Pigmentové škvrny: Ako sa chrániť počas leta?

Pigmentové škvrny, zmena farby a nerovnomerný tón sa môžu objaviť z rôznych dôvodov, ale najčastejšími príčinami sú vek, hormonálne zmeny a UV žiarenie. Leto je kritický čas kedy sa väčšine ľudí objaví pigmentácia v dôsledku zvýšeného vystavenia sa slnečnému žiareniu, takže tu mám 5 najlepších tipov, ktoré vám pomôžu udržať vašu pokožku bez pigmentových škvŕn počas celej sezóny.

Začnite s antioxidantmi

Aplikácia séra s vitamínom C (verte mi že to skvelý nápad, ktorý funguje)pod opaľovací krém poskytuje ďalšiu vrstvu ochrany a pomáha neutralizovať voľné radikály spôsobené slnkom. Sérum  Medik8 Pure C15 obsahuje vysokú dávku vitamínu C spolu s glutatiónom pre lepšiu stabilitu céčka je skvelou voľbou. Tiež so sérom od Medik8 OXY R pochodíte dobre a obmedzíte tvorbu pigmentácii. Toto sérum tlmí produkciu nadbytočného melanínu a tým drží pigmentácie na uzde. Nezabúdajte na SPF50.

Vyberte si ochranu SPF podľa typu pokožky

Hľadáte opaľovací krém, ktorý pekne sadne pod váš make-up, alebo máte mastnú pleť, ktorá potrebuje zmatniť? Ak si vyberiete opaľovací krém, ktorý vyhovuje vášmu typu pleti, vášmu životnému štýlu a potrebám, budete sa radi natierať denne a nebudete to cítiť ako nepriedušnú masku.. Heliocare 360° Pigment Solution Fluid SPF50( výborný, mám a používam) je vhodný pre všetky typy pleti a je špeciálne navrhnutý tak, aby nielen zabránil vzniku nerovnomerného tónu, ale zabezpečí aby sa existujúce tmavé škvrny nezhoršovali. Ak máte mastnejšiu pleť sadne vám Heliocare Airgel, lahučká pena, ani nebudete vedieť že máte niečo na tvári.

Uistite sa, že používate správne množstvo SPF


Poznáte pravidlo 2 prstov? Áno, viem, že vás stále otravujem, ale príliš veľa ľudí si nanáša príliš málo opaľovacieho krému a nanáša ho príliš zriedka.

Vždy použite viac, ako si myslíte, že je potrebné. Dobrý trik, ktorý vám pomôže zapamätať si, koľko naniesť, je použiť prípravok v dávke dvoch prstov a určite ho naniesť každú druhú hodinu. Ak máte intolerantnú pokožku, odporúčam Heliocare Mineral .

Toľko SPF krému má ísť na tvár

Odložte kyseliny na jeseň


Aktívne zložky vo vyšších koncentráciách a exfoliačné kyseliny môžu spôsobiť, že vaša pokožka bude tenšia a mimoriadne citlivá. Je dobrý nápad nechať pokožku počas letných mesiacov odpočinúť si od kyselín, ale ak chcete predsa pokračovať, voľte radšej tie na báze enzýmov.  Vyskúšajte prírodný enzymatický peeling, ktorý jemne odstraňuje odumreté kožné bunky, Ak chcete počas leta liečiť pigmentáciu a pigmentové škvrny, môžete s kľudom používať svoj retinolový krém a sérum. 

Silná kožná bariéra znamená lepšiu ochranu


Pridajte do svojej letnej rutiny upokojujúce, hydratačné sérum, aby ste zabezpečili, že bariéra vašej pokožky zostane silná a zároveň pomôžete predchádzať zápalom, ktoré môžu viesť k pigmentácii. Slaná voda a slnečné žiarenie tiež vysušujú pokožku, takže extra vlhkosť je skutočne prospešná. Hlavne keď ste na dovolenke, kde je vyššia vlhkosť vzduchu, je vhodné aplikovať hydratačné sérum. Sérum bude ťahať vlhkosť z ovzdušia a tak budete mať pleť krásne hydratovanú. 

Stavte na Medik8 Hydr8B5 alebo C Hyal Anna Brandejs

Pridajte sa k nám na Facebooku a nenechajte si ujsť žiadne novinky.