8 cvikov tvárovej gymnastiky vytónuje tvárové svalstvo, spevní kontúru brady a prekrví pokožku

8 spôsobov ako tónovať tvárové svalstvo a vyzerať pevnejšie

Na tvári máme 50 svalov, ktoré si taktiež zaslúžia byť pravidelne precvičované. Benefity tvárovej gymnastiky sú enormné, a preto je vhodné začleniť ju do každodennej rutiny starostlivosti o svoje telo. Rovnako ako precvičovanie zvyšku telesnej schránky, prináša aj tvárová gymnastika spevnenie svalstva a lepšiu krvnú cirkuláciu v danej oblasti.

Vyskúšajte preto nasledujúcich 8 cvikov a pozorujte, aký rozdiel spôsobia na vzhľade vašej tváre.

Vyplazenie jazyka

Zhlboka sa nadýchnite, zľahka zdvihnite bradu, otvorte ústa tak široko ako dokážete, vyplazte jazyk a silno vydýchnite. Ak ste niekedy navštevovali jogu, stretli ste sa s pomenovaním tohto cviku ako „leví dych“.

Opakujte 10-krát, medzi jednotlivými opakovaniami si oddýchnite na 2 či 3 sekundy. Tento cvik predstavuje výborné zahrievacie kolo pred ďalšími tvárovými pózami.

Výpad vpred sánkou

Hlavu držte vzpriamene, pomaly vysúvajte spodnú sánku smerom dopredu, tlačiac spodné zuby do vrchných. Akonáhle dosiahnete maximálne napätie, vyšpúľte pery ponad spodné a vrchné zuby. Pozíciu držte 5 sekúnd, následne uvoľnite do východiskovej polohy. Opakujte 10-krát. Ak cítite bolesť sánky, začnite veľmi pomaly a cvičenie prerušte, ak by ste mali akýkoľvek diskomfort.

Zdvíhanie obočia

Tento cvik je veľmi jednoduchý. Oči otvorte čo najviac. Zdvihnite obe obočia tak vysoko, ako sa dá a držte 5 až 10 sekúnd. Uvoľnite do pôvodnej pozície, oddýchnite si a opakujte. Celý postup cvičte 10-krát, ak cítite prílišné napätie na čele, zredukujte dĺžku času zdvihnutia obočia na 3 alebo 2 sekundy.

 

Úsmev s odporom

Úsmev je výbornou formou tvárového cvičenia, ktorú robíme nevedomky každý deň (aspoň väčšina z nás). Môžete však pridať trochu viac záťaže, aby ste dosiahli extra svalové precvičenie. Ukazovák, prostredník a prstenník oboch rúk pevne položte na lícne kosti. Zoširoka sa usmejte, líčka pritlačte na zuby a ďasná a súčasne jemne tlačte rukami proti svalom.

Necerte zuby. Mali by ste cítiť výrazný odpor na kútikoch úst a v lícach. Opakujte 10-krát, každý úsmev držte 5 sekúnd. Tento cvik môžete cvičiť aj bez použitia rúk.

 

Bezzubý úsmev

Pri tomto úsmeve je podstatné držať zuby skryté. Zoširoka sa usmejte, následne perami zakryte zuby tak, aby ich nebolo vidieť.

Držte 5 až 10 sekúnd, opakujte 10-krát. Medzi každým opakovaním si pár sekúnd oddýchnite.

 

Dotknite sa nosa

Bradu zdvihnite dohora, ramená tlačte dole. Pery pevne zovrite a teraz jazyk vyplazte tak, akoby ste sa ním chceli dotknúť nosa. Napätie v sánke nepovoľte a pokúste sa o úsmev. Cítite to napätie v celej spodnej kontúre tváre? Výborne, vydržte 5 sekúnd a urobte 10 opakovaní.

 

A – O

Začiatok je tu rovnaký, ako pri prvom cviku. Bradu mierne vysuňte a otvorte ústa tak široko, ako dokážete. Predstavte si, že vyslovujete písmeno A. Potom, so široko otvorenými ústami, potiahnite pery ponad zuby akoby ste chceli povedať „O“. V Každej póze vydržte 5 sekúnd. Vráťte sa do neutrálnej pozície, opakujte 10-krát. Medzi každým opakovaním si oddýchnite na 2 – 3 sekundy.

Strečing tváre a krku

Cvičte podobne ako cvik č.1. Hlavu mierne zakloňte, aby ste sa pozerali na strop. Ústa zoširoka otvorte a vyplazte jazyk. Napnete tak nie len svaly na tvári, ale aj krku. Medzi každým z 10 opakovaní sa vráťte do neutrálnej pozície.

Najlepšie na tvárovej gymnastike je, že je možné cvičiť kedykoľvek a kdekoľvek, nie je potrebná náročná príprava, nemá vedľajšie účinky a je zadarmo. Ak ju začleníte do svojho každodenného života, budete sa tešiť z mladistvého vzhľadu a pekne vytónovanej tváre.

Aby ste mohli cvičiť kedykoľvek a kdekoľvek si zmyslíte, pripravila som pre vás NOVINKU – kartičky FACEFIT program, ktoré sa zmestia do kabelky a vy ich môžete mať stále poruke 🙂

 

Viac informácií o  ONLINE KURZE TU