11 receptov ako vyhladiť vrásky v okolí pier. Stavte na tieto vitamíny a účinné cviky

Experti a celebrity ako Jennifer Aniston, Gwyneth Paltrow či Cindy Crawford odporúčajú pre krásne pery tvárovú gymnastiku

Už to nie sú výplne, bolestivé kozmetické zákroky či výrazný rúž a lesk. To, čo experti odporúčajú pre krásne, plné a mladistvé pery je pravidelné cvičenie tvárovej gymnastiky. To je nie len prírodné a zadarmo, poskytne vám bezbolestné, trvácne a prirodzene vyzerajúce výsledky. Precvičíte totiž svaly ústneho okolia, a tým spevníte a zjemníte pokožku tejto oblasti.

Svaly v okolí úst sa delia na kvadranty, ktoré sú precvičované rôznymi tvárovými cvikmi. Sval zvaný orbicularis oris sa nachádza sa okolo úst, tvárový sval vytvára základňu pre líca, smiechový sval sa nachádza v lícach a kontroluje smiech.

Nezabúdajte ani na pravidelnú masáž, ktorá zvýši cirkuláciu krvi a lymfatický obeh, odstráni toxíny a podporí tvorbu kolagénu a elastínu. Zredukujete ňou nezdravý tón pleti, jemné linky a vaša pleť bude vyzerať zdravšie a mladistvejšie.

Vyhladzovač ústnych vrások

 Tento cvik je výborný na redukciu liniek a vrások okolo úst, zdvihnutie a spevnenie líc a čeľuste.

Výsledky by ste mali pozorovať už o 3 až 10 dní.

Postup:

Otvorte ústa a zuby schovajte za pery.

Vytvorte tvar písmena O.

Napnite svaly líc , svaly okolo úst a usmejte sa čo najviac to bude možné.

Zuby majte stále za perami a svaly napnuté. 

 Vydržte 10 sekúnd a opakujte šesťkrát bez prestávky.

Úsmev a bozk

Tento cvik podporuje produkciu kolagénu a elastínu, ktoré pomáhajú udržať pleť pružnú a mladistvú.

Postup:

Usmejte sa ako najširšie dokážete, pery držte pevne zovreté.

Pocítite napätie okolo hornej pery a na lícach. Držte 15 sekúnd, potom pery vyšpúľte do bozku (smerom nahor). Mali by ste cítiť prácu svalov pier. Vždy zotrvajte v každej polohe aspoň 15 sekúnd. Opakujte 5x.

Pery na kľúč

Tento cvik dokonale precvičí okolie pier a vyhladí vrásky.

Vtiahnite pery do vnútra, snažte sa aby kontúry pier boli viditeľné čo najmenej.

Napínajte svalstvo a následne uvoľnite vypustením pier.

V napnutom stave vytrvajte aspoň päť sekúnd a v stave uvoľnenia tri sekundy v opakovaniach po 10X.

Tento cvik dokonale pôsobí na všetky vrásky v okolí úst.

Cvičte so mno na Youtube. Staňte sa členom môjho kanála a majte prednostný prístup k mojim videám

 

Masáž zubnou kefkou

Každá žena túži po výrazných perách, ale nie všetky sme však obdarené. Mierne zväčšenie a najmä zdravší vzhľad môžete dosiahnuť každodennou masážou. Budete potrebovať kefku s jemnými štetinkami, ktorou budete po perách robiť pomalé krúživé pohyby. Nesmiete veľmi tlačiť, aby ste si jemnú pokožku nepoškodili! Dôležité je aj ich navlhčenie, čím sa zredukuje trenie. Výsledkom bude dobre prekrvená oblasť, vďaka čomu sa ústa opticky zväčšia a budú pôsobiť krajšie. Nakoniec pery ošetrite balzamom, po polhodine môžete naniesť aj rúž alebo lesk.

Škoricový píling

Zmiešajte lyžicu kryštálového cukru, lyžičku mletej škorice, lyžičku kokosového oleja a zmes naneste na suché a čisté pery. Jemne ich pomasírujte, aby ste z nich odstránili popraskanú kožu. Píling nechajte pôsobiť dve minúty, potom ho zmyte vlažnou vodou. Vaše pery sa prekrvia a vy budete cítiť jemné brnenie. To spôsobí, že budú vyzerať plnšie.

Med a citrón

Aj pery si zaslúžia rovnakú osobitú starostlivosť ako iné časti tela. Okrem všetkých prípravkov si opäť môžete dopriať dávku domácej kozmetiky. Favoritom je v tomto prípade med. Nič im nedokáže pomôcť práve tak ako on. Stačí si každé ráno natrieť na pery tenký filter a nechať to pôsobiť aspoň 15 minút. Potom si ich opláchnite vlažnou vodou a môžete sa vybrať do práce. Pridať ho môžete aj do akejkoľvek masky.

Druhým pomocníkom je citrón. Ten však môžete použiť len v prípade, ak nie sú pery popraskané, inak by to bol dosť nepríjemný zážitok. Citrus rozrežte na polovicu a chvíľku si ním masírujte ústa. Ich pokožka bude potom pôsobiť sviežo, zbavíte sa akýchkoľvek farbív z potravín a navyše pri pravidelnom užívaní takto zabránite vráskam.

Rýchle hydratovanie

Teraz vám prezradím veľmi rýchly trik, ktorým dodáte perám za krátky čas riadnu dávku hydratácie. Účinkuje najmä v chladnom období, keď sú pery z dôsledku výrazných teplotných rozdielov veľmi vysušené. Poskladajte si papierovú vreckovku na polovicu a tú dajte pod prúd vlažnej vody. Vytlačte z nej tekutinu tak, aby zostala nasiaknutá, ale aby z nej nekvapkalo.

Môžete ju teraz začať prikladať na pery a jemne tlačiť, aby zostali mokré. Zoberte si čistý balzam ako vazelínu, jelení loj alebo niečo podobné bez aromatických prídavkov. Naneste si ho na ústa, ktoré na pol minúty stlačíte dokopy. Až teraz si naneste rúž. Spodná vrstva ich ochráni pred chladným počasím a aj napriek ich skrášleniu sa budú liečiť z popraskania.

Sladký mandľový olej

Mandľový olej je ďalší najlepší prirodzený spôsob, ako sa zbaviť hlbokých vrások na pere a zvislých čiar nad hornou perou. Jemne masírujte sladký mandľový olej do oblasti okolo pier rovnako ako vrásky na vašich perách. Robte to každý večer pred spaním.

Olivový olej

Olivový olej je jedným z najjednoduchších domácich prostriedkov na odstránenie vrások. Ak chcete používať olivový olej ako bojovníka proti vráskam v okolí pier, použite 2-3 kvapky panenského olivového oleja, ktorý vmasírujete do pier a ich okolia. Tento prírodný olej môže vyvolať mierny opuch, ktorý môže znížiť vzhľad hlbokých vertikálnych línií a vrások okolo pier.

Tekvicové semená a olivový olej 

Zmes rozdrvených tekvicových semien v olivovom oleji na pokožku okolo pier je jedným z najlepších a najjednoduchších domácich prostriedkov na vrásky v okolí pier.

Hydratačný protivráskový rúž 

Sal 29 rúž obsahuje PAL-GHK (Palmitoyl-glycyl-histidyl-lysin) – oligopeptid, ktorý stimuluje zväčšenie vlákien pier syntézou kolagénu a glukosaminglykanov, dôležitých látok, ktoré zohrávajú kľúčovú úlohu pre konzistenciu, tvar, objem a pružnosť pier.

In vivo štúdia spoločnosti Geymonat potvrdzuje, že SAL 29 Perfect lips pri aplikácii 3x denne počas doby 30 dní znateľne zlepši dermatologické a objemové parametre pier. Ohodnotenie lekárov ukázalo po 30 dňoch nasledujúce parametre: Pokles povrchových vrások o 29%, zlepšenie hydratácie o 60%, zväčšenie objemu o 40%

Retinoidy

Ak máte 35 rokov začnite o nich uvažovať. Retinoidy sú americkou FDA potvrdenou účinnou látkou, ktorá dokázateĺne eliminuje vrásky. Retinol pôsobí vlastne tak, že starú pleť nahrádza novou. Pod starou kožou vám vzniká nová, bez vrások. Postupne sa staré a odumreté bunky olupujú a vaša pleť je viditeľne žiarivá a bez vrások. Pokiaľ sa rozhodnete siahnuť po kozmetike s retinolom, pripravte sa, že jeho aplikácia si vyžaduje minimálne 3 mesiace, aby sa staré bunky nahradili novými.

Keď príde retinol, alebo iný retinoid do styku s pokožkou, enzýmy v tele ho transformujú do kyseliny retinovej, čo je aktívna forma vitamínu, podľa Dr Lindera. Konkrétne kyselina retinová urýchľuje regeneráciu buniek, stimuluje produkciu kolagénu a elastínu, podporuje vyblednutie hyperpigmentácí a lieči akné. Viac o retinoidoch TU.