Ako si pomasírovať vlastnú tvár: Uvoľnite napätie, eliminujte opuchy a vrásky, uvoľnite stres a cíťte sa lepšie takmer okamžite.
Masírovanie vlastnej tváre určite nie je vašou prioritou. Možno však občas cítite, že počas dňa zatínate čeľusť a možno ste si nikdy neuvedomili, že to trvá už roky. Vtedy je dobré zvážiť masáž vlastnej tváre.
Takáto masáž má mnoho výhod – uvoľní sánku, odstráni nočné škrípanie zubami, bolesti hlavy, závrate, redukuje stres a úzkosť a zanechá úžasný pocit. V nasledujúcich riadkoch sa dočítate, ako si masírovať jednotlivé časti tváre, aby ste redukovali napätie a privodili si blahodarný pocit.
1. Masáž uší, tváre a lebky
Táto masáž je výbornou všeobecnou masážou zameranou najmä na uši, čeľusť a lebku. Využite ju vždy keď chcete dopriať tvári a hlave trochu povzbudenia.
-
Pošúchajte si dlane, aby ste vyrobili teplo. Dajte prsty do tvaru „V“ a šúchajte tvár z oboch strán zhora nadol a zdola nahor, prsty majte popri ušiach.
-
Jemne štipkajte vonkajšiu časť uší a pohybujte sa nadol a smerom k ušným lalôčikom. Následne masírujte vnútornú stranu uší, prsty opisujú malé kruhy.
-
Masírujte vonkajšiu stranu okolo uší, prsty opäť opisujú malé kruhy.
-
Krúživými pohybmi masírujte čeľusť, prsty ťahajte nadol a uvoľnite sánku.
-
Položte prsty pod lícne kosti, zatlačte jemne nahor a držte. Následne zatlačte prsty nadol.
-
Masírujte pod bradou jemným šúchaním palcov.
-
V ďalšom kroku šúchajte spánky krúživými pohybmi a pomaly prechádzajte po oblasti uší.
-
Použitím prstov masírujte lebku a pohybujte sa po celom jej povrchu. Ak máte dostatok vlasov, môžete ich jemne ťahať do rôznych strán.
- Na masáž odporúčam olej Inca Inchi concentrate alebo s vitamínom C C-tetra antioxidačné sérum od Medik8
2. Masáž napätej čeľuste
Táto masáž je výborná obzvlášť pre ľudí so stuhnutou čeľusťou a pomôže im ju trochu uvoľniť. Je cielená na fasciu a kritické body.
-
Prvý krok je odstránenie fascie okolo spojív čeľuste. Použite dva prsty a položte ich na spodnú časť čeľustnej kosti. Jemne kĺžte nahor smerom k spánkom proti línii vlasov. Opakujte 3 až 4 razy, aby ste oblasť zahriali.
-
Nasleduje terapia kritických bodov. Nájdite sval masseter v blízkosti spodnej časti čeľustnej kosti. Ak ste ho našli, mali by ste cítiť vystrelenie svalu keď zovriete čeľusť. Prstami jemne zatlačte a držte, až kým neustúpi bolesť. Následne sa presuňte smerom nahor.
-
Aktivujte svaly prechádzaním po tých istých oblastiach, ťahajte ich prstami smerom nadol a zároveň otvárajte a zatvárajte čeľusť niekoľko krát pri každom bode.
3. Masáž na odstránenie toxínov
Tvár zachytáva a uskladňuje veľa toxických látok. Táto masáž ich pomôže odstrániť, zatiaľ čo príjemne uvoľní tvár. Budete potrebovať trochu vášho obľúbeného oleja.
- Začnite s minimálnym množstvom oleja Inca Inchi oil , ktorý si rozotriete na vaše ruky (neskôr ho môžete trochu pridať, ak bude treba).
- Rozotrite olej rovnomerne po celej tvári.
- Zahrejte svaly pohybom rúk nahor a von.
- Detoxikujte žľazy, aby sa uvoľnili zaseknuté toxíny (smerom do strany k ušiam a nadol ku krku). Trením spodnej časti čeľuste vytvorte teplo. To je znakom, že sa uvoľnila hrčka.
- Začnite spodnou stranou brady, pohybujte rukami nahor k ušiam a nadol ku krku, aby ste otvorili lymfatické cesty.
- Následne masírujte svaly na brade a pohybujte sa nahor až k hornej časti čela. Používajte krúživé pohyby.
- Ďalším krokom je očná drenáž. Tá redukuje opuchy a uvoľní toxíny. Pohybujte prstami okolo očí krúživými pohybmi, ponad obočie a pod oči smerom k nosu.
- Následne stimulujte vylučovanie do očí. Jemne štipkajte obočie a uvoľnite. Zakončite niekoľkými krúživými pohybmi.
- Potom masírujte čelo použitím dvoch prstov každej ruky a jemne ho skrúcajte.
- Čelo masírujte pohybom prstov nahor a nadol krížom cez celú jeho plochu.
- Masáž ukončite šúchaním celej tváre, ak je to potrebné.
Relaxujte!
Pravidelná masáž tváre všetkými troma spôsobmi ju uvoľní a nebude taká napätá a tuhá. Nemusíte používať všetky tri metódy každý deň, urobte tak, ako budete práve potrebovať. Ak často cítite stuhnutie a zovieranie čeľuste, zamerajte sa najmä na druhú spomínanú techniku.