8 vecí, ktoré vás robia staršími, ako v skutočnosti ste. Tieto OLD SCHOOL tipy naozaj fungujú

Váš smartfón, naučený životný štýl ako aj vzduch, ktorý dýchate môžu spôsobiť, že vyzeráte staršie, ako v skutočnosti ste. Čo s tým môžete robiť? Dočítate sa v nasledujúcich riadkoch.

O svoju pleť sa staráte skutočne dôkladne. Natierate sa ochranným opaľovacím prípravkom tak, ako by ste mali. Viete, ako zažiariť. Avšak napriek všetkému nie ste pripravená na príchod známok starnutia a dôsledky rýchleho životného štýlu? Nebojte sa. Je celkom jednoduché chrániť sa pred týmito nepriaznivými faktormi. Stačí len poznať svojich nepriateľov a prevziať nad nimi kontrolu.

Smartfónové žmúrenie

Instagram, Facebook, Twitter – toľko aplikácií, a taká malá obrazovka smartfónu. Američania strávia štyri hodiny denne zízaním do svojich mobilov, čo znamená štyri hodiny mračenia sa. To môže spôsobiť kohútie stopy, jemné linky pod očami a hlbokú vrásku medzi obočím.

Čo robiť? Keď si pozeráte nejakú aplikáciu, skúste uvoľniť tvárové svalstvo. Čoskoro sa z toho stane zvyk. Ak sa vám už vytvorili jemné vrásky, zakúpte si vhodný zjemňujúci produkt, ktorý rýchlo spevní pokožku v tejto oblasti. Ideálny je očný krém s vitamínmi C a E a retinol. Tieto prípravky pomôžu znova vybudovať kolagén a zmierniť viditeľnosť liniek.

Odporúčam Medik8 Advanced day eye cream

3 moderné trendy, ktoré si zamilujete

Návrat tukov

Výskumy ukazujú, že zdravé tuky sú prospešné pre pokožku. Nenasýtené tuky sú dôležité pre udržiavanie vody v pleti, čo ju zanecháva vláčnu, zdravú a mladistvú. Jedna štúdia tiež dokázala, že vysoký príjem mononenasýtených mastných kyselín z rastlinných zdrojov (napríklad avokádo či orechy) spôsobil pomalšie starnutie. Tieto živiny pomáhajú pri zápaloch a oxidatívnom strese, ktoré môžu prispievať k fotostarnutiu.

Aplikácie na kontrolu materských znamienok

Mole Monitor, Doctor Mole a SkinVision – to sú aplikácie, ktoré dokážu identifikovať a sledovať znamienka. Ich chybovosť je však 30%, kedy nesprávne identifikujú melanómy ako nízko rizikové. Lekári však vravia, že tieto aplikácie môžu aspoň upozorniť na podozrivé znamienko, čo vám môže veľmi pomôcť. Kontrolu u kožného lekára by ste mali aj napriek tomu absolvovať každoročne.

„Multitasking“ kozmetika

Rastúce množstvo kozmetických produktov je vytvárané tak, aby plnilo svoje úlohy počas toho, kým vy robíte niečo iné. Tento trend začal v Ázii a poznáme ho pod názvom „shinagara cosme“. Tieto produkty zahŕňajú napríklad masky či náplasti pod oči, ktoré môžete nosiť v aute alebo počas spánku.

Vrásky na krku

Pokožka pod bradou tiež trpí nadmerným používaním smartfónov. Neustálym pozeraním smerom nadol sa vám na krku môžu vytvárať linky, niektoré ženy sa tiež sťažujú na ochabnuté líčka a sánku už v mladšom veku.

Čo robiť? Základnou prevenciu je držať smartfón vo výške očí. Denne aplikujte krém s obsahom kyseliny glykolovej alebo alfa hydroxidovej. Ak sú linky hlboké, lekári odporúčajú Fraxel laser, ktorý podporuje tvorbu kolagénu, čím napne pokožku a zjemní linky. Ak nepomôže nič iné, vyskúšať môžete aj ultrazvukovú terapiu.

Odporúčam SPEVŇUJÚCI KRÉM NA KRK ENDOR

Starnutie zo vzduchu

Znečistené ovzdušie, ďakujeme ti veľmi pekne. Ženy žijúce v oblastiach s hustou dopravou majú o 20% viac pigmentových škvŕn a výraznejšie nosoústne vrásky – to zistila jedna nemecká štúdia. Znečistené ovzdušie totiž môže narúšať celulárne procesy a spôsobiť starnutie.

Čo robiť? Pravidelne si umývajte tvár, aby ste sa zbavili toxínov. Topické antioxidanty môžu tiež ochrániť pokožku od voľných radikálov, vyberte si denný krém navrhnutý na použitie v znečistenom prostredí a vždy používajte sérum s vitamínom C.

Odporúčam sérum 5 v 1 FIREWALL s vitamínom C

Máte selfie syndróm?

Jeden z troch plastických chirurgov zaznamenal nárast v požiadavkách o kozmetický zákrok. Dôvodom môže byť aj zvýšený záujem ľudí o svoj výzor, najmä kvôli sociálnym sieťam a zdieľaniu fotografií na nich. Ak si často robíte selfie fotografie a vadia vám linky a póry, ktoré vidíte na svojej pokožke, vyskúšajte BB krémy obsahujúce retinol a silikón, ktoré vyhladia pleť.

Zajačie linky

Jedná sa o malé vrásky pozdĺž mostu nosa, ktoré sa objavujú pri úsmeve či grimasách. Okrem prirodzeného starnutia ich spôsobuje príliš veľa botoxu, aplikovaného do oblasti medzi obočím. Toto môže spôsobiť, že pri výrazoch zapájate aj iné svalstvo a spôsobujete si vznik nových vrások na neobvyklých miestach.

Čo robiť? Pred aplikáciou botoxu by mal dermatológ najskôr poznať vaše tvárové výrazy, následne aplikovať látku na vhodné miesta.

Pokožka superženy

Superžena je osoba, ktorá sa snaží stihnúť všetko za každú cenu. Výsledkom je často nedostatok spánku, čo si odnáša okrem iného aj jej pokožka. Objavuje sa zápal a poškodenie voľnými radikálmi, opuch či ochabnutie.

Čo robiť? Spite viac. Ženy, ktoré spávajú aspoň osem hodín každú noc, sú menej náchylné na tvorbu vrások a podráždenie – a navyše vyzerajú sviežejšie. Na noc si môžete aplikovať aj masku, ktorá je vhodná na takéto použitie. Ak sa večer neviete dostať do postele, dajte si pripomienku do mobilu alebo si nastavte budík, ktorý vám pripomenie, že je čas si ísť ľahnúť. Vždy aplikujte noćný krém s obsahom retinolu.

Odporúčam NIGHT RITUAL vitamin A

Starnutie spôsobené zápalom

Ľudia s citlivou pokožkou či začervenaním si myslia, že používajú nesprávnu kozmetiku. Dôvodom však často býva, že jej používajú priveľa a často ju striedajú. Výsledkom je zápal poškodzujúci kolagén a zabraňujúci jeho ďalšej tvorbe.

Čo robiť? Doprajte si kozmetický detox. Používajte istý čas len základné produkty – čistiaci prípravok, zvláčňovač a ochranný opaľovací krém. Všetky menované by mali obsahovať len zopár zložiek a byť bez vône (parfum často dráždi). Vydržte s detoxom aspoň šesť týždňov, kým sa pleť úplne upokojí. Následne pridajte anti-aging krém alebo sérum a po mesiaci môžete vyskúšať peeling.

Gélová manikúra

Je obľúbená u mnohých žien, problémom je však svetlo používajúce sa na tvrdnutie laku. Obsahuje veľké množstvo UV lúčov, ktoré pravidelným používaním spôsobujú poškodenie kožnej DNA.

Čo robiť? Dermatológ odporúča natrieť si ruky ochranným opaľovacím faktorom alebo nosiť rukavice s odstrihnutými špičkami. Môžete tiež vyhľadať salón, ktorý používa LED liečivé svetlo, ktoré je bezpečné pre pokožku. Medzi jednotlivými návštevami aplikujte krém na ruky bohatý na vitamíny, aby ste posilnili nechty a okolitú kožu.

Old-school tipy, ktoré fungujú

1. Nepreháňajte to s make-upom – starnutím sa stráca elasticita v póroch pokožky. Make-up do nich vchádza, čím ich robí väčšími a viditeľnejšími. Namiesto podkladu noste zvláčňovač, alebo vyjdite von úplne bez make-upu, špirála je v poriadku.

2. Používajte kyselinu glykolovú – zabezpečí mladistvý vzhľad pokožky, jednotný tón, rozžiari ju, stimuluje tvorbu kolagénu a redukuje viditeľnosť pórov. Robí takmer všetko, akurát naniesť sa nedokáže sama. Využite jeden na renováciu slnkom poškodenej pokožky a doprajte si domáci peeling s kyselinou glykolovou .

Odporúčam Algae peel od by Mukk

3. Obmedzte príjem soli – ak konzumujete priveľa soli, odvádzate z pleti vodu. Pri obmedzenej konzumácii vody je pokožke žiarivejšia a krajšia.

Mohlo by vás zaujímať