Vrásky pod očami, ovisnuté viečka a priehlbiny? Videonávod v článku

Vrásky pod očami, stračie nôžky, kohútie stopy.  Majú mnoho názvov. Okrem nedostatočného spánku a únavy môžu byť vrásky pod očami, kruhy a poklesnuté viečka spôsobené aj neadekvátnou výživou. Povrchové procedúry v tomto prípade nepomôžu, potrebné je zistiť nedostatok vo výžive, a tieto látky doplniť zvnútra. Možnými príčinami sú dehydratácia, nedostatok vitamínu C, deficit železa alebo vitamínu K. 

Vrásky pod očami a dehydratácia

Pokožka osoby trpiacej dehydratáciou stráca elasticitu a vysušuje sa. Obzvlášť sa to týka pokožky pod očami, pretože je tenká a nedostatkom tekutín sa stáva až transparentnou s náchylnosťou na tvorbu tmavých kruhov. Tento efekt môže byť ešte posilnený nadmerným potením v horúcom období, hnačkou, žalúdočnými ochoreniami, zvýšenou teplotou, cvičením či požívaním alkoholu. Preto máte po nočnej oslave a možnej následnej nevoľnosti kruhy pod očami a ochabnuté viečka. Aby ste tomu predišli, jednoducho pite denne viac čistej vody.

Vrásky pod očami a nedostatok vitamínu C

Vitamín C zohráva dôležitú úlohu pri tvorbe kolagénu, proteínu, ktorý ovplyvňuje vzhľad a zdravie pokožky. Je tiež potrebný pre správnu absorpciu železa do tela a zníženie výskytu modrín a podliatin. Nedostatok vitamínu C sa okrem iného prejaví aj ako spontánne pretrhnutie sa kapilár, čo vedie k podliatinám. Dbajte preto o dostatočný prísun vitamínu C každý deň. Stavte na brokolicu a pite čistú vodu s citrónom. 

Odporúčam aplikáciu vitamínu C priamo na pleť. Použitie vitamínu C priamo na pokožku je 20-krát účinnejšie ako orálne užitie. 

Prínosy: Stimuluje syntézu kolagénu,  zmierňuje hyperpigmentáciu,  potláča prejavy starnutia pleti a  redukuje zápal a začervenanie. Vyskúšajte novinku  Medik8 C-Tetra eye Medik8 

Kruhy pod očami a deficit železa

Železo je zložkou hemoglobínu, ktorý je zodpovedný za červenú farbu krvi. Ak je ho málo, trpíte nedostatkom železa. Krvné cievy sú potom viac viditeľné cez pokožku dôsledkom nedostatku kyslíka a vaša krv nie je dostatočne červená, ale má tmavú namodralú farbu. To je viditeľné najmä cez jemnú kožu pod očami. Zvýšte preto príjem železa ideálne prostredníctvom vhodných potravín, napríklad pečienky. 

Najviac železa obsahuje: červené mäso – napr. hovädzie, pečienky, ryby, zelené druhy zeleniny, najmä šalát, brokolica, kel, pór, špenát, sušené marhule, broskyne, hrozienka, celozrnné pečivo,  strukoviny – červená fazuľa, šošovica, hrach, niektoré druhy zeleniny – petržlen, kaleráb, vajcia  a mak

Kruhy pod očami a nedostatok vitamínu K

Vitamín K je zodpovedný za správnu zrážanlivosť krvi. Posilňuje steny kapilár a chráni ich pred presakovaním, čo by mohlo spôsobiť ich celkové narušenie. Krv, ktorá prenikne cez poškodené kapiláry, nie je okysličená a môže spôsobiť stmavnutie pod očami a následnú tvorbu kruhov. Dbajte preto o dostatočný denný prísun vitamínu K.

Zdroje vitamínu K sú napríklad: pažítka, špenát, kapusta, kel, petržlen, brokolica a olivový olej. 

Mohlo by vás zaujímať:  Hladké čelo bez ihiel a botoxu                                                                             

Ako sa zbaviť ochabnutých viečok, kruhov a priehlbín pod očami

Poklesnuté spodné viečka môžu byť spôsobené vekom, životným štýlom, nedostatkom oddychu a vplyvom slnečného žiarenia. Zbaviť sa ich môžete prirodzene a s minimálnou námahou.

Spánok

Základnou a najefektívnejšou metódou na tieto problémy je dostatok spánku. Zvyknite si na spánkovú rutinu, spite aspoň 7 hodín denne, počas dňa nespite viac ako 30 minút. Tieto základné pravidlá vám pomôžu osviežiť vaše oči.

Mandľový olej

Pokožka pod očami je veľmi jemná a rýchlo stráca živiny. Aplikujte na ňu madľový olej viackrát denne, dodáte jej potrebné látky ako napríklad vitamín E. Alternatívou sú kapsuly vitamínu E, ktorých obsah tiež môžete natrieť na postihnuté miesto pod očami.  

Surová zemiaková šťava

Na opuchnuté oči používame často uhorku. Surové zemiaky majú však podobné účinky. Ich plátky môžete priložiť na oči po dobu 20 minút, alebo aplikujte šťavu zo zemiakov priamo na postihnuté miesto. Pokožka sa zjemní a pigmentácia zoslabne.

Čajové vrecúška

Čajové vrecúška obsahujú veľa antioxidantov a flavonoidov a pomáhajú pri poklesnutých viečkach a kruhoch pod očami zvýšením cirkulácie krvi. Po ich priložení budú očné svaly a nervy oddýchnuté. Použiť môžete teplé aj studené vrecúška, ideálne s obsahom zeleného čaju.

Zvláčňujúce opaľovacie mlieko

Nikdy nevychádzajte von na slnko bez opaľovacieho prípravku. Investujte do kvalitného, aby ste predišli ochabnutiu viečok.

Santalové drevo

Santalové drevo je prírodnou látkou vyživujúcou pokožku. Rozžiari ju a napomáha jej zdravému vzhľadu. Pastu alebo esenciálny olej zo santalového dreva môžete aplikovať priamo na tmavé kruhy.

Studená voda

Jednoduchým trikom na zlepšenie cirkulácie krvi na pokožke a zbavenie sa tmavých kruhov je špliechanie studenej vody na tvár.

Moje tipy

Cvičenie tvárovej gymnastiky proti vráskam pod očami

S vekom a s tým súvisiacim znížením objemu líčok sa pod očami tvoria jamy. Na spevnenie a zvýšenie elasticity pokožky pod očami je vhodné tvárové cvičenie. Pred každým však na tvár aplikujte sérum s vitamínom C Pure C15 od Medik8 na báze kyseliny askorbovej.

KONCEPT DOBÍJACIEHO VITAMÍNU C™: špeciálna receptúra napodobňuje spôsob, ako si telo prirodzene udržuje stabilnú hladinu vitamínu C v pleti. Vitamín C je „dobíjaný“, pretože má v roztoku dva „spriatelené“ antioxidanty: vitamín E a L-glutathión. Tieto 2 spriatelené antioxidanty neustále svojou účinnosťou dobíjajú alebo  regenerujú molekuly vitamínu C potom, čo sú spotrebované, čím je zabezpečená ich neuveriteľná účinnosť. Cvičením  sa zlepší svalový tonus, zrýchli sa prúdenie lymfy a tým aj odtok toxínov, čo bude mať za následok elimináciu opuchov.

Oči chrámovej tanečnice

Tento cvik precvičí svaly okolo očí a pomáha predchádzať ich prepadávaniu bez poškodenia tkaniva očného okolia.

  • Hlavu držte vzpriamene
  • Oči pevne zatvorte a mihajte očami zo strany do stredu a opäť do strany
  • Opakujte päťkrát
  • Následne sa so zatvorenými očami pozrite nadol smerom k nosu

Cvičte so mnou na Youtube, staňte sa členom môjho prémiového kanála a majte vždy prístup k novým videám

https://www.youtube.com/watch?v=JwSEgw5YLg8