabolizmus, cirkuláciu a vytónuje problematické miesta. Je potrebné ju však robiť pravidelne, smerom zdola nahor po tvári.

Vákuová masáž bankami FaceFit

Vákuové banky pri masáži jemne vťahujú pokožku z hlbších vrstiev fascie. To zvyšuje prietok krvi do masírovanej oblasti a omladzuje pokožku. Počas vákuovej masáže sa eliminuje jav stagnácie, metabolizmus a kožné dýchanie sa zvyšuje, pokožka je pevnejšia, zvyšuje jej odolnosť, zlepšuje kontraktilnú funkciu svalov, zvyšuje tonus a elasticitu. Takto sa začína omladenie pleti, ktorá sa stáva sa hladkou, elastickou a žiariacou zdravím. Postupom času táto masáž zlepšuje pleť a zjemňuje jemné línie a vrásky.

Moja obľúbená masáž je táto japonská

Akupunktúra

Vhodná je aj akupunktúra, ktorá by však mala byť vykonávaná výhradne trénovaným odborníkom.

Ak chcete získať viac rád a tipov, pridajte sa k nám na Facebook.