5 jednoduchých relaxačných cvičení na tvár vymaže stres a uvoľní napätie

5 jednoduchých relaxačných cvičení na tvár

Stres je neoddeliteľnou súčasťou života každého z nás, pokiaľ však nie ste Zen majster, ktorý každodenne používa relaxačné techniky. Aj tá najmenšia iritácia sa odrazí na vašej tvári a neustále napätie tvárového svalstva postupne spôsobí jej nepekný vzhľad. Našťastie existuje pomoc v podobe účinných relaxačných cvikov, ktoré túto tenziu odstránia a prinavrátia vám mladistvejší vzhľad.

1. Cvik na sánku

Prvým miestom, kde sa prejavuje napätie, je sánka. To ovplyvňuje zuby, bolesť hlavy a najmä vznik vrások. Najlepším spôsobom, ako jej dopriať potrebnú relaxáciu, je otvoriť ústa na spôsob nechápavého hlupáka. Ak to nechcete robiť na verejnosti, vyskúšajte položiť jazyk na najvyšší bod podnebia. Tento pohyb automaticky otvorí a uvoľní sánku.

2. Cvik proti vráskam na čele

Pri práci na počítači trpí tlakom nie len sánka, ale aj čelo. Ak nechcete vyzerať ako neustále nahnevaní, cvičte cvik na čelo. Zodvihnite ho čo najvyššie vrátane obočia, pozíciu držte 20 sekúnd a uvoľnite. Cvik opakujte vždy, keď cítite napätie na čele.

3. Cvik proti vráskam okolo očí

Oči pevne zatvorte a držte 20 sekúnd. Uvoľnite, pozerajte bezvýrazne ďalších 20 sekúnd. Svaly majte kompletne uvoľnené. Opakujte, až kým nepocítite úľavu.

4. Cvik na nos

no, aj váš nos môže byť napätý. Zodvihnite ho a natiahnite nozdry po dobu 20 sekúnd, následne uvoľnite.

5. Cvik na lícne a ústne svaly

Uvoľnenie lícam prinesiete ich nafúknutím, akoby ste hrali na trúbke. Pozíciu držte 20 sekúnd, následne uvoľnite.
Akonáhle si vypestujete zvyk vedome relaxovať na tvári počas dňa zistíte, že po istom čase budete robiť tieto cviky automaticky vždy, keď budete cítiť napätie na tvári. Nájdite si čas na uvoľnenie a hlboké dýchanie. Stres a napätie zo života úplne nevyženiete, vhodnými cvikmi ho však odstránite aspoň zo svojho tela.

NOVINKA praktická pomôcka do kabelky kartičky FACEFIT program, ktoré môžete mať stále po ruke.

http://www.facefit.sk

 

Mohlo by vás zaujímať