10 tajomstiev starostlivosti o pleť podľa celebritnej dermatologičky Doris Dayovej

Nechajte sa inšpirovať obľúbenou odborníčkou na starostlivosť o pleť doktorkou Doris Dayovou a vaša každodenná rutina bude lepšia ako kedykoľvek predtým!

Predstavíme si 10 tipov, ktorými sa táto popredná lekárka riadi

1. Akné je obvykle spôsobené hormonálnou nerovnováhou a vyskytuje sa v 20-tych a 30-tych rokoch života. Sprevádzajú ho cysty a vyrážky po sánke, brade a spodnej časti tváre. Takýto druh akné je ťažko kontrolovateľný, je potrebná dôkladná starostlivosť dermatológa. Často vedie k jazvám. Pubertálne akné je viac viditeľné na celej tvári, môže sa vyskytovať na chrbte, hrudi a ramenách (rovnako ako v dospelosti).

2. Čistenie pleti je skutočne dôležité! Doktorka Doris odporúča každodenné čistenie a používanie špeciálnej kefky, ktorá je efektívnejšia ako ruky či uterák.

3. Vaša pokožka má vlastný nárazník či inak povedané imunitné bunky, ktoré ju neustále chránia pred infekciou a starnutím a poskytujú sebaregeneráciu. Nové kožné bunky rastú približne 7 dní, celková regenerácia trvá približne 30 dní. Ak tento proces riadne neprebieha kvôli prítomnosti akné, suchosti či poškodeniu slnečným žiarením, vaša pleť bude mdlá, nejednotná čo sa týka tónu a vráskavá.

4. Slnko spôsobuje prílišný rast mazových žliaz, zväčšovanie pórov a zhoršovanie akné. Denný krém s SPF30 je nevyhnutnosť. Odporúčam Medik8Daily radiance SPF30.

5. Netestujte novú kozmetiku či procedúru pred dôležitou udalosťou. Zostaňte pri tom, na čo ste zvyknutí a čo vám sedí. Pleť udržiavajte sviežu: exfoliujte, zvláčňujte, naneste masku, pite veľa vody, počúvajte upokojujúcu hudbu, myslite pozitívne a oddychujte. Náhla zmena rutiny môže spôsobiť nežiaduce prejavy na pokožke či iritáciu, najmä ak ste v strese z blížiacej sa udalosti.

7. Všetky jedlá konzumujte v 12 hodinovom časovom rozpätí, napríklad od 9.00 do 21.00. To pomôže vyrovnávať srdcový rytmus kontrolujúci gény, ktoré ovplyvňujú metabolizmus a pomôže vám to pri chudnutí.

8. Je v poriadku používať krém či podkladovú bázu s obsahom SPF (sun protecting factor – ochranný opaľovací faktor) namiesto opaľovacieho prípravku. Avšak kľúčové je reaplikovať ho každé dve hodiny počas pobytu vonku. Ak je to pre vás problém, zaobstarajte si za týmto účelom púder s obsahom SPF.

9. Pleť sa obnovuje počas spánku, kedy stráca viac vody ako počas dňa. To najlepšie, čo pre ňu môžete urobiť, je aplikovať riadnu vrstvu krému a antioxidantov a jemne ich vmasírovať do pokožky tlakom smerom nahor. Ideálne sú krémy s obsahom ceramidov napr. Medik8 Advanced night restore.

10. UVB aj UVA lúče môžu poškodiť vašu pokožku. UVA navyše prenikajú aj okenným sklom (aj tým tónovaným), pokiaľ sa nejedná o špeciálne sklo s UV ochranou. UV lúče tak prispievajú k ochabovaniu a starnutiu pleti vonku aj vo vnútri.

Doris Dayová neverí v starnutie s pôvabom. Jej filozofia spočíva v boji proti starnutiu. Poradí vám, ako poraziť následky znečistenia, fajčenia, stresu a slnka na vašej pokožke.

Základom je komplexná analýza súčasného stavu vašej pokožky a jej individuálnych potrieb. Pre dôkladnú starostlivosť o pleť neobchádzajte tieto zložky a procedúry:

Alfahydroxidové a betahydroxidové kyseliny

  • Kyselina glykolová: odstraňuje odumreté kožné bunky a stimuluje tvorbu nových.
  • Kyselina salicylová: odstraňuje povrchové nečistoty, čistí a eliminuje čierne a biele bodky.

Antioxidanty

  • Vitamín C: Bojuje proti voľným radikálom a stimuluje tvorbu kolagénu. Odporúčam najpredávanejšie a potentné sérum C-tetra +Intense od Medik8 alebo potentné sérum s čistou kyselinou askorbovou Medik8 C15
  • Retinoly: Rodina vitamínu A pomáha bojovať proti akné a ponúka čistejšiu pokožku, redukciu liniek a zlepšenie textúry. Ak s retinolom začínate voľte sérum s nižšou koncentráciou Medik8 3TR intense
  • Opaľovací prípravok: Najdôležitejším krokom proti starnutiu a ochrane pokožky pred rakovinou kože je kvalitný opaľovací prípravok. Odporúčam na pleť s hyperpigmentáciami Dermaheal SPF50

Mikrodermabrázia

Jemné vnútorné kryštáliky sa vrážajú do pokožky a následne pomocou vákua vyberajú. Výsledkom je jemnejší vzhľad, menší počet liniek, zlepšenie zjazvenia po akné a jednotnejší tón. Odporúčaná intenzita sú dve ošetrenia mesačne.

TCA peeling

Jedná sa o hlbší peeling vytvorený za účelom eliminácie povrchových vrstiev odumretej kože. Pokožka môže byť po ošetrení tmavšej farby, v priebehu týždňa sa však ukáže nová a čerstvá žiarivá vrstva. Jemné linky zmiznú, starecké škvrny sa zosvetlia a tvorba kolagénu sa zvýši. Vaša pleť bude vyzerať a správať sa mladšie. Odporúča sa absolvovať túto procedúru jeden či dvakrát do roka.

Laserové ošetrenia

Lasery produkujú intenzívny lúč svetla, ktorý dokáže rezať, plombovať či vyparovať kožné tkanivo a krvné cievy. Táto prevratná metóda dokáže dramaticky odvrátiť znaky starnutia a slnečného poškodenia.

Aké sú výhody laserovej chirurgie?

Zlepšenie textúry pleti

Odstránenie stareckých škvŕn (hnedé fľaky, slnečné škvrny, „pečeňové“ starecké škvrny) Obnova pokožky

Reparácia poškodených ciev

Zlepšenie rosacey

Odstránenie tetovania

Obnova fotopoškodenia

Najnovšia laserová technológia bojuje proti slnečnému poškodeniu, rosacee, zväčšeným pórom, hnedým škvrnám a poškodeným cievam. Výhodou oproti starším metódam je, že neexistuje žiadny časový prestoj. Laser je cielený priamo na špecifické elementy pokožky, vrchnú vrstvu ponecháva nedotknutú. To znamená, že ihneď po zákroku môžete ísť do práce a pokračovať vo vašom bežnom programe.

Používaním kombinácie intenzívneho impulzového svetla a laserovej technológie dochádza k redukcii jemných liniek a vrások. Pleť má jemnejšiu textúru a jednotnejší tón. Pre optimálny výsledok je potrebné absolvovať päť ošetrení a občasnou udržiavacou procedúrou, ak je to potrebné.

Odporúčané produkty

Akciová ponuka